FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Katedra i spółka
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 16:35   Katedra i spółka

Na początek przyznam się że jestem uzależniony od szukania njusów. Codziennie godzinami wertuje rożne dziwne strony w poszukiwaniu ciekawych informacji o książkach. Uwielbiam to. Gildia, Esencja czy Katedra to najczęściej odwiedzane przeze mnie strony no i witryny wydawców. Często czytam też zamieszczone tam recki - szczególnie książek, które sam zrecenzowałem - ot takie zboczenie zawodowe.
A co wy czytacie w sieci ? Macie ulubione strony ? Recenzentów ? Fora ?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-02, 17:18   

Mam podobnie, lubię nowości, ale zawsze mnie wyprzedasz. ;P No najczęściej Katedra, Esensja, Carpe Noctem... Polter. xD No i zagraniczne, raz w tygodniu zaglądam an www.wizards.com. xD Info znajduję też często na stronach wydawnictw. Często robię taki sprint po witrynach. ;) A potem się denerwuję, czemu tak długo to nie wychodzi. ;P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-02, 17:27   

No to trzeci. Sobie rownież patrzę na strony wydawnictw i co większych sklepikow netowych. Preferuje fantastykę i podaje zbiorcze infa na superbii gdzie głownie pisze. Struktura jest ciut inna to tutaj zostawe to fachowcom
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 17:53   

Mad wspomniał o zagranicznych serwisach - uwielbiam Fantastic Fiction - bardzo przejrzysta i bardzo łatwa w obsłudze skarbnica na temat wydawnictw anglojęzycznych. Szkoda, że nie mamy czegoś takiego w Polsce.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-02, 17:56   

Tigana napisał/a:
wielbiam Fantastic Fiction - bardzo przejrzysta i bardzo łatwa w obsłudze
Jest świetna, może kuleje od strony graficznej i wygląda obskurnie, ale przecież nie o to w tym chodzi. Szybko można znaleźć co nas interesuje, w dodatku plany są aktualne i na głupi okres.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 18:01   

Pomyślałem sobie, że wartałoby wspomnieć o Esencji. Według mnie to najlepszy tego typu serwis w Polsce. Ostatnio troszke kuleją z recenzjami komiksów, ale jestem w stanie im to wybaczyć. Najbardziej lubię ich dział - 10 złośliwych tetryków (recenzje filmów), a także solidnie przygotowane zapowiedzi wydawnicze. No i kilku recenzentów mają zacnych min Anne Kańtoch.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-02, 18:08   

Ja ostatnio zaglądam przede wszystkim na Katedrę, czasem też na Esensję i Fahrenheita. Robię też przegląd stron wydawnictw, ale z tym różnie bywa, szczególnie, że nie zawsze mają aktualne informacje.

Tigana napisał/a:
Pomyślałem sobie, że wartałoby wspomnieć o Esencji. Według mnie to najlepszy tego typu serwis w Polsce.

Moim zdaniem ich recenzje zawierają zbyt wiele spoilerów. Szczególnie te książkowe. Wolę w ogóle ich nie czytać, zanim nie przeczytam konkretnej książki.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-02, 18:43   

Nie mam zbytnio czasu na bieganie za newsami. Wolę poczekać, aż ktoś wrzuci je na forum :mrgreen:
Recenzje najczęściej czytam na Katedrze. Gildia ładuje mi się strasznie długo, a Esensji nie lubię. Jest taka... nadęta? O.o W dodatku ich recenzje nie mają ocen, jak na Katedrze. Trochę mi to przeszkadza.
Spisy tytułów zawsze biorę z Fantastic Fiction.
I to wszystko ^^'
_________________
goodreads .
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 18:47   

Dhuaine napisał/a:
W dodatku ich recenzje nie mają ocen, jak na Katedrze. Trochę mi to przeszkadza.

