FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nagroda Zajdla
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23158
Wysłany: 2013-06-29, 21:20   

Niom, mylą niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu. Czy jakoś tak :)

Zajdel kompletnie nic dla mnie nie znaczy. Ani pozytywnie, ani negatywnie. Równie dobrze mogłaby go przyznawać grupa żuli z rogu ulicy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-06-29, 21:39   

Romulus napisał/a:
Równie dobrze mogłaby go przyznawać grupa żuli z rogu ulicy.

Ciekawe jaka wtedy byłaby strategia PRowa Ćwieka. //mysli
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-06-30, 00:05   

Toudisław napisał/a:
Puszon i Lucek o tym wiedzą. Tu chodzi o to, że Nagroda Zajdla jest PLEBISCYTEM a nie nagrodą jakościową a niektórzy to mylą/ żyją marzeniami.

Piszą tekst pod tezę i plączą się.
Bo albo mamy liczące się branżowe wyróżnienie gdzie można nie przyznać nagrody, gdy uzna się, że poziom jest zbyt niski, albo zwykły miernik popularności i sprawności marketingowej, do którego wystarczy wynik sprzedaży książek.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-06-30, 06:51   

Dworkin napisał/a:
A jednak istnieją pewne naukowe kryteria, stosowane przez filologię w analizie dorobku literackiego. I, co ciekawe, świat tej nauki bardzo często dość zgodnie promuje kolejne dzieła na firmament piśmiennictwa. Nie jest to obiektywizm nauk ścisłych, ale zawsze coś, co obiektywizmem da się nazwać. Nawet jeśli nie jest wolny od osobistych preferencji. Bo nie jest: Norwid niedoceniony, odkryty dopiero przez poruszonego Zenona Przesmyckiego, a za nim, w dużym stopniu kierowanych renomą tego krytyka, kolejnych. Lecz i on zastosował też naukowe kryteria. Bo jaka nauka, taki obiektywizm.


Profesory w Krakowie powiedzą Ci, że teoria literatury nie jest nauką i w zasadzie z tymi naukowymi kryteriami nie należy przesadzać. W Sosnowcu, tfu, w Warszawie - przeciwnie. Z drugiej strony teorie krytyki literackiej dają wypracowane narzędzia, które umożliwiają dokładną analizę tekstu. Generalnie jest jak piszesz.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-07-02, 13:59   

Przekleję swoją wypowiedź z wątku na DOFie, w którym Wawrzyniec Podrzucki, powodowany ponoć m.in. tym wątkiem tutaj, wypowiedział się o literaturze i jej analizie:

OK, mogę się zgodzić: większość czytelników nie potrafi wskazać tych elementów literatury, które sprawiają, że można ją nazwać literaturą dobrą. Do szczęścia im to nijak nie jest potrzebne. Do głosowania na Zajdla też nie.
Natomiast z częścią o obiektywnej ocenie literatury się nie zgadzam. Nie zgadzam się z poglądem, że istnieje obiektywne Piękno i Dobro. Eye of the beholder i takie tam. WP jest entuzjastą nauk ścisłych. Uważam, że do literatury metodologii nauk ścisłych zastosować nie można. Można analizować, rozważać, pewnie - to może prowadzić do ciekawych spostrzeżeń i zajmujących dyskusji, ale do Faktów o Dobru i Złu? Nie.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-07-02, 14:52   

A gdzie tu padł tekst, że trzeba być profesorem lub krytykiem literackim, by ogarnąć metodologię ewaluacji literatury? o_O
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-07-02, 14:58   

WPodrzucki napisał/a:
przyszedł mi do głowy pomysł utworzenia Klubu Autorów bez Nominacji do Zajdla (nazwa robocza). Do Klubu mogliby należeć ci autorzy, którzy nigdy nie otrzymali nominacji do Nagrody im. J. A. Zajdla

Komu jeszcze to brzmi jako "nie zaprosili mnie do klubu, więc założę własny"?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
  
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2013-07-02, 15:03   

I Nagroda Nie-Zajdla
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-07-02, 15:04   

Golden Dildo Award.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-03, 16:08   

Tixon napisał/a:
Komu jeszcze to brzmi jako "nie zaprosili mnie do klubu, więc założę własny"?

