FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
SHERLOCK
Autor Wiadomość
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2013-11-24, 21:48   

Znaczy, jedną rzecz mam już na przyszły rok zaplanowaną na sto procent :-)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2013-11-24, 22:40   

Super, bardzo mi ten serial przypadł do gustu. Zwłaszcza wyrazisty bohater tytułowy. A w przyszłym roku planuję odświeżyć pierwowzór. "Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa" czeka, ale ilość stron mnie trochę przytłoczyła.
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-12-08, 21:28   

W końcu coś porządnego
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9UcR9iKArd0[/youtube]
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-12-24, 15:54   

Jeszcze świeżutki prequel 3 sezonu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JwntNANJCOE#t=11[/youtube]
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-01-02, 13:57   

Odcinek rewelacyjny, dobrze, że już w niedzielę kolejny. :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2014-01-02, 22:32   

Zgadzam się, świetny odcinek. Niby trwał te półtorej godziny, a obejrzenie go zajęło mi ponad dwie, bo ciągle cofałam, żeby zobaczyć jeszcze raz jakąś scenę czy wypowiedź xD.

I nawet udało mi się wyłapać jedno fajne nawiązanie do opowiadania Doyle'a xD.
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-01-03, 10:25   

Już jest? Kiedy, gdzie?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-01-03, 10:40   

Na bazarze u Szwedów.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-03, 11:22   

Tixon napisał/a:
Już jest? Kiedy, gdzie?

No, panie! Wstyd! :) Jeszcze nie oglądałem, bo czekam aż żona wyrazi chęć obejrzenia. Co nastąpić powinno wraz z ukazaniem się polskich napisów :)

EDIT: które już są :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Oceansoul 


Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-03, 12:52   

Odcinek chyba dedykowany całemu fandomowi, który czekał niecierpliwie przez dwa lata na powrót Sherlocka. Jestem zachwycona, choć ponoć ci, którzy nie wiedzą, co to tumblr i nie znają dziwnych treści tam umieszczanych, wyrażają rozczarowanie faktem, że właściwie w odcinku nic się nie dzieje. Faktycznie, fabularnie to raczej wstęp do odcinka nr 2., ale jako powrót bohatera jest świetny.
_________________
http://oceansoul.waw.pl
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2014-01-03, 14:01   

Obejrzałem i jestem lekko rozczarowany.

Na powrót "Sherlocka" czekałem niecierpliwie, zwłaszcza na jego spotkanie z Johnem. Tutaj się nie zawiodłem. Reakcja dr Watsona została przedstawiona po części w żartobliwy, po części w poważny sposób, co złożyło się na interesującą całość.

Zawiodłem się, jeżeli chodzi o samą fabułę i "pierwszą sprawę" Sherlocka, która była po prostu nudna. Zagrywki Sherlocka, jego sposób myślenia, jego zachowanie w kontaktach z ludźmi - to wszystko robiło wrażenie w pierwszym odcinku pierwszego sezonu. Nie chciałem na nowo poznawać głównego bohatera. Oczekiwałem wciągającej zagadki kryminalnej, której niestety zabrakło.

"The Empty Hearse" faktycznie wydaje się być zapowiedzią czegoś większego - co troszeczkę ratuje odcinek - ale na litość boską!
Nowy sezon "Sherlocka" to tylko 3 odcinki, a twórcy serialu zamiast ciekawej historii zaserwowali mi półtoragodzinny wstępniak :(
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-01-03, 14:56   

Mnie się podobało, może i zbyt wiele akcji nie było na samym początku, za to świetne sceny i teksty to rekompensowały.

Romulusie, polskie napisy są jeszcze niedopracowane (błędy, braki itp), dość szybko przestawiliśmy się na angielskie.
_________________
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-03, 19:13   

Rzeczywiście, polskie napisy to słabizna. Ale dało się obejrzeć. Sam oglądam już głównie z napisami angielskimi albo bez, w przypadku prostych seriali. Ale małżonka jeszcze nie nadąża, więc w przypadku seriali "wspólnych" oglądamy z polskimi.

A sam odcinek - znakomity.
Scena między Sherlockiem i Johnem -wspaniała. Zresztą, to, po raz kolejny, najlepszy bromance w telewizji. Drugie miejsce to Harvey i Mike z "Suits" (ale daleko w tyle za "Sherlockiem"). Sama zagadka nie była aż tak interesująca, jak interakcje między bohaterami (wszystkimi). Na przemian śmiałem się i wzruszałem nieco :)

Cudowne jest to, jak (w moim przypadku) mało znaczące okazało się to, Jak Do Tego Doszło. Ale, powiedzmy to sobie szczerze, już ostatnia scena 2 sezonu pokazała, jak bardzo odpowiedź na to pytanie jest nieistotna :) Nie wiem, czy był to świadomy zamiar twórców, ale chyba był: wszyscy ci, którzy oczekiwali odpowiedzi "jak?", wyglądali właśnie jak ten żałosny koleś od teorii spiskowej :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-01-04, 23:46   

Bo są tajemnice, które powinny pozostać tajemnicami //mysli
Warto było czekać, choćby na Martina Freemana który jest po prostu znakomity.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-04, 23:58   

Stary Ork napisał/a:
Warto było czekać, choćby na Martina Freemana który jest po prostu znakomity.

