FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Planszówki
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-11-12, 08:02   

Szacho-poker :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-11-12, 09:34   

Najgorszy początek mają Lannisterowie - w drugiej rundzie możesz ich (jako Greyjoy) zetrzeć z powierzchni ziemi właściwie. Starkowie mają lepiej - chociaż jak na nich koncentrują swoją uwagę Krakeny, to też łatwo nie mają. Wiele zależy kiedy przychodzi pierwszy mustering.
_________________
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2012-11-12, 09:36   

MrSpellu napisał/a:
Szacho-poker



A ta planszówka to się waszym fizjologom nie śniła:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kK5TQSKmS3o[/youtube]
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-11-12, 09:38   

No to dodać do tego jeszcze "pitne" figury i już wiecie jak wygląda mój weekend //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-11-12, 09:50   

Shadowmage napisał/a:
Najgorszy początek mają Lannisterowie - w drugiej rundzie możesz ich (jako Greyjoy) zetrzeć z powierzchni ziemi właściwie. Starkowie mają lepiej - chociaż jak na nich koncentrują swoją uwagę Krakeny, to też łatwo nie mają. Wiele zależy kiedy przychodzi pierwszy mustering.

To jak mat w trzech ruchach, nie wiem czy go kiedyś zobaczę w normalnej rozgrywce. ;) Lannisterów szybko rzuciłem na kolana i zająłem się północą. Niestety chwilę potem mieli sporo szczęścia - dostali maksimum beczek, a potem muster.
edit: może początek Lannisterów zależy od edycji?
_________________
www.lovage.soup.io
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-11-12, 09:57   

Jander napisał/a:
Lannisterów szybko rzuciłem na kolana i zająłem się północą. Niestety chwilę potem mieli sporo szczęścia - dostali maksimum beczek, a potem muster.

Raz tak miałem grając w Ryzyko. Jeden z graczy rozgromił mnie okrutnie i mógł się przejechać po mnie jednocześnie przetrącając mi kręgosłup. Namówiłem go do rozprawy z innym graczem, który mógłby wtedy realnie mu zagrozić. Tak zrobił. A ja w następnej wylosowałem kartę, która dawała mi w połączeniu z innymi, które już miałem maksymalną liczbę batalionów. Chłopak wykrwawił się na drugim graczu, a ja zmiotłem go z mapy //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2012-11-12, 18:43   

Jander, grałeś z noobami jakimiś. Zmień drużynę bo wpadniesz w samozachwyt.

Lanisterowie są w dupie, bo są otoczeni i nie mają gdzie się ruszyć. Starkowie mają fajnie bo mogę się zabunkrować na północy i robić desanty przez morze.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-11-12, 18:45   

MadMill napisał/a:
Jander, grałeś z noobami jakimiś. Zmień drużynę bo wpadniesz w samozachwyt.

Bambo, wszyscy grali pierwszy raz.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2012-11-12, 19:01   

No właśnie, nooby zawsze się tym tłumaczą.
Zagraj sobie w kampanie na singlu --_-
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-11-12, 19:13   

Na singlu to tylko z alzheimerem, jak będę zapominał co postawiłem. //spell
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-12, 14:36   

Jander napisał/a:
Dziś sam jestem dziadkiem, więc dość niedawno kupiłem Arkham Horror, planszówkę opartą na mitach Cthulhu, z dużą dozą współpracy i losowości, a obecnie czekam na Grę o Tron. Miałem też przyjemność zagrać parę partii w Carcassone, ale zdecydowanie preferuję bardziej rozbudowane, dłuższe gry.

W 'Horror w Arkham' grałam dotąd tylko raz, ale na pewno na tym się nie skończy. Chapeau bas dla twórców za tak umiejętne odtworzenie atmosfery lovecraftowskich opowieści. Język, którym pisane są teksty na kartach (grałam w wersję anglojęzyczną) to cudo <3

'Grę o Tron' (nowszą wersję, z 'wbudowanym' dodatkiem) mam, bardzo lubię i grywam całkiem często. Zaczynamy jednak ze współgraczami wprowadzać modyfikacje do zasad dotyczące tego, kto bierze udział w grze na 4 i 5 graczy, bo Baratheonowie są przegięci, jeśli się ich od razu nie przydusi jakimś sojuszem.

'Carcassone' nie lubię, z wzajemnością zresztą.