Mnie brzmi zupełnie jak 'poklepiemy się po pleckach i ponarzekamy, jak bardzo się nie należało tym, którzy dostali' //evil
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
dorotap

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-03, 19:44   

Tixon napisał/a:
Komu jeszcze to brzmi jako "nie zaprosili mnie do klubu, więc założę własny"?

Ależ zaprosili, zaprosili, tylko do takiego, w którym trzeba spełnić znacznie wyższe wymagania: http://www.nagroda-zulaws...=nominacje_2011. ;) Autor nie czuje potrzeby przynależności do żadnych klubów. Jeżeli ktoś nie zrozumiał żartu, to niestety nic nie można na to poradzić. Użytkownicy DOF go zrozumieli - pewnie dlatego, że po prostu znają poglądy WP.


Zarejestrowałam się na forum ZB wyłącznie dlatego, że mimo próśb, nosiwoda nie sprostował swojego ostatniego wpisu, który jest nieprawdziwy. Cytuję prośbę Wawrzyńca Podrzuckiego skierowaną do nosiwody na forum DOF:

---------------------------------
Bardzo proszę również o skorygowanie na forum Zaginionej Biblioteki poniższego fragmentu:

"Natomiast z częścią o obiektywnej ocenie literatury się nie zgadzam. Nie zgadzam się z poglądem, że istnieje obiektywne Piękno i Dobro. Eye of the beholder i takie tam. WP jest entuzjastą nauk ścisłych. Uważam, że do literatury metodologii nauk ścisłych zastosować nie można."

...gdyż ktoś może zrozumieć, że nie zgadzasz się z częścią jakiejś mojej wypowiedzi o obiektywnej ocenie literatury, w której twierdzę, że do literatury można zastosować metodologię nauk ścisłych. Nie można. Taka moja wypowiedź NIE ISTNIEJE.
-------------------------------

@MrSpellu
MrSpellu napisał/a:
A gdzie tu padł tekst, że trzeba być profesorem lub krytykiem literackim, by ogarnąć metodologię ewaluacji literatury?


Nigdzie. Ani ja ani W. Podrzucki nigdy nie twierdziliśmy, że na forum ZB taki tekst się pojawił.


@dworkin
Tę Twoją poniższą wypowiedź uważam za najbardziej sensowną z tych, które przeczytałam w sieci przy okazji ostatnich dyskusji Zajdlowych. Dobrze powiedziane!

dworkin napisał/a:
A jednak istnieją pewne naukowe kryteria, stosowane przez filologię w analizie dorobku literackiego. I, co ciekawe, świat tej nauki bardzo często dość zgodnie promuje kolejne dzieła na firmament piśmiennictwa. Nie jest to obiektywizm nauk ścisłych, ale zawsze coś, co obiektywizmem da się nazwać. Nawet jeśli nie jest wolny od osobistych preferencji. Bo nie jest: Norwid niedoceniony, odkryty dopiero przez poruszonego Zenona Przesmyckiego, a za nim, w dużym stopniu kierowanych renomą tego krytyka, kolejnych. Lecz i on zastosował też naukowe kryteria. Bo jaka nauka, taki obiektywizm.


To wszystko z mojej strony. Nie będę już Państwu przeszkadzać w dyskusji.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-07-03, 20:04   

dorotap napisał/a:
Ależ zaprosili, zaprosili, tylko do takiego, w którym trzeba spełnić znacznie wyższe wymagania: link .

Ilu osobom trzeba się podobać, by dostać nominację do Zajdla?
Bo do Żuławskiego to jest max 53.
dorotap napisał/a:
Zarejestrowałam się na forum ZB wyłącznie dlatego, że mimo próśb, nosiwoda nie sprostował swojego ostatniego wpisu, który jest nieprawdziwy.

Ależ wpis Nosiwody jest prawdziwy. :shock:
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
dorotap

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-03, 20:26   

Tixon napisał/a:
Ilu osobom trzeba się podobać, by dostać nominację do Zajdla?
Bo do Żuławskiego to jest max 53.

A masz gdzieś oficjalne dane, ile osób głosowało na Zajdla i jaki był przekrój wiekowy głosujących? Bo przy Żuławskim jest to dosyć łatwe do sprawdzenia. Wybacz, ale nie mam zamiaru wdawać się w żadne flejmy na temat Zajdla. Jestem na to za stara.