Czasami mają - ileś tam %. Uważaj Dhu za niedługo na Katedrze tez może nie być ocen - trwa właśnie gorąca dyskusja w redakcji.
A przy okazji jakie wolicie recki - z ocenami czy bez ?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2007-11-02, 18:47   

Czytuję prawie wyłącznie Katedrę, a z zagranicznych Fantasyhotlist, które jest bardziej literackim blogiem aniżeli serwisem, ale poziom jest naprawdę dobry (+ dużo wywiadów). Z newsów Katedra zadowala mnie w stu procentach :)
pozdrawiam
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-02, 18:49   

Tigana napisał/a:
A przy okazji 0 jakie wolicie recki - z ocenami czy bez

Z ocenami. Mam nadzieję, że jednak od nich nie odejdziecie. Ja przy recenzji przede wszystkim patrzę na wystawioną ocenę.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-02, 18:57   

Oceny muszą być! //buu
Jak patrzę po indeksie wszystkich recenzji, to od razu widać, czy któraś ksiażka / autor się wybija :/ Recenzje bez ocen często są bezużyteczne. Weź się teraz zastanawiaj, czy recenzentowi na pewno się podobało, czy tylko nie potrafi pisać o dobrych/złych stronach...
_________________
goodreads .
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-02, 19:59   

Nie cierpię ocen pod recenzjami. Nie można literaturze wystawiać oceny, tak jak nie można jej zważyć czy zmierzyć. Bo co - jak książka ma tyle procent miodności i tyle procent fabuły, to wyjdzie tyle i tyle procent całości? Bez sensu. Poza tym, takie oceny doprowadzają do absurdów - powiedzmy że jakaś książka, dajmy na to, Pilipiuka dostanie 80%, a Soboty 60%. I co to oznacza? Że ta Pilipiuka ma więcej akcji? Że jest lepiej napisana? Że mądrzejsza? No bo nikt mi nie wmówi, że książki Pilipiuka są lepsze niż książki Soboty...
Oceniać "gwiazdkami" można gry, może nawet filmy, bo są silnie osadzone w kulturze masowej, ale książki? IMHO literatury nie sposób ocenić punkcikami. Według mnie najlepsze recenzje są niejednoznaczne. Dogłębne i wielostronne. Taka ocena nie może zostać ujęta w punkty czy procenty, tak se ne da...
Nigdy nie patrzę na oceny punktowe. Staram się wyłowić to co ważne z treści recenzji, bo gdybym miał patrzeć na oceny punktowe, to pewnie zamiast Barkera czytałbym Ćwieka, a to już byłaby czysta groteska i tragedia normalnie.
Rzekłem :)
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-11-02, 20:12   

Dabliu napisał/a:
Nigdy nie patrzę na oceny punktowe. Staram się wyłowić to co ważne z treści recenzji, bo gdybym miał patrzeć na oceny punktowe, to pewnie zamiast Barkera czytałbym Ćwieka, a to już byłaby czysta groteska i tragedia normalnie.

rozumiem cię doskonale ja tez się męczyłem jak diabli przy ocenie. Każda ocena to inna norma takie 8 dla Ćwieka do wcale nie to samo co 8 dla Eriksona. Inna skal ocen inne książki. No o skala na 10 jest potwornie klaustrofobiczna. i 1000 jest mało. Jednak myślę że ocenie nie stał znowu takie złe pod warunkiem ze ma się do niech dystans. zdarza się że w recenzji jest niby bardzo dobrze a ocenia średnia. No bo co zrobić jak książka nie ma jakiś wielkich wad ale z zaletami też krucho.
Tigana napisał/a:
. Gildia, Esencja czy Katedra to najczęściej odwiedzane przeze mnie strony no i witryny wydawców

