FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wolność
Autor Wiadomość
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-03-07, 12:35   

Nie jestem sinologiem, trudno mi z tym twierdzeniem na chwilę obecną polemizować, Łogrze. Ale naiwność hasła 100 kwaitów mysli każe mi wątpić w taki aż pragmatyzm Przewodniczącego... :P
_________________

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-03-07, 12:39   

Saika napisał/a:
Ale naiwność hasła 100 kwaitów mysli każe mi wątpić w taki aż pragmatyzm Przewodniczącego... :P

Rewolucja kwiatów nie odniosła sukcesu. Zresztą to były chiny i tam wszytko jest nie co inne. Kosmicznie inna mentalność. Z tego co pamiętam starano się na potrzeby komunizmu zaadoptować Konfucjanizm. Jakieś jego elementy są używane do dziś ale Ida już dano nie żyje. W Rewolucji kulturalnej która " udała się " tez wzięto pewien aspekt konfuzjonizmu czyli wyższość chłopów nad kupcami czy mieszczanami. Odwołano się do mentalności i tradycji ni skutek był. Po Śmierci Mao jednak szybko zmieniono politykę o 180 stopni.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-03-07, 12:41   

Owszem, Mao wycofał się.
Chodziło mi o naiwną wiarę w szybkie nawrócenie represjonowanej inteligencji na komunizm. ;)
_________________

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-03-07, 12:47   

Saika napisał/a:
Owszem, Mao wycofał się.

Z czego się niby Mao wycofał ? Nie udała się wersja łagodna to zastosował surową i krwawa i ta się udała. Z tego się już nie wycofał aż do śmierci
Cytat:
Chodziło mi o naiwną wiarę w szybkie nawrócenie represjonowanej inteligencji na komunizm. ;)

Co się udało ... Albo ta inteligencję wybito albo jednak udało ja się przeciągnąć na swoją stronę. Właściwie nie wiem o co ci teraz chodzi.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-03-07, 12:57   

O to, że jak tylko troszkę "odpuszczono", zaraz podniosła głowę własnie inteligencka opozycja. I wrócono do "starych, sprawdzonych metod"...

O ile dobrze pamiętam, Rewolucję Kulturalną skrytykowano i wycofano się z jej programu.
_________________

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-03-07, 13:12   

Saika napisał/a:
O to, że jak tylko troszkę "odpuszczono", zaraz podniosła głowę własnie inteligencka opozycja. I wrócono do "starych, sprawdzonych metod"...

Co ? jak ? gdzie kto ? Żadnej opozycji anty komunistycznej od czasu wyjazdy na Tajwan Czang Kaj-szek. ( a przynajmniej czegoś poważnego )
Miałem na myśli opozycję w Obec Mao w samej partii.
Cytat:
O ile dobrze pamiętam, Rewolucję Kulturalną skrytykowano i wycofano się z jej programu.

Po śmierci Mao. Ale sama rewolucja wytłukła część partyjnego betonu
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-03-07, 13:16   

Tośmy się nie zrozumieli, Toudi.
Z tego, co wiem, Mao sądził, że rozluźnienie cenzury nie wprowadzi niepokojów-tymczasem inteligencja skorzystała i pojawiła się fala krytyki Przewodniczącego i polityli przezeń prowadzonej.
Ale może to ja jestem źle poinformowana.
_________________

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-03-07, 13:21   

Cytat:
Z tego, co wiem, Mao sądził, że rozluźnienie cenzury nie wprowadzi niepokojów-tymczasem inteligencja skorzystała i pojawiła się fala krytyki Przewodniczącego i polityli przezeń prowadzonej.

Ale skierowania z samej partii. To nie była opozycja tak jak np. Solidarność. Trudno powiedzieć by Mao jakoś szczególnie odpuszczał cenzurę. Po nieudanym Wielkim Skoku władza wymykała mu się z ręki na korzyść Liu Shaoqi. Nie miał więc wyjścia i wykorzystał niezadowolenie społeczeństwa.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-03-07, 13:25   

Owszem, temu nie zaprzeczam. Kurde, przekonałeś mnie, Łogrze. Masz szacun.
_________________

 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2010-03-07, 16:07   

Toudisław napisał/a:
w Chinach przemysł ocalał bo zaopiekowało się nim wojsko i wyłączyło nie jako z pod wpływu rewolucji kulturalnej.

