FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Miejsca przesiąknięte klimatem fantasy
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-08-06, 14:24   Miejsca przesiąknięte klimatem fantasy

Za zgodą Autora temat przeniesiony ( skopiowany ) z innego forum
Miejsca fantastyczne ;)

Mam Wam do zaoferowania kolejny temat z cyklu przeznaczonych do... gdybania ;) Od jakiegoś już czasu korci coś mnie, aby porozmawiać z Wami o Waszych ulubionych "miejscach wydarzeń", wziętych z wielu rozmaitych książek o tematyce fantastycznej.
Na samym początku jednak ustalmy, iż poprzez wyrażenie "miejsce wydarzeń" rozumiem:
:arrow: krainę, w której funkcjonują, wykreowani przez pisarza bohaterowie (wiem, że trochę naciągnąłem termin "miejsce" w stosunku do krainy, ale mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone; uczyniłem to jedynie dla usprawnienia, funkcjonowania niniejszego tematu);
:arrow: konkretne miejsce (np. zamek, pałac, miasto, itp.), w którym dzieje się akcja.
Jeżeli znajdziecie jeszcze inną, zrozumiałą interpretację tego wyrażenia to oczywiście podzielcie się tym odkryciem z pozostałymi .

Mam nadzieję, że wszystko jest to choć troszkę zrozumiałe? ;)

Jeżeli nie ma pytań z Waszej strony to może z mojej jakieś się znajdą :D
:arrow: Jakie jest Wasze ulubione miejsce wydarzeń ze światów fantasy?
:arrow: Co sprawiło, że wybraliście akurat „to” konkretne miejsce a nie jakieś inne? Jakie czynniki miały największy wpływ na Wasz wybór?
:arrow: Czy bardziej przypadają Wam do serca całe krainy, czy może jesteście bardziej za detalami i lubicie, gdy akcja dzieje się w np. zamkach, pałacach, miastach?
:arrow: W jaki sposób wybór ciekawego miejsca wydarzeń wpływa na poziom książki? Czy w ogóle ma jakieś znaczenie to, w jakim otoczeniu poruszają się bohaterowie?

:arrow: Jeżeli mielibyście okazję sami stworzyć jakieś "miejsce wydarzeń" to jakby ono wyglądało?
:arrow: Jakich rad udzielilibyście młodemu pisarzowi, który zabiera się za wybór miejsca akcji swojego dzieła?

Zachęcam również do podejmowania nowych wątków odnośnie niniejszego tematu ;)

Pozdrawiam i życzę przyjemnej dyskusji
Sharin, Wasz Błędny Rycerz
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2008-09-07, 15:55   

Toudisław napisał/a:
Jakie jest Wasze ulubione miejsce wydarzeń ze światów fantasy?

Jednym z moich ulubionych miejsc, jest cały Londyn Pod, z Powieści ''Nigdziebądź'' Gaimana.
W szczególności w świetle całej książki zapadło mi w pamięć 1 miejsce, mianowicie o ile dobrze pamiętam ruchomy targ. Było to miejsce niepowtarzalne, budzące goroze, i niezwykle ciekawe.
Toudisław napisał/a:
Co sprawiło, że wybraliście akurat „to” konkretne miejsce a nie jakieś inne? Jakie czynniki miały największy wpływ na Wasz wybór?

W czasie czytania całej książki największe zaciekawienie wzbudziło we mnie właśnie to miejsce. Cały Londyn Pod był pełen zakamarków, tajemniczych miejsc, pełen ciemności, ten dreszczyk emocji trzymał niesamowicie mocno przy książce nie pozwalając sie od niej oderwać.
Toudisław napisał/a:
Czy bardziej przypadają Wam do serca całe krainy, czy może jesteście bardziej za detalami i lubicie, gdy akcja dzieje się w np. zamkach, pałacach, miastach?

To zależy w jaki sposob jest opisywane miejsce. Dla mnie nie ma rożnicy czy jest to cała kraina czy sam zamek, wszystko jest w rękach autora i to od niego zależy czy coś nas zaciekawi czy nie.
Toudisław napisał/a:
W jaki sposób wybór ciekawego miejsca wydarzeń wpływa na poziom książki? Czy w ogóle ma jakieś znaczenie to, w jakim otoczeniu poruszają się bohaterowie?

Dla mnie to w jakim otoczeniu poruszają się bohaterowie jest jedna z ważniejszych cech książki.
I właśnie ta cecha to jedna z tych która decyduje o poziomie czytadła :)
Toudisław napisał/a:
Jeżeli mielibyście okazję sami stworzyć jakieś "miejsce wydarzeń" to jakby ono wyglądało?

Gdybym miał stwożyć miejsce, nie byłbym zbyt oryginalny i stworzylbym świat przesiąknięty średniowieczem, elfami, krasnoludami,ogniem,bohaterskimi postaciami, magią, czarownikami, potworami..., tylko dlatego że takowy mi się podoba.
Toudisław napisał/a:
Jakich rad udzielilibyście młodemu pisarzowi, który zabiera się za wybór miejsca akcji swojego dzieła?

Z mojej strony dla młodych autorów prośba , żeby pisali książki z takim światem jak opisałem wyżej, dlatego że ciągle mi mało pozycji z takim czystym światem Fantasy.
Może żeby było ciekawiej jakieś nowe rasy, postacie, tylko delikatnie żeby nie zburzyć całego fantastycznego klimatu.


Z mojej strony pytanie czy wolicie ciemne mroczne światy w których dominuje zło, czy może takie pogodniejsze z dobrem na czele?

U mnie jest to uzależnione od humoru jaki mam danego dnia ;)
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
waleed121 

Posty: 1
Wysłany: 2015-03-12, 13:21   

Jeżeli mielibyście okazję sami stworzyć jakieś "miejsce wydarzeń" to jakby ono wyglądało?
_________________
aliiiiii
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2015-03-23, 08:57   

Niech no kto weźmie packę na boty i przegoni --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-03-23, 09:37   

Niestety czekamy na nowe dostawy, stare packi pojechały na Ukrainę --_-
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Magnis 


Posty: 1099
Wysłany: 2015-03-23, 12:37   

utrivv napisał/a:
Niestety czekamy na nowe dostawy, stare packi pojechały na Ukrainę --_-


Zostały tylko takie :
Packa

//spell .
_________________
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2015-03-23, 12:40   

Elektryczna? SPELLU, POWER MAUL NA ROBALE!!! BIERE TRZY!!!11!!11oneoneone!!eleven!!! //buu
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2015-03-23, 13:10   

Pff. Byłem bliski kupna ze dwa lata temu jak myślałem, że sobie zbuduję sadzarkę do trawki statycznej. Zamiast tego kupiłem tufty //spell A na robale mam miotacz żółci :->
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13