Ja właściwie zerkam tylko na katedrę. A co do nowinek to ich nie szukam bo i po co ma Tiganę //toudi
Katedra zbiera chyba dość dobre opinię. ( dukaj ja chwalił ) Bez skrupułów przywali kiepskiej książce niską notę i wykaże co było nie tak. Mają obiektywizm i nie boją się wydawnictw. To się im chwali. Jacek Komuda nie miał pretensji za niską ocenę wilczego gniazda. Tym bardziej cieszyła go wysoka dla Diabła.
Tigana napisał/a:
Pomyślałem sobie, że wartałoby wspomnieć o Esencji. Według mnie to najlepszy tego typu serwis w Polsce

Ja tam zaglądam ze względy na sporo informacji o wschodnich autorach. Informację na bieżąco i dość rzetelne
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-02, 20:17   

Dabliu napisał/a:
I co to oznacza? Że ta Pilipiuka ma więcej akcji? Że jest lepiej napisana? Że mądrzejsza?

A co to oznacza przy grach? Że jest lepsza grafika? Że jest lepsza fabuła? Większy wybór broni? Większy realizm? O.o
W ten sposób można się czepić każdej "numerkowanej" recenzji. Dla mnie ów numerek to subiektywna ocena recenzenta. Zazwyczaj patrzę na ocenę, potem czytam recenzję i na podstawie tego, co recenzent ocenił jako pozytywne, a co jako negatywne, wyciągam prawdopodobną moją ocenę. I już wiem, czy książkę kupować, czy nie :P
_________________
goodreads .
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2007-11-02, 21:48   

Po co mam się sama męczyć i szukać nowinek skoro jestem pewna, że forumowa ekipa z Tiganą na czele zrobi to za mnie ;)
No dobra... przeglądam Katedrę, nawet dość regularnie, jakoś mi tam po drodze i mordy znajome.
Od wielkiego dzwonu zaglądam na Esencję, ale musi mi się wtedy wybitnie nudzić ;)
No i jeszcze Fahrenheit, ale jeszcze rzadziej niż Esencja...
Niech żyje słodkie lenistwo! xD

Jeśli o recenzje chodzi to myślę, że oceny są potrzebna. To prawda, że skala jest mała, ilość punktów często nieadekwatna do całokształtu książki czy nawet narzucona odgórnie, ale to przydatna rzecz. Zwracam uwagę na ocenę, często zastanawiam się ile dałabym sama. To pomaga przy którejś tam z kolei recenzji danej osoby... znamy mniej więcej gusta swoje i recenzenta i wiemy czego możemy oczekiwać po książce ;)
Poza tym zwykle staram się ostrożnie zapoznawać z recenzją książki, którą zamierzam przeczytać w najbliższym czasie, a boję się naciąć na spoilery. Wtedy czytam początek/ wstęp i ogólne wrażenia z końca recki... no i ocena. Wiem, że Elektra robi podobnie ;) Wtedy ta nieszczęsna ocena jest bardzo przydatna.
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-02, 22:13   

Dhuaine napisał/a:
Dabliu napisał/a:
I co to oznacza? Że ta Pilipiuka ma więcej akcji? Że jest lepiej napisana? Że mądrzejsza?

A co to oznacza przy grach? Że jest lepsza grafika? Że jest lepsza fabuła? Większy wybór broni? Większy realizm? O.o


No właśnie tak. Gra ci się podoba albo nie. Bo grafika, bo broń, bo realizm. Ocena gry jest stosunkowo prosta.
Natomiast ocena książki to już nieco inna sprawa. Literatura daje znacznie szersze spektrum możliwych wrażeń. O wiele większą złożoność odbioru. Bo np. powieść może być napisana drętwym językiem i mieć niedopracowaną fabułę, ale nieść taki ładunek emocji, że wypala Ci dziurę w sercu. I jak to teraz uśrednić? Tym bardziej w porównaniu do powieści, którą czytało ci się świetnie, o wiele lepiej niż tamtą, ale przekaz był o tyle słabszy, że po tygodniu nie pamiętasz ani treści, ani wrażeń. I jak je teraz porównać? Jak można punktową oceną oddać złożoność różnic między tymi dwiema pozycjami? Jedna dała Ci o wiele więcej w trakcie lektury, ale druga pozostawiła o wiele głębszą rysę na Twojej duszy. I jak to teraz porównać za pomocą punktów? IMHO nie można. Da się to oddać jedynie w recenzji. Ja bym nie potrafił ocenić tego punktowo. Tym bardziej mając świadomość, że niektórzy czytelnicy patrzą tylko na oceny.
Z grami jest łatwiej, po prostu są fajne lub mniej fajne, albo wcale. Da się je ocenić w kilku kategoriach, podporządkować rodzajowi gry, a później uśrednić ocenę.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-02, 22:21   