O właśnie, zapomniałem wspomnieć, że ten odcinek ukradł Benedictowi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-01-05, 00:07   

Ukradł, chociaż będąc świeżo po drugiej części Hobbita stwierdzam, że ma on jeden zestaw min.
_________________
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-01-05, 00:15   

De Niro ma dwie miny i też daje radę //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-01-05, 10:45   

Cage ma jedną i nie daje :)
W każdym razie teraz ciągle widziałem Bilbo.
_________________
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-01-05, 13:02   

Cage dawał ale przestał
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2014-01-05, 13:18   

Shadowmage napisał/a:
W każdym razie teraz ciągle widziałem Bilbo.


Ja na odwrót - w kinie ciągle widziałam Watsona xD.
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-01-05, 16:34   

Od poprzedniego Sherlocka minęły dwa lata, więc mi się zatarło - gdybym na Hobbita 2 poszedł dopiero teraz, to pewnie byłoby właśnie tak, jak u ciebie.
_________________
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-01-06, 12:43   

Drugi odcinek zupełnie inny. Co chwilę wybuchaliśmy śmiechem, chociaż sama zagadka kryminalna raczej niskich lotów i nieistotna w świetle wydarzeń związanych ze ślubem.
_________________
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-01-07, 12:48   

Poprzedni lepszy. Zagadki nietrudne do rozpracowania, łącznie z ostatnią związaną z tytułem odcinka. Ale przecież nie o nie tu chodzi.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-09, 11:12   

Tak, chociaż czułem się nieco rozczarowany, kiedy wpadłem na to kogo i kto - przed Sherlockiem. Ale tylko nieco rozczarowany, ponieważ bawiłem się przednio. Wieczór kawalerski był znakomity :)

I w niedzielę już final sezonu, niestety. Dobrą nowiną jest to, że Moffat i Gatiss mają zaplanowane fabuły na sezon 4 i 5: http://www.radiotimes.com...s-steven-moffat
Tylko jak długo przyjdzie czekać na 4? Znowu dwa lata?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-01-13, 02:52   

Porządny odcinek, wreszcie poważny. No to do zobaczenia za dwa lata. :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2014-01-14, 00:55   

Do tego czasu możemy próbować obstawić, czy M. strollował wszystkich jeszcze skuteczniej niż Sherlock, czy może to jakaś bomba z opóźnionym zapłonem. Albo kontynuator.
Odcinek dobry, ale ten bardziej zabawny też miał swój urok :P
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-01-14, 10:38   

Dobry odcinek, może trochę zbyt rwany i jednak przewidywalny, ale z odpowiednim dramatyzmem.
_________________
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2014-01-15, 22:17   

Jedyna odpowiedź na zadane Pytanie, to: tak. Aczkolwiek było ono zaskakujące.

I co, niby pojawiły się jakieś ostrożne zapowiedzi, że 4 sezon może jeszcze w tym roku (na święta BN). Ale wystarczy mi jeśli będzie tuż po Sylwestrze. A że chłopaki mają w głowach plany na 4 i 5, to może nakręcą je razem...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2014-01-18, 22:03   

Obejrzałam wreszcie drugi i trzeci odcinek najnowszego sezonu. Odcinek ze ślubem bardzo mi się podobał - zagadka ciekawa, wszystkie wstawki pokazujące wydarzenia sprzed ślubu były doskonałe, niestety mój mały, wewnętrzny fan oryginalnego Sherlocka Holmesa jest trochę zawiedziony. Po tytule spodziewałam się czegoś przynajmniej tak dobrego jak odcinki inspirowane "Studium w szkarłacie" i "Psem Baskerville'ów" - tutaj scenarzysta nie podjął się gry z oryginałem, a szkoda. Niemniej odcinek oceniam pozytywnie - nie mogę mieć do scenarzystów pretensji, że nie spełnili moich oczekiwań w tej konkretnej sprawie xD.
Tu trochę spoilerów z 3x03 będzie Co zaś do trzeciego odcinka, to mam trochę mieszane uczucia. Niby mi się podobał, ma kilka naprawdę dobrych momentów (np. "wizyta" Sherlocka w mind palace w momencie postrzelenia, czy rodzinna atmosferka w domu Holmesów), ale strasznie to było wszystko porwane, przekombinowane, megadramatyczne, a to, co wydaje mi się, że miało mnie zaskoczyć/zszokować to wywołało u mnie jedynie coś, co świetnie wyraża ta emotka: O_o . Szczególnie ta cała akcja z Mary - ja pierniczę, to tak na poważnie?! W zasadzie w moich oczach odcinek zyskał na wartości dopiero na sam koniec - TAK, TĘSKNIŁAM. Niestety obstawiam kontynuatora. Chyba że Napoleon zbrodni sobie strzelił idealnie między dwie półkule - to podobno da się przeżyć!
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2014-01-21, 12:56   

Dałoby się zmienić podtytuł tego tematu? To 'nie do końca zacnym' gryzie mnie w oczy za każdym razem.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14