FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prawo a internet
Autor Wiadomość
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2012-09-21, 13:09   

Ja Cię kręce teksty na natemat są gorsze od Gazety.pl a to już spory sukces. :mrgreen:
No bo po co pisać o pozytywnych aspektach TORu, lepiej o pedofilach i im podobnym. Taki temat się sprzeda. Bo kogo obchodzą ludzie z Chin czy Iranu.

Rozbawił mnie też termin Shadow Internet! :D
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-09-21, 15:29   

No co chcesz? Przecież gry komputerowe odpowiadają tylko za wzrost agresji. World of Warcraft stworzył Brevika, nie wiedziałeś o tym?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2012-09-21, 15:49   

To TY nie wiedziałeś, że wszystkiemu winna jest jednak fantastyka!

_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-09-21, 15:59   

Czyli że fantastyka ma zostać sprowadzona do moralizatora dla małych dzieci, żeby sztuka wysoka mogła się zajmować Bardzo Ważnymi Sprawami?
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-09-23, 12:40   

http://panoptykon.org/wia...zurowania-sieci

czytaliście ?
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2013-03-25, 17:23   

Czy w związku z idiotycznymi ustaleniami odn. obsługi 'cookies' nie powinniśmy na forum umieścić jakiejś oczojebnej informacji dla debili - że używamy cookies do logowania i dla google analytics ??

kary chyba nam raczej nie grożą:
3 % przychodu - 0 zł
300 % wynagrodzenia kierującego - 0 zł
ale kto wie kto wie -

:/ /

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2012/1445
Cytat:
122) art. 173 otrzymuje brzmienie:
„Art. 173. 1. Przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym
urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego jest dozwolone, pod warunkiem że:
1) abonent lub użytkownik końcowy zostanie uprzednio bezpośrednio poinformowany w sposób jednoznaczny,
łatwy i zrozumiały, o:
a) celu przechowywania i uzyskiwania dostępu do tej informacji,
b) możliwości określenia przez niego warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za
pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym
urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi;
2) abonent lub użytkownik końcowy, po otrzymaniu informacji, o których mowa w pkt 1, wyrazi na to zgodę;
3) przechowywana informacja lub uzyskiwanie do niej dostępu nie powoduje zmian konfiguracyjnych w telekomunikacyjnym
urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego i oprogramowaniu zainstalowanym
w tym urządzeniu.
2. Abonent lub użytkownik końcowy może wyrazić zgodę, o której mowa w ust. 1 pkt 2, za pomocą ustawień
oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym
lub konfiguracji usługi.
3. Warunków, o których mowa w ust. 1, nie stosuje się, jeżeli przechowywanie lub uzyskanie dostępu do informacji,
o której mowa w ust. 1, jest konieczne do:
1) wykonania transmisji komunikatu za pośrednictwem publicznej sieci telekomunikacyjnej;
2) dostarczania usługi telekomunikacyjnej lub usługi świadczonej drogą elektroniczną, żądanej przez abonenta lub
użytkownika końcowego.
4. Podmioty świadczące usługi telekomunikacyjne lub usługi drogą elektroniczną mogą instalować oprogramowanie
w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego przeznaczonym do
korzystania z tych usług lub korzystać z tego oprogramowania, pod warunkiem że abonent lub użytkownik końcowy:
1) przed instalacją oprogramowania zostanie poinformowany bezpośrednio, w sposób jednoznaczny, łatwy i zrozumiały,
o celu, w jakim zostanie zainstalowane oprogramowanie, oraz sposobach korzystania przez podmiot
świadczący usługi z tego oprogramowania;
2) zostanie poinformowany bezpośrednio, w sposób jednoznaczny, łatwy i zrozumiały, o sposobie usunięcia oprogramowania
z telekomunikacyjnego urządzenia końcowego użytkownika lub abonenta;
3) przed instalacją oprogramowania wyrazi zgodę na jego instalację i używanie.”;


Kurwa nienawidzę piszących prawo...
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2013-03-25, 18:32   

Ja nie wiem o co chodzi. Jak kar nam nie grożą to zlewka :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2013-03-27, 21:45   

a może jakiś prawnik się wypowiedzieć ?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-03-28, 08:44   

