FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Runa
Autor Wiadomość
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2010-08-25, 10:59   

jmpiszczek napisał/a:
To, co robi Runa do spółki ze Śmiałkowskim powinno być karalne. Podpierać swoją twórczość NAZWISKIEM, to żenada.


Nie za bardzo rozumiem oburzenie. Co w tym złego? Runa po prostu postanowiła ruszyć tym tropem:

http://www.amazon.com/Pri...82730029&sr=1-2

http://www.amazon.com/Jan.../ref=pd_sim_b_4

http://www.amazon.com/And.../ref=pd_sim_b_2
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-08-25, 10:59   

MadMill napisał/a:
Żeromski to mój numer jeden jeśli chodzi o największe pomyłki systemu edukacji. Nie cierpię jego twórczości i tyle.

Czemu? Przedwiośnie czytało mi się bardzo przyjemnie. Wierną rzekę także, Snobizm i postęp też...

jmpiszczek napisał/a:
To, co robi Runa do spółki ze Śmiałkowskim powinno być karalne. Podpierać swoją twórczość NAZWISKIEM, to żenada.

Sam koncept trawestacji mi absolutnie nie przeszkadza, ale podpisywanie się nazwiskiem twórcy oryginału...


AM napisał/a:
Nie za bardzo rozumiem oburzenie. Co w tym złego? Runa po prostu postanowiła ruszyć tym tropem:

Wygaśnięcie praw autorskich tworzy swego rodzaju samowolkę co widać na załączonym obrazku. To tak jakbym napisał parodię Makbeta i podpisał to nazwiskiem Szekspira. Parodia NIE JEST dziełem oryginalnego twórcy. Zgadzam się z jmpiszczkiem, że jest to co najmniej niesmaczne i powinien być prawnie uregulowany zakaz takich praktyk.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2010-08-25, 11:06   

No właśnie. Podpisywanie dzieła Śmiałkowskiego nazwiskiem Żeromskiego... Ciekawe co on na to. Może jako zombiak się zemści!

AM, to że Amerykanie tak robią nie usprawiedliwia takiej dziadowskiej praktyki.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-08-25, 11:16   

Już inaczej by to wyglądało gdyby Śmiałkowski napisał w podtytule "Na podstawie powieści Stefana Żeromskiego".
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-08-25, 17:24   

jmpiszczek napisał/a:
NAZWISKIEM

Że powinno być tylko Kamil?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2010-08-25, 17:30   

Nie!
Powinien być Kamil Śmiałkowski a nie powinno być STEFANA ŻEROMSKIEGO.
"Znaj proporcjom mocium Panie..."
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-08-25, 17:31   

Debiutantów trzeba wspierać...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-08-26, 06:23   

Mnie też Zastanawia dlaczego bardzo swobodnie dysponują czyimś nazwiskiem, pewnie się okaże, że to Pseudonim współautora... Sama koncepcja mnie ani ziębi ani grzeje, ale ten numer z nazwiskiem... Myślę, że Runa może mieć problemy z tym, jak się spadkobiercy znajdą.
 
 
Mały_czołg 


Posty: 145
Skąd: od Grubera
Wysłany: 2010-08-26, 11:07   

Toudisław napisał/a:
Myślę, że Runa może mieć problemy z tym, jak się spadkobiercy znajdą.

To już 85 lat od śmierci nie starczy?

Ja tam całkiem Żeromskiego lubię i uważam pomysł przeróbki za zabawny.
_________________
"Bo zgadzam się z GGG, że więcej na forum zepsuł Osakana z Małym Czołgiem, niż Przewodas."
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-08-26, 11:39   

Mały_czołg napisał/a:
To już 85 lat od śmierci nie starczy?

Nieby starczy, ale z pozwem cywilnym można iść zawsze, bo zauważ, że to nie jest książka Żeromskiego a jej przeróbka więc nie powinna być podpisana jego Autorstwem bo to jakoś nie tak. Nie jestem prawnikiem, głowy wiec nie dam, ale to nie jest kwestia praw autorskich tylko wykorzystania nazwiska. Bo to nie jest wznowienie Przedwiośnia.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-08-26, 11:59   

Żeromski jest naszym dobrem narodowym i przykro mi użyć tego słowa Toudi - ale wspólnym każdego Polaka. ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-08-26, 12:04   

Jander napisał/a:
Żeromski jest naszym dobrem narodowym i przykro mi użyć tego słowa Toudi - ale wspólnym każdego Polaka. ;)

Znacjonalizowali go ? o rzesz ... Ty masz jaką cześć ciała ?
To co piszesz to jest poniekąd twój wymysł. ja nie mogę pana Wołodyjowskiego wydać pod swoim nazwiskiem tak jak nie mogę swojej jego wersji wydać z Sienkiewiczem. Bo ta książka jest takim mixem nie jest wznowieniem powieści nie jest tez jej całkowitą wariacją. 85 % oryginału 15 zmian. Dziwne to
 