Tixon napisał/a:
Ależ wpis Nosiwody jest prawdziwy. :shock:

Uwierzę Ci, jeżeli podasz link do takiej wypowiedzi WP w sieci, w której twierdzi, że do literatury można zastosować metodologię nauk ścisłych. Może i wpis nosiwody byłby prawdziwy, gdyby nie wmieszał do niego nazwiska W. Podrzuckiego. Ale wmieszał, co sugeruje, że WP ma coś wspólnego z takim poglądem, a nosiwoda się z tym poglądem nie zgadza. Wpis będzie prawdziwy po usunięciu nazwiska.
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-03, 20:42   

O, drama. Ależ by się przydała emota z kubłem popcornu...
_________________
life. is a state. of mind.

  
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-07-03, 20:48   

dorotap napisał/a:
A masz gdzieś oficjalne dane, ile osób głosowało na Zajdla i jaki był przekrój wiekowy głosujących?

Znak zapytania dosyć wyraźnie wskazuje na to, że się pytam ;)

dorotap napisał/a:
Uwierzę Ci, jeżeli podasz link do takiej wypowiedzi WP w sieci,

A mogę podać link do wpisu Nosiwody?
Będzie prościej i szybciej. Bo widzisz, mnie bardziej interesuje, co napisał, a nie co może komuś zasugerować czy ktoś może to jakoś zrozumieć.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
dorotap

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-03, 21:10   

napisał/a:
dorotap napisał/a:
A masz gdzieś oficjalne dane, ile osób głosowało na Zajdla i jaki był przekrój wiekowy głosujących?

Znak zapytania dosyć wyraźnie wskazuje na to, że się pytam ;)

Ale Ty mnie się o to pytasz? Oficjalne dane powinny być na oficjalnej stronie. Szukaj na http://www.zajdel.art.pl

Tixon napisał/a:
A mogę podać link do wpisu Nosiwody?
Będzie prościej i szybciej. Bo widzisz, mnie bardziej interesuje, co napisał, a nie co może komuś zasugerować czy ktoś może to jakoś zrozumieć.

Jest o kilka postów wyżej, ale jeżeli potrzebny link, to bardzo proszę: http://www.zaginiona-bibl...p=183953#183953
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-03, 21:15   

Wybaczcie, że raz jeszcze się wtrącę, ale nie wiem, czy dobrze rozumiem sytuację... Nosiwoda zainspirowany wypowiedzią WP na innym forum wypowiedział się na tym forum, w odpowiedzi na to WP wypowiedział się na tamtym forum, że Nosiwoda powinien sprostować wypowiedź na tym forum, po czym zjawiła się na tym forum osoba z tamtego forum po to tylko, by rzeczone sprostowanie uzyskać?
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2013-07-03, 21:22   

Jezebel napisał/a:
Wybaczcie, że raz jeszcze się wtrącę, ale nie wiem, czy dobrze rozumiem sytuację... Nosiwoda zainspirowany wypowiedzią WP na innym forum wypowiedział się na tym forum, w odpowiedzi na to WP wypowiedział się na tamtym forum, że Nosiwoda powinien sprostować wypowiedź na tym forum, po czym zjawiła się na tym forum osoba z tamtego forum po to tylko, by rzeczone sprostowanie uzyskać?
:mrgreen:
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-07-03, 21:22   

dorotap napisał/a:
Ale Ty mnie się o to pytasz?

No a kogo? Ty napisałaś, że do nominacji do Żuławskiego trzeba spełnić wyższe wymagania.
Trzeba spodobać się maksymalnie 53 elektorom, pomijając, że utwór dostał najmniejszą liczbę głosów.
Więc, skoro to są wyższe wymagania, pytam się, ilu osobom trzeba się podobać, by dostać nominację do Zajdla?
dorotap napisał/a:
Jest o kilka postów wyżej, ale jeżeli potrzebny link, to bardzo proszę: http://www.zaginiona-bibl...p=183953#183953

Czyli mamy potwierdzenie, że wypowiedź Nosiwody jest prawdziwa? --_-

Jezebel napisał/a:
Wybaczcie, że raz jeszcze się wtrącę, ale nie wiem, czy dobrze rozumiem sytuację... Nosiwoda zainspirowany wypowiedzią WP na innym forum wypowiedział się na tym forum, w odpowiedzi na to WP wypowiedział się na tamtym forum, że Nosiwoda powinien sprostować wypowiedź na tym forum, po czym zjawiła się na tym forum osoba z tamtego forum po to tylko, by rzeczone sprostowanie uzyskać?