Z rzeczy wymagających taktycznego kombinowania (ale tych ze średniej kategorii, na ośmiogodzinne maratony w 'Twilight Imperium' najzwyczajniej w świecie nie mam czasu) lubię 'Cywilizację', gry w świecie Neuroshimy - zarówno 'Hexa', jak i '51 Stan' (ale mam tylko 'Nową Erę' i 'Zimę', kiepskawą podstawkę sobie odpuściłam) i 'Cyklady'.

Z kolei jeśli chodzi o lżejsze, bardziej losowe tytuły, najczęściej grywam w różne wersje 'Ticket to Ride', bo mam wersję elektroniczną na srajpadzie i rozgrywka zajmuje zaledwie kilkanaście minut, w dodatku gra ma fajny system multiplayowy. 'Smallworld' (mam wersję 'Underground', ale w 'pierwotną' też grałam) urzekło mnie pratchettowskim klimatem, a 'Pupile podziemi' - odrobinę groteskowym, a przy tym pełnym uroku humorem. Lubię też i 'Glory to Rome' i '7 cudów świata'.
_________________
life. is a state. of mind.

  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-03-12, 14:50   

W Arkham Horror łazisz, zabijasz potwory i zamykasz bramy. Mało jest tu klimatu z opowiadań.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-12, 15:07   

Najwięcej 'robią' opisy i oprawa wizualna, ale i w mechanice znalazło się kilka klimatogennych smaczków (jak chociażby punkty poczytalności).
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2013-10-24, 21:53   

A ja mam takowo pytanie: Czy grał już ktoś Stalową Policją w Neuroshimę Hexa? Dotychczas lubiłem Vegas, ale im dłużej przyglądam się tym zakutym w pancerz Stannisom, tym bardziej mi się podobają.
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2013-10-29, 17:19   

Och, zamieszczam tu także adres do wersji Online Neuroshimy Hexa

http://178.63.238.52/

Żeby odpalić klienta trzeba mieć zainstalowane środowisko Java (Java environment - można znaleźć w google).

Zachęcam, może ktoś się wciągnie. Niestety paru frakcji w wersji online brakuje, między innymi moich ulubionych. No ale Nowy Jork też daje radę. ;)
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-10-29, 17:22   

Grywałem na Androidzie z kompem, całkiem przyjemne, zwłaszcza że nic nie trzeba liczyć. To też spory plus elektronicznej wersji Ticket to Ride.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-02-21, 18:09   

Szybkie pytanie do weteranów: szukam tytułu gry raczej dla młodszych - cała rozgrywka opiera się na gromadzeniu sera; rzuca się dwiema koścmi, każda ma cztery puste pola, jedno pole z serem i jedno ze szczurem, jeśli wyrzucimy ser, to możemy wziąć kawałek z talerza na środku, jeśli szczura, możemy ukraść kawałek sera innemu graczowi. Ser na szczęście w zestawie, ale pewnie można grać goudą albo edamem //mysli . Gra była po angielsku, ale za ewentualny polski tytuł będę dozgonnie. Z góry dziękuję za namiar.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-02-25, 09:02   

Weekend spędzony pod znakiem Dixita, Carcassonne, Osadników z Catanu i Wysokiego napięcia. Pierwsze trzy znane, nowością dla mnie było Wysokie napięcie. Sam z siebie nie czepiłbym się za bardzo ale namówili. I dobrze, bo gra świetna. Jest kilka map do wyboru. Rozbudowujemy na nich sieć elektrowni, które potem należy zasilić surowcami w rodzaju węgla, uranu, ropy, itp, sa też dające prąd darmowe elektrownie w rodzaju wiatrowych. Im więcej elektrowni zasilimy tym większe wpływy ze sprzedaży prądu czyli większa szansa na rozbudowę i zakup surowców i tak do określonego limitu, którego osiągnięcie oznacza wygraną. Wygląda banalnie ale tylko z pozoru, bo interakcje między graczami, ciągłe zmiany kosztów i strategiczne blokady rynków wymagają nieustannego skupienia i ciągłych analiz a sytuacja może się odmienić w każdym momencie i zdobycie chwilowej przewagi o niczym nie przesądza. mimo, że rozgrywka trwa dość długo czas mija błyskawicznie (chociaż grałem tylko w trzy osoby, właściciel gry twierdzi, że przy większej liczbie rzecz trochę spowalnia, bo rozmyślania nad strategią i zagrywkami często trwa dość długo a przy 5-6 osobach to się sumuje, bo zmiany są non stop i trzeba reagować nieustannie). Gra bez kostek!! Polecam, zwłaszcza lubiącym stricte strategiczne rozmyślania.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-02-25, 09:16   

"Wysokie napięcie" było u mnie na studiach jako pomoc naukowa do jednego z przedmiotów dot. myślenia strategicznego/zarządzania :)
_________________
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-02-25, 11:09   

Też polecam, bardzo dobra gra, odpowiednia ilość móżdżenia. Grałem na 3 i 4 osoby, specjalnie długo nie trwało.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Caesar 
Batman


Posty: 119
Wysłany: 2014-05-19, 13:37   

Jeżeli chodzi o planszówki, to największy sentyment mam do Magii i Miecza bo to gra mojego dzieciństwa.