 
Mały_czołg 


Posty: 145
Skąd: od Grubera
Wysłany: 2010-08-26, 12:09   

Toudisław napisał/a:
z pozwem cywilnym można iść zawsze, bo zauważ, że to nie jest książka Żeromskiego a jej przeróbka

Prawa autorskie są niezbywalne - i z tego właśnie względu książka nawet powinna mieć tak rozpisane autorstwo. Gdyby Kamil Śmiałkowski wydał w/w książkę pod własnym nazwiskiem i by się okazało, że podpierał się Żeromskim - to by dopiero było nie fair.
Toudisław napisał/a:
(...)ja nie mogę pana Wołodyjowskiego wydać pod swoim nazwiskiem (...)

Yay. Pan Zombie Wołodyjowski. To nie brzmi źle. Nawet, powiedziałbym, interesująco.

Toudisław, masz co robić w długie puste letnie wieczory?
_________________
"Bo zgadzam się z GGG, że więcej na forum zepsuł Osakana z Małym Czołgiem, niż Przewodas."
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-08-26, 12:14   

Mały_czołg napisał/a:
Toudisław, masz co robić w długie puste letnie wieczory?

Tak. a właściwie Si, Senior ( tak wiem ze powinny być przez n z szlaczkiem ale nie wiem jak tow stawić ) Kuje na Egzamin.

Jak już Lalkę Zombi bym wydał. Reaktywacja. Wokulski odżywa i robi masakrę w Warszawie. Już nawet mam plan jak będzie wyglądała scena Zjadania Rzeckiej

Mały_czołg napisał/a:
Prawa autorskie są niezbywalne - i z tego właśnie względu książka nawet powinna mieć tak rozpisane autorstwo. Gdyby Kamil Śmiałkowski wydał w/w książkę pod własnym nazwiskiem i by się okazało, że podpierał się Żeromskim - to by dopiero było nie fair.

Tak. Ale to nie jest już książka Żeromskiego sensu stricte. To jakiś nowy twór inny od oryginału. Czy z tego czegoś NOWEGO rodzina SŻ dostanie kasę ? przecież to coś jest wydane teraz
  
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-08-26, 12:16   

Swoją drogą takie głosy przeciwników są wspaniałą reklamą. Nie przepadam za Żeromskim, Przedwiośnia nawet nie przeczytałam do końca (chociaż np. Wierną rzekę pochłonęłam we wczesnych latach młodzieńczych ;) ), nie lubię opowieści o zombie, a teraz ta książka zaczyna mnie coraz bardziej interesować. Zajrzę do niej chociażby po to, żeby sprawdzić, co 'nowy' autor wymyślił.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-08-26, 14:22   

Mały_czołg napisał/a:
Prawa autorskie są niezbywalne - i z tego właśnie względu książka nawet powinna mieć tak rozpisane autorstwo. Gdyby Kamil Śmiałkowski wydał w/w książkę pod własnym nazwiskiem i by się okazało, że podpierał się Żeromskim - to by dopiero było nie fair.

Wystarczy formuła "na podstawie powieści". Bo w proponowanym przez Ciebie rozwiązaniu wychodzi, że autor oryginału automatycznie staje się autorem trawestacji. Co jest, delikatnie mówiąc, pomysłem kuriozalnym.

Elektra napisał/a:
teraz ta książka zaczyna mnie coraz bardziej interesować. Zajrzę do niej chociażby po to, żeby sprawdzić, co 'nowy' autor wymyślił.

Ja tam będę omijał. Czuję w moczu, że to straszna szmata będzie.

@
No i nie dobrze Elciu. Znaczy, że jesteś podatna ;)

Mały_czołg napisał/a:
To już 85 lat od śmierci nie starczy?

W polskim prawie jest to 70 lat.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2012-01-02, 19:39   

No to trochę się wkurzyłem na Runę... Od dłuższego czasu nic interesującego z ich wydawnictwa nie wychodziło, a jak już wydali coś, co chciałem kupić to okazało się, że... jest to dostępne tylko jako ebook :/ Ja chcę papier!!! Nie interesuje mnie kilkusetkilobajtowy plik (mimo, że kosztuje ledwo 14 zł z groszami) - ja chcę mieć co postawić na półce!!!