Nie. Pominęłaś, że ja napisałem swoją wiadomość zainspirowany wypowiedzią Nosiwody na facebooku.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
dorotap

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-03, 21:36   

@Jezebel
Wybacz, ale to jest zupełnie nieistotne kto, co i dlaczego. Istotne jest to, co jest tu na tym forum napisane i co ktoś, komu nie będzie się chciało kliknąć linku do DOF, może zrozumieć.

Jeżeli dalej nie widzicie, w czym problem, to zastanówcie się DLACZEGO zostało umieszczone w tym wpisie to zdanie "WP jest entuzjastą nauk ścisłych." Jeżeli zostało umieszczone, to znaczy, że musi mieć związek z resztą wypowiedzi. Jeżeli dalej to nie jest jasne, to ja już tego prościej wytłumaczyć nie potrafię i rezygnuję z dalszego tłumaczenia. Poddaję się.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-07-03, 21:46   

Jeśli będziemy bazować na domysłach i przypuszczeniach, to rzeczywiście jest problem.

Ja np. mogę się zastanawiać, dlaczego twierdzisz do Żuławskiego trzeba spełnić wyższe wymagania i jaki to ma związek, że WP do Ż został nominowany, a do Z nie.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2013-07-03, 21:58   

dorotap napisał/a:
A masz gdzieś oficjalne dane, ile osób głosowało na Zajdla i jaki był przekrój wiekowy głosujących? Bo przy Żuławskim jest to dosyć łatwe do sprawdzenia. Wybacz, ale nie mam zamiaru wdawać się w żadne flejmy na temat Zajdla. Jestem na to za stara.

Do Żuławia erektorem jest nawet Toudi, a to zdyskredytowało nagrodę w oczach wszystkich którzy są gumisiami! Statystyka to jak wszyscy wiedzą kurowa nauk.

Idąc dalej, moim zdaniem zamieszanie wkoło Zajdli to hipokryzja, bo ci co na Dardę psioczyli teraz bronią Ćwieka, a przecież to ten sam mechanizm nominacji. Tylko, że przy Ćwieku sprawdza się powiedzenie "jak kraść to miliony" i nie bawić się detal tylko hurt ;P

A Podrzucki napisał parę niezłych opowiadań.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-07-03, 22:15   

Jezebel napisał/a:
Wybaczcie, że raz jeszcze się wtrącę, ale nie wiem, czy dobrze rozumiem sytuację... Nosiwoda zainspirowany wypowiedzią WP na innym forum wypowiedział się na tym forum, w odpowiedzi na to WP wypowiedział się na tamtym forum, że Nosiwoda powinien sprostować wypowiedź na tym forum, po czym zjawiła się na tym forum osoba z tamtego forum po to tylko, by rzeczone sprostowanie uzyskać?


Nieslubny syn Rolanda Topora i Borisa Viana by tego nie wymyślił //spell Podaj popcorn //spell

A taka strategia to nic nowego, Anglosasi nazywają to war by proxy //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-07-03, 23:31   

A właśnie, Zaginiona Biblioteka jest forum fandomowym?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-03, 23:33   

Kim właściwie jest ten człowiek, który broni innego człowieka przed złą interpretacją jego słów w internetach? I po co to robi? //mysli

dorotap napisał/a:
@Jezebel
Wybacz, ale to jest zupełnie nieistotne kto, co i dlaczego. Istotne jest to, co jest tu na tym forum napisane i co ktoś, komu nie będzie się chciało kliknąć linku do DOF, może zrozumieć.

To jak, łapiemy za pochodnie i idziemy wojować na każdym forum, gdzie ktoś zinterpretował czyjeś słowa nie do końca w taki sposób, w jaki by sobie tego autor rzeczonych słów życzył? :lol:
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-07-03, 23:38   

Jezebel napisał/a:
To jak, łapiemy za pochodnie i idziemy wojować na każdym forum, gdzie ktoś zinterpretował czyjeś słowa nie do końca w taki sposób, w jaki by sobie tego autor rzeczonych słów życzył?


Nie idziemy, mamy od tego ludzi //spell

MrSpellu napisał/a:
A właśnie, Zaginiona Biblioteka jest forum fandomowym?