Dzisiaj najbardziej lubię grać w Conquest of the Empire. To gra od 2 - 6 graczy, której akcja dzieje się w II wieku. Gracz, jako pretendent do sukcesji po zmarły Marku Aureliuszu staje do wojny na czele armii składających się z trzech rodzajów jednostek: piechoty, kawalerii, katapult. Wszystko dzieje się na bardzo ładnej mapie strategicznej. Prosta gra, daje dużo zabawy.

W podobnym klimacie jest planszowe wydanie Gry o Tron. Ja czytałem tylko pierwszy tom cyklu Martina, nie jestem fanem. Ale gra mi się podoba.

Ostatnio zaczęliśmy też grać w Runewars. Bardzo ładne figurki. Graliśmy do tej pory dwa razy i jeszcze nie opanowaliśmy zasad, bo cały czas sięgamy do instrukcji. Podoba mi się motyw z układaniem planszy przed każdą grą z modułów.

Swoje czasu sporo graliśmy w Age of Empires III. Niewiele ma wspólnego z grą komputerową, ale to bardzo przyjemna gra ekonomiczna (ekonomiczna? cywilizacyjna? strategiczna?).

Myślę, żeby na wakacje zagłębić się w świat bardziej skomplikowanych gier strategicznych albo gier wojennych. Jak znajdę gdzieś planszową Europę Universalis, to wybór będzie prosty. Jeżeli nie, to popykam na Vassalu (taki program do grania w gry planszowe) jakieś antyczne bitwy z SPQR. Może zainwestuje w klasyczne pozycje Dragona/TiS (Grunwald 1410, Tennenberg 1914).
_________________
"Nieszczęścia innych są nam obojętne, chyba że sprawiają nam przyjemność" Jules Renard
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-19, 19:57   

The Wanderers

http://wspieram.to/1440-t...-planszowa.html

Jak dla mnie prezentuje się zajebiście!
I co rzadkie w tego typu przedsięwzięciach - gra wygląda na dopieszczoną i skończoną. :D

http://www.youtube.com/watch?v=7uAITYS_zzE
http://boardtime.pl/2014/...-wanderers.html
 
 
Caesar 
Batman


Posty: 119
Wysłany: 2014-08-23, 14:28   

Bardzo dobra inicjatywa.
Gra zapowiada się naprawdę ciekawie.
_________________
"Nieszczęścia innych są nam obojętne, chyba że sprawiają nam przyjemność" Jules Renard
 
 
hanasolo

Posty: 6
Wysłany: 2014-08-27, 13:28   

Ja zagrywam się w X-Winga od FFG.
http://www.fantasyflightg...174&enmi=X-Wing
Gra zarówno dobra to domowego zacisza jak i do gry na poziomie turniejowym. Gorąco polecam fanom uniwersum.
Jedyną jej wadą jest, fakt ze sam zestaw podstawowy to trochę za mało i trzeba zainwestować trochę pieniędzy.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-08-28, 09:03   

hanasolo napisał/a:
Jedyną jej wadą jest, fakt ze sam zestaw podstawowy to trochę za mało i trzeba zainwestować trochę pieniędzy.

Z tego co się orientuję to jest lekkie niedopowiedzenie. Podobno by wystawić grywalną rozpiskę turniejową trzeba zainwestować w obie frakcje ze względu na małą dostępność kart. Nie dalej jak dwa dni temu gracz w X-winga bardzo mi się żalił, że system ten to klasyczny Pay2win :)
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-08-28, 09:21   

Pay2win --_-
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-08-28, 09:27   

Tfu, tfu. Faktycznie, już poprawiam :oops:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-10-26, 22:36   

Paćwa co znalazłem w ynternetach. Może być niezłe :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-10-27, 09:20   

Slowpoke. :P
Ludzie się boją zależności gry od tableta/komórki/laptopa, ale podobno to fajnie wychodzi. Zresztą to chyba przyszłość gier planszowych.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-12-28, 16:23   

A z innej beczki: warto inwestować w dodatki do Osadników z Catanu? //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13