Na Gloria Victis to mają.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2013-03-28, 10:02   

Teoretycznie każda witryna z cookies musi zamieścić teraz taką informację, natomiast wystarczy chyba w regulaminie akceptowanym podczas rejestracji.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2013-03-28, 12:15   

Jest w regulaminie, nawet pogrubiłem,
ale można oglądać forum bez rejestracji - a zatem bez akceptacji regulaminu, a zatem bez przeczytania tej informacji...
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2013-03-28, 14:04   

A robią się wtedy ciasteczka (ja jestem noga z informatyki)? Jak tak, no to trzeba umieścić informację w jakimś widocznym miejscu, może jako pop-up czy coś w tym stylu.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2013-03-28, 18:29   

technicznie ciasteczka wysyłają się po otworzeniu strony, nawet bez logowania.
Co ciekawe
Cytat:
122) art. 173 otrzymuje brzmienie:
„Art. 173. 1. Przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym
urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego jest dozwolone, pod warunkiem że:
1) abonent lub użytkownik końcowy zostanie uprzednio bezpośrednio poinformowany w sposób jednoznaczny,
łatwy i zrozumiały, o:

Ja to rozumiem, że zanim wysłane zostanie jakiekolwiek ciastko - powinna pokazać się plansza z pytaniem o zgodę.
Natomiast wszystkie serwisy wysyłają ciastka jednocześnie o tym informując, a powinny poinformować zanim je wyślą...
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2013-03-28, 18:33   

Wejdź sobie na stronę np. ING i zobacz info które zamieszczają i procedurę ...
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2013-03-28, 18:41   

no wiem jak to wygląda, tylko czy jesteśmy zobligowani do umieszczania takich informacji...
BTW ING też wysyła ciasteczka od razu
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2013-03-28, 19:07   

Tak jak pisałam, teoretycznie każda witryna obsługująca cookies powinna takie mieć.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-29, 12:22   

Problem tkwi w słowie 'uprzednio' - gdybyś się tego ściśle trzymać, przed wejściem na jakąkolwiek stronę internetową powinien się wyświetlać odpowiedni komunikat, którego zaakceptowanie 'wpuszczałoby' nas na rzeczoną stronę //spell Sounds like fun. Tylko czy taka nakładka sama w sobie nie generowałaby cookies? :mrgreen:
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-03-29, 12:25   

Chyba żeby dało się stworzyć bezciastkową stronę przed-główną, na której byłby tylko raz akceptowalny dla IP komunikat o ciachach i potem "już ziuuu, do proszków"
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2013-03-29, 14:21   

You Know My Name napisał/a:
na której byłby tylko raz akceptowalny dla IP komunikat
IP się zmienia, akceptacja usera też musi być zapisana w ciastku :)) - kwadratura koła :P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-19, 14:54   

Po niedawnej lekturze książki Wojciecha Orlińskiego "Internet. Czas się bać", powtórzyć muszę, że to, co pisał wcale nie jest czarnowidztwem:
http://natemat.pl/89085,f...l-41-tys-lajkow

To, co Snowden ujawnił na temat inwigilacji Internetu przez amerykańską NSA, to jednak jest nic. Takie akcje pokazują, że wolność w sieci została już sprzedana korporacjom i podlega ich uznaniu. Nie można się od tego odwołać. Nie można tego skontrolować. Wolność? Jak się nie podoba - nie korzystaj z Facebooka :badgrin: Strać wszystkie swoje kontakty, ideały są najważniejsze. Bardziej niż NSA boję się korporacyjnych niewolników z Facebooka, Google, czy Amazona. To oni trzymają Internet za gardło. A użytkownicy to tylko towar.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-01-19, 18:54   

Na ch,., komu fejsbuk?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2014-01-19, 19:29   

Przy studiowaniu bezcenny :P .
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-01-20, 11:01   

Fidel-F2, to tak, jakbyś miał ludzi, którzy wyszukują dla ciebie wszystkich ciekawych informacji.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-01-20, 12:56   

:mrgreen:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-20, 17:07   

Fidel-F2 napisał/a:
Na ch,., komu fejsbuk?