Nie, jest moim forum //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-07-03, 23:46   

dorotap napisał/a:
Jeżeli dalej nie widzicie, w czym problem


Ja wiem w czym problem. Macie tam, w tamtej dyskusji, dość poważny problem z komunikowaniem się.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dorotap

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-03, 23:51   

Jezebel napisał/a:
JKim właściwie jest ten człowiek, który broni innego człowieka przed złą interpretacją jego słów w internetach? I po co to robi?

Już Ci odpowiadam - jego żoną. WP nie ma czasu ani ochoty, żeby się wdawać we flejmy na forach, więc ja to niestety muszę robić. Bardzo niechętnie, bo również mam mało czasu, ale nazwisko mojego męża, jest również moim nazwiskiem i nie życzę sobie, aby ktoś sugerował, że mój mąż wygaduje bzdury o stosowaniu metodologii nauk ścisłych do literatury. Nie ma to nic wspólnego z walką jednego forum z drugim - przykro mi, że Was rozczarowałam i że nie będzie zabawy.

Tixon napisał/a:
Ja np. mogę się zastanawiać, dlaczego twierdzisz do Żuławskiego trzeba spełnić wyższe wymagania i jaki to ma związek, że WP do Ż został nominowany, a do Z nie.

Takie twierdzenie ma zwykle oparcie w źródłach, a tymi źródłami są w tym przypadku regulaminy obydwu tych nagród.

Z Regulaminu Nagrody Żuławskiego:

Elektorzy zostają bona fide zaproszeni do udziału w pracach Gremium przez Komitet na podstawie wiedzy członków Komitetu i powinni należeć do opiniotwórczych odbiorców literatury fantastycznej.

Opiniotwórczy odbiorca literatury fantastycznej, to taki, który przeczytał na tyle dużo literatury fantastycznej, żeby, przykładowo, odróżnić utwór wtórny od oryginalnego. Natomiast nominującym do Zajdla może być ktoś, kto przeczytał w życiu tylko jedną książkę fantastyczną i nie ma żadnego porównania, a zatem nie jest w stanie tej wtórności wykryć.
To jeden z przykładów. Jeżeli temat Cię bardziej interesuje, możesz znaleźć ich więcej w regulaminach.


@MadMill
Nie wiem, czy fakt, że nie podoba nam się jeden z elektorów, wystarczy, aby zdyskredytować nagrodę. Niemniej oczywiście, jeżeli tak sądzisz, to nie mam podstaw, by Twoją opinię podważać.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-07-04, 00:01   

dorotap napisał/a:
Już Ci odpowiadam - jego żoną. WP nie ma czasu ani ochoty, żeby się wdawać we flejmy na forach, więc ja to niestety muszę robić. Bardzo niechętnie, bo również mam mało czasu, ale nazwisko mojego męża, jest również moim nazwiskiem i nie życzę sobie, aby ktoś sugerował, że mój mąż wygaduje bzdury o stosowaniu metodologii nauk ścisłych do literatury. Nie ma to nic wspólnego z walką jednego forum z drugim - przykro mi, że Was rozczarowałam i że nie będzie zabawy.


No to jesteś przeciwskuteczna przynajmniej w moim przypadku, bo sprawą kompletnie się nie interesowałem do momentu, w którym się pojawiłaś na forum i rozdmuchałaś aferkę, która naturalną koleją losu zaczęła już przysychać //mysli

P.S. Nadal się sprawą nie interesuję, ale przyniosłem sobie popcorn //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
dorotap

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-04, 00:30   

Stary Ork napisał/a:
No to jesteś przeciwskuteczna przynajmniej w moim przypadku, bo sprawą kompletnie się nie interesowałem do momentu, w którym się pojawiłaś na forum i rozdmuchałaś sprawę, która naturalną koleją losu zaczęła już przysychać //mysli


Nosiwoda w dniu wczorajszym został poproszony o poprawienie swojego wpisu na tym forum i całkowicie zignorował nasze prośby. Jeżeli dla Was to jest zachowanie całkiem normalne i nie widzicie w tym nic niestosownego, to mamy inne standardy.

Moją intencją było napisanie na tym forum, że wypowiedź nosiwody sugeruje coś nieprawdziwego, żeby w przyszłości nikt tych głupot nie powielał i nie cytował. Zrobiłam to i to wszystko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13