FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gry dodawane do czasopism
Autor Wiadomość
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-19, 12:36   Gry dodawane do czasopism

Inspiracją dla tego wątku było dla mnie forum Markolfu, szczegółowo poświęconej tematyce czasopism o grach (choć ostatnio nie tylko) i płytkach do tychże magazynów dołączanych.
Uważam, że warto podyskutować o wydawanych w ten sposób tytułach ponieważ do magazynów dołączane są coraz ciekawsze pozycje, co dobitnie pokazują sierpniowe wydania najpopularniejszych czasopism takich jak Click, Cd-Action czy Play. I tak Click zaskakuje dołączeniem najlepszego polskiego fpsa - Call of Juarez. W CDA mamy chyba najgłośniejszego od czasów Dungeon Siege hack'n'slasha - Loki. Natomiast w Playu prym wiedzie niezwykle klimatyczny fps - Call of Cthulhu: Mroczne zakątki świata.
Gołym okiem widać, że na tym polu trwa zażarta walka o dusze graczy:) I bardzo dobrze. Co prawda nie kupuję tych pism ze względu na dodawane do nich gry, ale zbieram regularnie co miesiąc. Przyznam jednak, że w tym miesiącu kazde z pism mnie bardzo zaskoczyło i ostrzyłem sobie zęby na wszystkie trzy głośne tytuły gier.
A jak jest u was, moje koffane misiaki?:P

P.S. Także Komputer Świat gry pozytywnie zaskakuje, w tym miesiącu daje The Guild 2.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2008-08-19, 19:37   

Ja regularnie kupuję Gameranking :P A resztę tylko jak dodadzą fajne pełniaki. Jutro mam zamiar kupić Clicka, ale akurat nie ze względu na gry (bo nie lubię FPSów), ale ze względu na nową formułę i 100 stron do czytania ;)

PS. Jaki masz nick na Markolfie? :P
_________________
Moja biblionetka
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-19, 21:14   

elTadziko napisał/a:
Ja regularnie kupuję Gameranking :P
Napisz parę zdań o tym piśmie? Do którego z innych istniejących na rynku jest podobne? No i czy jego target to bardziej ludzie <20 czy >20?
elTadziko napisał/a:
PS. Jaki masz nick na Markolfie? :P
Nie mam żadnego:P Tylko przeglądam jako gość. Ale jeśli kiedykolwiek będę miał to identyczny jak tu, ponieważ jestem z niego bardzo dumny;p
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2008-08-20, 11:56   

Nabu Nezzar napisał/a:
Napisz parę zdań o tym piśmie? Do którego z innych istniejących na rynku jest podobne? No i czy jego target to bardziej ludzie <20 czy >20?

Jest to niby pismo multiplatformowe, ale i tak większość recenzji to gry pecetowe. Nie dodaje pełnych wersji - za 4,99 mamy 64 strony do czytania.
Gameranking wg twórców miał być pismem dla starszych graczy. Po części tak jest. W każdym numerze jest trochę publicystyki, często na temat polityki, ale też są artykuły "naukowe" (w sensie - o tematyce naukowej, np. o lotach w kosmos ;) ). A recenzenci nie boją się czasami przeklinać (choć to dla mnie akurat nie jest plusem, ale niektórzy może lubią takie "mięcho" :P ).
A do jakiego innego pisma jest podobne? :P Nie mam pojęcia...
_________________
Moja biblionetka
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2008-08-20, 16:58   

Do ostatniego CD Action dodali "Lokiego" - muszę coś dodawać?
To pismo to klasa sama w sobie. :P
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-20, 17:44   

Od dzisiaj w kioskach nowy, poprawiony "Click". Na dzień dobry dali "call of Juarez" ponoć całkiem niezła gierka, ale baaaaaardzo długo sie wgrywa.
A CDACTION i tak jest najlepszy.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-20, 21:43   

elTadziko napisał/a:
Jest to niby pismo multiplatformowe, ale i tak większość recenzji to gry pecetowe. Nie dodaje pełnych wersji - za 4,99 mamy 64 strony do czytania.
Gameranking wg twórców miał być pismem dla starszych graczy. Po części tak jest. W każdym numerze jest trochę publicystyki, często na temat polityki, ale też są artykuły "naukowe" (w sensie - o tematyce naukowej, np. o lotach w kosmos ;) ). A recenzenci nie boją się czasami przeklinać (choć to dla mnie akurat nie jest plusem, ale niektórzy może lubią takie "mięcho" :P ).
A do jakiego innego pisma jest podobne? :P Nie mam pojęcia...
Skusiłeś mnie i kupię sobie na próbę najnowszy numer.