Dabliu napisał/a:
Z grami jest łatwiej, po prostu są fajne lub mniej fajne, albo wcale. Da się je ocenić w kilku kategoriach, podporządkować rodzajowi gry, a później uśrednić ocenę.

Tak samo. Książkę ocenia się ze względu na język, styl, świat, fabułę, bohaterów itd. Grę ze względu na grywalność, grafikę, poziom trudności, fabułę, wielowątkowości itd. O tym o czym piszesz w grach czyli jest fajna to jest też w książka i taką fajna książkę nazywamy zazwyczaj czytadłem. Gry dla zapalonych graczy to bardzo złożona sprawa. ;)

Oceny? Są potwierdzeniem treści recenzji.

Wracając do tematu dyskusji to na Gildię rzadko kiedy wchodzę. Strasznie długo się otwiera i widzę, że nie tylko mnie. ;) Chociaż też parę zacnych osób ją tworzy i na niej pisuje. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 22:23   

MadMill napisał/a:
Wracając do tematu dyskusji to na Gildię rzadko kiedy wchodzę. Strasznie długo się otwiera i widzę, że nie tylko mnie. ;) Chociaż też parę zacnych osób ją tworzy i na niej pisuje. ;)

Gildia może i powoli się otwiera, ale za to ma dużo świeżych njusów z wielu dziedzin. Są szybcy i niezawodni. Za to ich recenzje mi podpadają - krótkie i mało ciekawe.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-02, 22:25   

@ Dabliu
Ech XD Moim zdaniem wszystko da się ocenić numerkowo (umysł ścisły jestem). Nawet jesli ksiązka ma oklepaną fabułę, ale potrafi wywołać genialne emocje, może dostać wysoką ocenę. Trzeba przeczytac recenzję, żeby się dowiedzieć, co jest w niej takiego specjalnego lub dennego. Oceny są tylko po to, żeby nie tracić czasu na czytanie całej recenzji i zachodzenie w głowę, czy recenzetowi się podobało, czy też nie, ale biedak nie chciał zjechać książki równo.
Jakoś nigdy nie mam problemów z ocenianiem ksiązek na biblionetce... xD
_________________
goodreads .
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 22:35   

Dhuaine napisał/a:
Oceny są tylko po to, żeby nie tracić czasu na czytanie całej recenzji i zachodzenie w głowę, czy recenzetowi się podobało, czy też nie, ale biedak nie chciał zjechać książki równo.

Z tym się akurat nie zgodzę. Jak piszę recke to z nadziejami, ze czytelnik przeczyta ją całą a nie zerknie na podsumowanie. Zresztą ostatnio podsumowania piszę krótkie - raz że nie zawsze mam pomysł na resume, dwa, ze wymusza to zapoznanie się z całością recki.
Zgodzę sie natomiast z tym, ze niekiedy z recenzji nie zawsze wynika jasna ocena. Mogę chwalić np Mastertona, ale i tak dam mu piec bo na więcej nie zasłużył. A sam mam ostatnio duże dylematy przy ocenianiu - 5 a 6 czy 7 a 8.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-11-02, 22:53   

Dhuaine napisał/a:
A co to oznacza przy grach? Że jest lepsza grafika? Że jest lepsza fabuła? Większy wybór broni? Większy realizm? O.o