Przecież przemysł był komunistom potrzebny, by produkował zbrojenia, by działał na potrzeby wojska. W PRL Nową Hutę też zbudowano z myślą o wojsku. A w Chinach jednym z autorów rewolucji kulturalnej, obok samego Mao, był marszałek Lin Biao - czyli też wojskowy.
W ogóle to socjaliści i komuniści przenoszą regulamin wojskowy na gospodarkę. Wychodzą z założenia, że jak producenci będą wykonywać odgórnie wydawane rozkazy, jak w wojsku, to będzie cacy. Nie brali przy tym pod uwagi faktu, że producenci pełnią i powinni pełnić rolę służebną względem konsumentów, do których potrzeb i życzeń winni się dostosowywać - i że w związku z tym, jako że potrzeby i życzenia konsumentów są zmienne i niemożliwe do przewidzenia, gospodarka centralnie planowana nie może zaspokajać potrzeb społeczeństwa. Co tylko potwierdza powiedzenie, że "Gdzie kończy się logika, tam zaczyna się wojsko". Zresztą komuniści nie tylko do gospodarki wprowadzali wzorce wojskowe - oni praktycznie do wszystkiego pakowali taki regulamin. Zwłaszcza do organizacji młodzieżowych.
Toudisław napisał/a:
Po Śmierci Mao jednak szybko zmieniono politykę o 180 stopni.

Niezupełnie o 180, bo jednak kult Mao i związany z nim mit założycielski ChRl przetrwał do dziś. Na juanach wciąż widnieje wizerunek Mao. Wciąż uważa się go za wielkiego wodza i nauczyciela, który jednak popełnił trochę błędów. Brutalne zwalczanie opozycji (masakra na placu Tienanmen z 3 na 4 czerwca 1989), brak wolności prasy i praw politycznych zwykłych obywateli i duży udział sektora publicznego w gospodarce pozostały w Chinach do dziś. I nic nie zapowiada zmian, jak na razie.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-03-07, 16:17   

Trudno się nie zgodzić z takją oceną gospodarki centralnie sterowanej.
Cóż... jak jest teraz-każden widzi.
_________________

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2011-03-15, 07:09   

http://wyborcza.pl/1,8611..._recenzje_.html

Troszkę chory system żeby za reckę do pudła
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2011-03-15, 07:18   

To jest urok przestępstw ściganych z oskarżenia prywatnego. Bo państwo ich nie ściga. Tylko pozwala obywatelowi je ścigać samodzielnie. Więc to też jakiś objaw wolności, nie? :badgrin: I przykład na to, jak bardzo obywatelom takie prawo się nie należy, bo potrafią korzystanie z niego doprowadzić do absurdu. Te przepisy powinny być wykreślone z kodeksu karnego. Wystarczająca jest ochrona jaką daje prawo cywilne w tym zakresie. A tak, każdy obywatel nazwany publicznie "cwelem", "frajerem", czy gorzej - może dochodzić swych praw samemu na drodze i cywilnej i karnej. Innymi słowy: za dużo wolności :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2011-03-15, 07:24   

Romulus napisał/a:
za dużo wolności :)

Albo za mało. Bo czemu sądu nie posłał gościa do diabłą ? Przecież Artykuł się nie ukazała trudno wiec mówić o zniesławniueni. A czy był prawdziwy czy nie tyo inna bajka wogóle.

Zgadzam się z tobą, że ten zapis w kodeskie karnym powinien zostać Zaorany ale w tym przypadku sparwa i tak ciągła by się w sądzie Cywilnym., Mnie chodzi o top czy wolność słowa nie powinna akcewptoweać takich negatywnych recenzji
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2011-03-15, 07:28   

Sprawa na milę cuchnie uniewinnieniem :mrgreen: Dziwi mnie decyzja sądu odwoławczego. Bo sąd pierwszej instancji chciał ją posłać tam, gdzie jej miejsce i nadal może to zrobić mimo tej decyzji i bez rozprawy.