Komunikat Runy:
Cytat:
Chyba wszyscy czytelnicy zdają sobie sprawę z problemów, które występują od jakiegoś czasu na rynku książki papierowej. Ten „jakiś czas” staje się niestety coraz dłuższy, a cierpią na tym szczególnie książki początkujących, niezbyt jeszcze znanych autorów. Dlatego, zamiast czekać, aż coś się ostatecznie wyjaśni, Runa zdecydowała się na opublikowanie drugiego tomu Dolin mroku jeszcze w grudniu 2011, na razie wyłącznie w postaci elektronicznej (plik epub). Plan jest taki, że jeśli w sprzedaży książek papierowych nastąpi korzystna zmiana, wydanie papierowe ukaże się niedługo przed premierą tomu trzeciego, a w przeciwnym wypadku także tom trzeci zostanie wydany tylko w postaci elektronicznej.


No to sobie jeszcze dłuuuugo poczeeeeekam na "Runy Hordów" Magdaleny Sulik (o ile kiedykolwiek będę miał okazję kupić tą książkę w "normalnej" formie, bo w czarnych barwach to widzę)...
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-01-02, 20:40   

14 zł za e-booka? Phi! Nawet gdybym był zainteresowany tą pozycję, to bym ją zbojkotował.

Sprzedaż książek papierowych i korzystna zmiana w obliczu kryzysu? Warto mieć marzenia, ale nie ma co się niepotrzebnie łudzić. Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż cokolwiek się zmieni na lepsze w tym zakresie.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2013-03-11, 10:08   

Runa zwija działalność. To niestety kolejny bankrut. I jedno wydawnictwo mniej na polskim rynku.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-03-11, 10:28   

Toudisław napisał/a:
Runa zwija działalność. To niestety kolejny bankrut. I jedno wydawnictwo mniej na polskim rynku.


Co będzie z przyszłymi książkami Pani Anny Brzezińskiej, tzn. kto zajmie się ich wydawaniem? --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2013-03-11, 10:31   

Toudisław napisał/a:
Runa zwija działalność. To niestety kolejny bankrut. I jedno wydawnictwo mniej na polskim rynku.


To jakaś potwierdzona informacja, czy tylko wiedza ogólna?
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2013-03-11, 11:02   

Mamerkus napisał/a:
To jakaś potwierdzona informacja, czy tylko wiedza ogólna?

Raczej tak. Dość pewne pogłoski niestety. Strona od dawna martwa i żadnych nowych planów. Z tego co wiem to jednak niestety zwijają interes.
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2013-03-11, 11:15   

Toudisław napisał/a:
Mamerkus napisał/a:
To jakaś potwierdzona informacja, czy tylko wiedza ogólna?

Raczej tak. Dość pewne pogłoski niestety. Strona od dawna martwa i żadnych nowych planów. Z tego co wiem to jednak niestety zwijają interes.


No nie, no tyle to ja też wiem. Na moje oko, to Runa zawiesiła tylko działalność. Do upadłości, czy bankructwa daleka jeszcze droga. Poza tym mnie się strona otwiera, za wyjątkiem strony głównej:

http://www.runa.pl/kontakt/

Ania Brzezińska na ostatnim Pyrkonie wyglądała na solidnie zmęczoną, może zrobiła sobie przerwę.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-03-11, 11:36   

ASX76 napisał/a:
Co będzie z przyszłymi książkami Pani Anny Brzezińskiej, tzn. kto zajmie się ich wydawaniem?

Jeśli będą dobre, to na pewno ktoś się nimi zainteresuje. Przyroda nie znosi próżni.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2013-03-11, 12:19   

Tixon napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Co będzie z przyszłymi książkami Pani Anny Brzezińskiej, tzn. kto zajmie się ich wydawaniem?

Jeśli będą dobre, to na pewno ktoś się nimi zainteresuje. Przyroda nie znosi próżni.


Przyszłe plany pisarskie Ani i tak nie były związane z Runą. Ba, nie były związane nawet z fantastyką.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-03-11, 16:10   

AM napisał/a:


Przyszłe plany pisarskie Ani i tak nie były związane z Runą. Ba, nie były związane nawet z fantastyką.


Coś więcej na ten temat? //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2013-03-11, 16:27   

ASX76 napisał/a:
AM napisał/a:


Przyszłe plany pisarskie Ani i tak nie były związane z Runą. Ba, nie były związane nawet z fantastyką.


Coś więcej na ten temat? //mysli


Nie wiem jak to teraz wygląda, bo dawno nie rozmawialiśmy na ten temat, ale Ania miała w planach książki bez elementów fantastyki, które z założenia miały być wydawane przez innych wydawców.
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-11, 17:22   

Komuś obiły się o uszy jakieś słuchy dotyczące dalszych losów 'Wolty' Piskorskiego?
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-03-11, 18:37   

AM napisał/a:

Nie wiem jak to teraz wygląda, bo dawno nie rozmawialiśmy na ten temat, ale Ania miała w planach książki bez elementów fantastyki, które z założenia miały być wydawane przez innych wydawców.


Dziękuję za info. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13