Myślę że w przypadku gry łatwiej o obiektywizm. Można je oceniać technicznie. Można krytykować grafikę itp. Tu mimo tego ze każdy lubi co innego trudnij o biegunowo odległą różnicę gustów. Literatura to co innego.
Ja lobię oceniać książki w skali X/10 tylko że jest to skal na tyle prywatna i zmienna, że właściwie służy tylko mnie. Bo niektórych książek nie da się od tak porównać, za duże są różnicę między autorami.
Bruja napisał/a:
No dobra... przeglądam Katedrę, nawet dość regularnie, jakoś mi tam po drodze i mordy znajome.

I te konkursy //toudi
Katedra mi pasuje. Jest dla mnie przejrzysta i jasna. Nie gubię się szukając informacji czy recenzji. Mam recki, fragmenty, konkursy co dusza zapragnie
Dabliu napisał/a:
Tym bardziej mając świadomość, że niektórzy czytelnicy patrzą tylko na oceny.

Nie bardzo patrzę na ocenę. jak widzę kiepską to szukam informacji dlaczego taka. Może podane zażyty do mnie mnie przemówią. Znam cześć recenzentów więc to też nie jest bez znaczenia. Tigana ma miękkie serce, Galva szuka jak Autor tworzy postacie, Shadowmage obiektywnie kroi książkę na kawałki i jest dość wymagający.
MadMill napisał/a:
Oceny? Są potwierdzeniem treści recenzji.

Czasem mam wrażenie ze z tym bywa różnie ;)
Dhuaine napisał/a:
Oceny są tylko po to, żeby nie tracić czasu na czytanie całej recenzji i zachodzenie w głowę, czy recenzetowi się podobało, czy też nie, ale biedak nie chciał zjechać książki równo.

Ale reckę łatwiej zweryfikować niż ocenę.
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-02, 23:17   

Tigana napisał/a:
Jak piszę recke to z nadziejami, ze czytelnik przeczyta ją całą a nie zerknie na podsumowanie.

Spoko xD Ja zawsze czytam całe, omijam tylko akapit ze streszczeniem fabuły. Nie chcę się nadziać na spoilery :freak:

Nadal twierdzę, że ocena się przydaje. Recenzent narzeka na postaci itp, ale stawia np. 8 - i już wiesz, że te wady są do przeżycia. ;) Właśnie dlatego recenzje na Esensji wchodzą mi jak bezbarwne siano. OK, wiem, o czym książka jest, wiem, że kreacja świata jest taka a nie inna, ale dalej nie mam pojęcia, czy recenzentowi się podobało czy nie. o_O
_________________
goodreads .
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-03, 02:08   

Ja zaglądam na Katedrę i na Gildię oraz na Filmweb. Katedra, bo książki i uwielbiam czytać recenzję, a później sprawdzać czy ocena książki jest zbliżona do mojej czy zupełnie inaczej ją postrzegam.
Gildia to przede wszystkim film, takie małe zboczenie. Filmweb z powodu zwiastunów i nowinek filmowych. Z powodu pracy muszę być na bieżąco z nowinkami filmowymi, a że nie mam zbytnio czasu chodzić na filmy to opisy zamieszczane tam też bardzo mi pomagają :))
_________________

 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-03, 02:44   

Praktycznie codziennie zaglądam na Esensję, Nową Gildię i Filmweb. To są 3 takie sztandarowe dla mnie serwisy.
Na Esensji głównie szukam recenzji książek (czasem filmów), które uważam za bardzo dobre i obiektywne.
Nowa Gildia jest dla mnie źródłem newsów na tematy związane z fantastyką. Dużo informacji, bardzo szeroki zakres tematyki i fachowość. To główne zalety.
No a Filmweb w związku z jednym z moich hobby, jakim jest kino. Nowości filmowe, informacje z branży, czasem trailery... No i layout, który jest dużo ładniejszy i przejrzysty niż na konkurencyjnej Stopklatce.
Powyższe serwisy są moimi ulubionymi, staram się je odwiedzać codziennie.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-01, 12:02   