A na ch.j komu Google? Tam też jak chcą to potrafią się ocenzurować - kiedy trzeba wyciąć konkurencję zagrażającą własnej usłudze (Ceneo). Z tym, że dla Google są jeszcze alternatywy, ale nie oszukujmy się, że są bardziej niewinne niż Google. Facebook też ma alternatywę, ale co to za alternatywa - takie same metody.

Korporacje to zuo. A to zuo włada już internetem, naszą prywatnością (nawet nie trzeba być na Fejsie, żeby ometkowali, spakowali i wystawili na sprzedaż) i kosi na nas pieniądze handlując naszymi danymi. I nawet nie mamy nad tym choćby iluzorycznej kontroli. Bo Amerykanie mogą się łudzić, że kontrolują NSA. Ale nie mogą się łudzić, że kontrolują Facebooka, Google, czy Amazona.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-01-20, 18:38   

Romulus, ale mi nie potrzebna alternatywa fejsbuka.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-20, 18:56   

Fidel-F2 napisał/a:
Romulus, ale mi nie potrzebna alternatywa fejsbuka.

Fidel, gratuluję ci w takim razie - jesteś jednym z niewielu na tej ziemi, który nie potrzebuje do funkcjonowania w sieci żadnych narzędzi, poza przeglądarką. Ja nie mam alternatywy dla Fejsbuka, bo mi ułatwia nawigację po sieci. Mam w jednym miejscu wszystko, co mnie interesuje. Nawiązałem dzięki niemu fajne kontakty, choćby z ludźmi z tego forum, ale i ze starymi znajomymi i nawet tymi nowymi, z którymi rzadko mam okazję spotykać się w realu. To są dla mnie poważne aktywa, których nie chciałbym stracić. I na przykład ban permanentny na Fejsbuku bardzo by mi utrudnił życie. Dałoby się żyć, ale byłoby to - jeśli chodzi o interfejs z siecią - cofnięcie się w czasie. Jednocześnie - jestem na Fejsie tak długo, jak długo mi pozwalają. Już dwa razy dostałem bana więc wiem, jak bywa to frustrujące.

W sumie, staram się tam nie udostępniać zbyt wielu informacji osobistych. To domena gimnazjalistów. Może choć w ten sposób, korporacja Facebook ma nade mną mniejszą władzę. Ale i tak widzą, co i kogo lubię. Jakie filmy oglądam, jakie seriale, czego słucham. Już i bez tego jestem ometkowany i przyporządkowany do jakiegoś profilu reklamowego.

Ostatnie akcje na Fejsbuku - jak zbanowanie pewnego profilu, który upubliczniał informacje dotyczące patrzenia władzy na ręce - utwierdzają mnie w przekonaniu, że potrzebna jest żelazna pięść prawa przeciwko korporacjom "żywiącym" się Internetem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-01-20, 19:06   

Romulus napisał/a:
Ja nie mam alternatywy dla Fejsbuka, bo mi ułatwia nawigację po sieci. Mam w jednym miejscu wszystko, co mnie interesuje. Nawiązałem dzięki niemu fajne kontakty, choćby z ludźmi z tego forum, ale i ze starymi znajomymi i nawet tymi nowymi, z którymi rzadko mam okazję spotykać się w realu. To są dla mnie poważne aktywa, których nie chciałbym stracić. I na przykład ban permanentny na Fejsbuku bardzo by mi utrudnił życie. Dałoby się żyć, ale byłoby to - jeśli chodzi o interfejs z siecią - cofnięcie się w czasie. Jednocześnie - jestem na Fejsie tak długo, jak długo mi pozwalają. Już dwa razy dostałem bana więc wiem, jak bywa to frustrujące.

W sumie, staram się tam nie udostępniać zbyt wielu informacji osobistych. To domena gimnazjalistów. Może choć w ten sposób, korporacja Facebook ma nade mną mniejszą władzę. Ale i tak widzą, co i kogo lubię. Jakie filmy oglądam, jakie seriale, czego słucham. Już i bez tego jestem ometkowany i przyporządkowany do jakiegoś profilu reklamowego.
To tak jak byś mi opowiadał o życiu buszmenów. Mniej więcej podobnie się utożsamiam.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-01-20, 21:21   

Raczej jakby opowiadał buszmenom o wielkich miastach, maszynach i wynalazkach. Mniej więcej podobnie by się utożsamili.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13