A politycy nigdy nie zgodzą się na wykreślenie tych przepisów z kodeksu karnego. Bo jak inaczej będą mogli oskarżać gazety? Albo przeciwników politycznych? Przed sądem cywilnym, gdzie nie ma żadnego zagrożenia karą i wyrokiem skazującym, ale "tylko" odszkodowaniem?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2011-03-15, 07:57   

W sumie nie znamy sprawy bo gazeta zdaje się dość często wybiórczo przedstawia fakty może w recenzji było coś jeszcze albo napisane nieco innym językiem jednak nie skończy się to przecież procesem a raczej tzw. satysfakcją prawda? Tak naprawdę recenzentowi nie grozi więzienie?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2011-03-15, 08:21   

Karą za to jest i więzienie :mrgreen: Ale nawet jeśli dojdzie do skazania, to wątpliwe jest, aby poszedł do więzienia. Jednak przepis takiej możliwości nie wyklucza :mrgreen:

Ja - w najgorszym razie - umorzyłbym to ze znikomej społecznej szkodliwości. Jeśli rzecz przedstawia się tak, jak opisano.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2011-03-15, 08:43   

utrivv napisał/a:
W sumie nie znamy sprawy bo gazeta zdaje się dość często wybiórczo przedstawia fakty może w recenzji było coś jeszcze albo napisane nieco innym językiem jednak nie skończy się to przecież procesem a raczej tzw. satysfakcją prawda? Tak naprawdę recenzentowi nie grozi więzienie?

Ale nie to kto ma racjie jest istotą sprawy. Fakt że Artykół został wycofany może . sugerować że Autor nie jest pewien swojej racji. Chodzi o to że takie sprawy powinien złatwiać kodeks Cywilny a nie karny oraz że trudno mówić o oczernaniu jak artukułu de facto nie ma.
Cytat:
Ja - w najgorszym razie - umorzyłbym to ze znikomej społecznej szkodliwości. Jeśli rzecz przedstawia się tak, jak opisano.
_________________

W najgorszym dla kogo ? Jeżeli oczerniał profesora to chociać przepraszam się nalezy
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2011-03-15, 09:02   


Ach ta rzetelność dziennikarska.
Pytanie: Którą opcje popiera TVN? :)
Jestem całkowicie za EA ale drażnią mnie takie przekłamania jak na tym obrazku.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Max Werner 
Antykwariusz


Posty: 916
Skąd: Fiorina Fury 161
Wysłany: 2011-03-15, 09:08   

utrivv napisał/a:
drażnią mnie takie przekłamania jak na tym obrazku.


Ale skąd wiesz, że to przekłamanie ?
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-03-15, 09:21   

Ja widzę przekłamanie graficzne - lewy słupek jest znacznie wyższy niż wskazywałby na to różnica głosów.
_________________
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-03-15, 09:26   

I do tego zielony kolor mocniej odróżniający się od tła, a opcja druga jest prawie w takim samym kolorze jak tło. :)
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2011-03-15, 10:07   

Dokładnie o to mi chodzi. Te słupki powinny być prawie nie do odróżnienia ale skoro już chcieli je odróżnić mogliby dać pierwszy napis trochę wyżej i nieco większą czcionką
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2011-03-15, 10:26   

Tylko że co ma tu do tego opinia ludzi ? Głosowanie za czy przeciw EA to jak głosowanie za lub przeciw zmianą pró roku. EA jest konieczna i to właściwie nie podlega dyskusji. By zbudować Elektrowine trzeba 20 lat bo to nie tylko budowa ale szkolenie odpowiednej kadry zmian niektórych lini przesyłowych itp. By za 20-30 lat polska mogła korzystać z tej energi na poważaną skalę inwestycie i programy atomowe trzeba zacząć już dziś.

A może jakiś temat o EA ?
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2011-03-15, 11:51   

Toudisław napisał/a:
http://wyborcza.pl/1,86116,9247784,Historyk_do_wiezienia_za_krytyczna_recenzje_.html

Troszkę chory system żeby za reckę do pudła


A tak to się zaczęło. Stawiam dolary przeciw orzechom, że autora książki najbardziej ruszyło wytropienie przez recenzenta źródeł, z jakich błędy pochodzą. :badgrin:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2011-03-15, 13:30   

A czego się tu spodziewać, nie dość że z KUL-u to jeszcze z PiS. Musi być burak.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2011-11-28, 13:44   

Nie mam pojęcia gdzie to wrzucić:
http://www.dobreprogramy....nosc,28987.html
http://www.siliconrepubli...ides-isps-cant/
Cytat:
Zapadł wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie blokowania podejrzanych o piractwo abonentów przez dostawców internetu na zlecenie właścicieli praw autorskich. Trybunał uznał takie praktyki za niezgodne z prawem.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2013-03-27, 11:12   

http://www.conowego.pl/ak...-wszedzie-8968/

Rozpoczyna się era "Rozgwiazdy" i "Czarnych Oceanów". Raczej wszyscy wiedzieliśmy, że to nieuniknione.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14