Galvar na FiR napisał/a:

Zapraszam do Zjednoczonego Serwisu Narilvataru i Republiki FiR. Wszystkich chętnych do podzielenia się swoją twórczością (recenzjami, opowiadaniami, felietonami, artykułami ogólnofantastycznymi czy o RPG itp.) proszę o przesyłanie tekstów na adres galvar@interia.pl , które będę zamieszczał w serwisie. Proszę też o info, że takowy został przesłany na PW, gg itp. Teksty nie muszą być na wyłączność, więc można słać takie, które zostały już gdzieś opublikowane np. w naszej Kuźni Talentów).

Pozdrawiam!
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Arlzermo 
Dorsz Marienburski


Posty: 402
Skąd: Chrzanów/Wrocław
Wysłany: 2008-01-01, 13:09   

O jak fajnie! Podpisuję się pod zaproszeniem Galwara - w końcu jestem jednym z "adminów" tego serwisu. Chciałbym zaznaczyć, że mamy znaczne braki w kadrze. Potrzebujemy:
- newsmanów: czyli ludzi, którzy byliby w stanie mniej-więcej co tydzień jakiegoś newsa ze świata fantastyki podesłać do zamieszczenia
- korektorów: takich, którzy pracowaliby nad korektą tekstów
- "twórców": akceptujemy KAŻDĄ formę twórczości, nawet taką niezwiązaną z fantastyką. Jak coś macie, to do razu dawajcie. Nawet jeśli wasi znajomi są uzdolnieni - wydębcie od nich. Na pewno zamieścimy.
Ogólnie mogę tylko dodać, że serwis niegdyś sprawnie funkcjonował, więc przy odrobinie dobrych chęci i WASZEJ pomocy spowrotem postawimy go na nogi.
Zapraszam! ;)
_________________
"Wycinamy pędy i drzewa rąbiemy,
Depczemy korzenie, nasiona palimy,
Nadchodzi ulewa i gleba odpływa,
Pozostaje kamień oraz ciężka glina.
W zielonych łańcuchach nasze ciała gniją.
Ciała wciąż ruchome, chociaż już nie żyją."
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-16, 01:26   

Może nieco ożywię temat :mrgreen:
Czy są w Sieci osoby, których recenzje, artykuły chętnie czytacie i które są dla was wyznacznikiem jakości (i nie chodzi tu o słodzenie)? A może w drugą stronę kogoś nie trawicie i omijacie z daleka?
Ja osobiście bardzo lubię czytać recki Anny Kańtoch na Esensji - bardzo dobre pod względem literackim i merytorycznym. No i najczęściej nasze oceny się pokrywają.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-16, 03:45   

Ja najbardziej lubię recenzje Dukaja.

BTW, poczytajcie sobie pierwszą z literackich pogadanek, jaką urządzili sobie Dukaj, Orbitowski i Szostak. To się nazywa recenzja... :-)
 
 
ghosia

Posty: 125
Wysłany: 2008-01-17, 19:16   

Tigana napisał/a:
Może nieco ożywię temat :mrgreen:
Czy są w Sieci osoby, których recenzje, artykuły chętnie czytacie i które są dla was wyznacznikiem jakości (i nie chodzi tu o słodzenie)? A może w drugą stronę kogoś nie trawicie i omijacie z daleka?

Nigdy nie wiem, kto napisał recenzję, jaką właśnie przeczytałam... Wiem, że to na esensji albo katedrze, ale kto... nie zwracam na to uwagi. No, chyba że przeczytam recenzje Dukaja, ale wtedy wiem, że to Dukaj, bo czytam na Stronicach Dukaja... :mrgreen:
_________________
Bored now...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13