FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prószyński i S-ka oraz Prószyński Media
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-24, 10:22   Prószyński i S-ka oraz Prószyński Media

Cytat:
Prószyński i S-ka była polskim wydawnictwem założonym w sierpniu 1990 roku przez Mieczysława Prószyńskiego, Jacka Herman-Iżyckiego, Grzegorza Lindenberga, Zbigniewa Sykulskiego oraz Tadeusza Winkowskiego. Zajmowała się się wydawaniem książek, a wcześniej również czasopism. W grudniu 2008 roku firma przejęta przez Prószyński Media Sp. z o.o.


Prószyński Media ; polskie wydawnictwo z siedzibą w Warszawie. Istnieje od 2002 r., wywodzi się z działu czasopism wydawnictwa Prószyński i S-ka. Ma status spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Prezesem jest Maciej Makowski.



Wydawnictwa te ograniczyły teraz wydawanie fantastyki. Kiedyś jednak Prószyński wydawął bardzo wiele i obok Amber był chyba głównym graczem na rynku Fantastycznym. Teraz to głównie Pratchett oraz pojedyncze tytuły

Prószyński Media wydaje za to "Fantastykę" oraz Fantastyka Wydanie Specjalne i Czas Fantastyki.

Jakie są wasze opinie o tych wydawnictwach ? Czy już całkowicie będą odchodzić od Fantastyki ?
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-04-06, 10:25   

Mam 18 książek z tego wydawnictwa, co daje im u mnie siódme miejsce. Gdybym zbierał Pratchetty, było by tego zdecydowanie więcej. Obecnie trafili ponownie z Cardem, którego parę książek mam, ale za którym nie przepadam aż tak, by kupować nowości - będą w bibliotece ;)
Ze starszych mieli ciekawych autorów : Powersa, Le Guin, McIntyre, Goldmana, Beagle, Eddingsa.
Natomiast co do Nowej Fantastyki - nie jestem przekonany do tej serii, Rankin mnie mocno zniechęcił (natomiast Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie czy Nieśmiertelność zabije nas wszystkich są kuszące).
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2013-03-11, 17:51   

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zamierza zrezygnować z publikacji książek z dziedziny fantastyki.
Wyjątek stanowią: Orson Scott Card, Stephen King oraz Terry Pratchett, których książki pozostaną w ofercie wydawnictwa. Seria wydawana przez NF ( tzn pod jej szyldem ) chyba nie zdała egzmianu. No szkoda, ale jakoś mnie to nie dziwi.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-03-11, 18:17   

Żadna strata, bo i tak bardzo niewiele ciekawego wypuszczali. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2013-03-11, 20:29   

Toudisław napisał/a:
Wydawnictwo Prószyński i S-ka zamierza zrezygnować z publikacji książek z dziedziny fantastyki.

A to info co najmniej sprzed 2 tygodni, i jak napisał ASX strata żadna dla czytelników. Jak zostaje Pratchett to zostaje wszystko wartościowe z fantastyki co wydali od paru ładnych lat.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-14, 01:11   

Toudisław napisał/a:
Wyjątek stanowią: Orson Scott Card, Stephen King oraz Terry Pratchett


Czyli wszystko co ma być, to będzie. Ja nie wiem co oni innego w ogóle wydawali.

Inna sprawa, że niepokoi ten trend wśród wydawnictw... fantastyka nie ma u nas najlepszych perspektyw obecnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14