Nowego Clicka przejrzałem pobieżnie na razie i pierwsze wrażenie jest takie, że z layoutu bardzo przypomina Komputer Świat i Gry. Przynajmniej wtedy gdy kupowałem je czyli jakieś 3 lata temu.

Moim jak zwykle skromnym zdaniem Click w tym miesiącu dał najlepsze pełniaki. Call of Juarez jednak przebija wszystko. Zobaczymy jeszcze tego Cthulhu z Playa, ale to dopiero jutro kupię, ciekawe czy będzie lepsze niż Loki z CDA.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2008-08-20, 22:10   

W sumie nie pamiętam kiedy ostatnio CDA dało gierkę w którą bym się zagrywał. Wątpię by coś takiego miało miejsce w ciągu ostatniego roku... jakoś do mnie eni trafili. Zwłąszcza ostatni Loki.
A, pamiętam. ballance było świetne ;) Przedtym długo długo nic aż do majesty a wcześniej Earth 2140 (Grudzień 1999 !) a przedtem oczywiście Fallouty ^_^

Resztę czasopism (lub gazet :P ) kupuję tlyko jak dadzą coś co mnie zaciekawi.
Może kupię to Call of Juarez ale w sumie niezbyt mnie ciagnie :P
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-28, 14:27   

Do najnowszego CDA zostaną zamieszczone:
Fable – Zapomniane Opowieści
Combat Mission (Shock Force)
Gumboy Tournament

Chyba sie skuszę ze względu na "Fable" ( w sklepie 4 złote droższe)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-08-28, 15:34   

^ Tigana skuś się, bo Fable to wybitnie ciekawa produkcja (wczoraj skończyłam, fajnie się grało xD).

Kiedyś kupowałam pisma ze względu na gry, ale potem odkryłam potężne narzędzie torrentów O.o teraz jak tak patrzę to dołączane są raczej gry słabe, do równie słabego pisma, z całej gamy tego typu prasy chyba już tylko CDA ma coś ciekawego do powiedzenia, resztę można od razu wyrzucić do kosza, bo nie oferują więcej niż można przeczytać w necie na pierwszej - lepszej stronie (chociażby gram.pl). Nawet kiedyś ukochany przeze mnie Click! (ahh, kupowałam od najpierwsiejszego numeru) jest raczej nieciekawy i niewart tych pieniędzy.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-28, 20:25   

Tyraela napisał/a:
^ Tigana skuś się, bo Fable to wybitnie ciekawa produkcja (wczoraj skończyłam, fajnie się grało xD).

Z taką rekomendacji kupię na pewno :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2008-08-28, 20:42   

E tam Fable, to takie Baldurs Gate dla dzieci.
Ale dadza Combat Mission *-* mhhrrrr... już czuję ten grzmot czołgów na polu bitwy xD Pierwsza gra z CDA któą zainstaluję i przejdę w tym roku chyba xD
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-28, 21:17   

Tigana napisał/a:
Do najnowszego CDA zostaną zamieszczone:
Fable – Zapomniane Opowieści
Combat Mission (Shock Force)
Gumboy Tournament

Chyba sie skuszę ze względu na "Fable" ( w sklepie 4 złote droższe)

Zajebiście... :-? Fable kupiłem 2 tygodnie temu, niech się wypchają :-/
Reszta gier niezbyt mnie interesuje. Strategia turowa? Dziękuję, wolę rtsy:P Gumboy? No, bez jaj. To przecież jakiś casual.
Duża obniżka formy w CDA porównując z poprzednim miesiącem. I to Fable //pisowcy
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-23, 19:34   

Nowy Click:

# Chrome SpecForce
Udana kontynuacja kultowej polskiej gry akcji. Wiele pomysłów z tej produkcji wyprzedziło swój czas - kilka z nich pojawia się np. w Crysisie.
# Dawn of Magic
Gra RPG z elementami akcji, której bohaterami są magowie, specjaliści od różnych szkół czarów.
# Paradise - Gra przygodowa legendarnego belgijskiego projektanta Benoît Sokala, twórcy m.in. słynnej Syberii.

za Click

Zastanawiałem się nad zakupem, bo "Paradise" to dzieło twórcy "Syberii" Sokala, ale recenzje gry skutecznie mnie zniechęciły.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2008-09-23, 19:38   

Tigana napisał/a:

# Paradise - Gra przygodowa legendarnego belgijskiego projektanta Benoît Sokala, twórcy m.in. słynnej Syberii.


Oooo... musze to mieć, nieważne jakie były recenzje, Sokal to Sokal.

Tigana napisał/a:

# Chrome SpecForce
Udana kontynuacja kultowej polskiej gry akcji. Wiele pomysłów z tej produkcji wyprzedziło swój czas - kilka z nich pojawia się np. w Crysisie.


Czytałem raczej neizbyt pochlebne recenzje na temat tej gry o_O
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-23, 21:40   

Takie sobie te pełniaki. Dawn of Magic została zmiażdżona w recenzjach... Chrome, jakoś nie jestem przekonany do tej gry, poza tym mam CoD 4:P Paradise niby dobry tytuł, jednak jedyna przygodówka, która mi się podobała to Dreamfall:P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Sawassas 
I've got the Force!


Posty: 8
Wysłany: 2008-09-25, 21:39   

Ja kupowałem w krakowie stary numer PlayStation 2 Magasine i tam było kilka dem. MOjemu młodemu koledze co przyjechał z Warszawy w odwiedziny najbardziej podobało się Sonic Heroes, a mi chyba The Gateway oraz Dancing Stage Fusion :P
Z tych na PC to ja nie kupuje dla pełniaków bo mój komp do gier się zepsuł i nawet po naprawie świeżo sie zacina po 5 minutach pykania (ale jak się włączy muzykę lub nic to działa i z godzinę :/ ). I nie chcę by mi się PieS 2 zakurzył :roll:
Mój kolega się podnieca Fablem i teraz mu się zamarzyło kupienie na urodziny Fable 2 na XBoxa, bo mu rodzice obiecują załatwić.
Ostatniui pełniak w jaki grałem z gazetki to co było? W jakimś numerze CLicka, albo innego badziewia były stare gry no i w nie grałem. Nawet było ciekawie.
Ulubionym pełniakiem był chyba Frater :shock: :shock:
_________________
Respect for //jedi !!
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-30, 17:53   

CD Action na październik

Codename: Panzers - Faza druga
Galactic Assault: Więzień mocy
Rollercoaster Tycoon 2
Shadowgrounds Survivor


Jak dla mnie nic specjalnego.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-01, 22:54   

Mnie interesują gry nr 1, 2 i 4. Dwie pierwsze to strategie, które z pewnością wypróbuję. Tą drugą raczej z ciekawości, głownie dlatego, że jest turówką. A nóż mi się spodoba? Zobaczymy. Natomiast Shadowgrounds Survivior ponieważ jest to dobra gierka w klimacie Alien Breed. Tak więc w tym miesiącu CDA ma u mnie dużeo plusa za pełniaki.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-10-18, 21:45   

Najnowszy "CLICK"

# Blitzkrieg II: Upadek Rzeszy

# El Matador

# Szymek Czarodziej 4
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-12-04, 21:01   

W grudniowym CDAction będzie "SpellForce 2" - mnie ta gra specjalnie nie leży, ale znam kilku fanów.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-03-18, 13:20   

Od 2002 do 2007 nieprzerwanie kupowałem CDA, dzięki temu moja kolekcja to w większości gry od nich. I przez ten okres (bo nie wiem jak teraz), to ich oferta pełniaków miażdżyła konkurencję.
Niemałym zaskoczeniem (pozytywnym) był DMC 4 w grudniowym wydaniu :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2010-12-03, 16:30   

Świąteczne wydanie CD ACTION:
-Lost
-Tomb Raider Legenda
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-12-13, 10:57   

piszcie też o innych magazynach a nie tylko cda.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-13, 21:05   

A jeśli na inne nie zwracamy (za wyjątkiem Tigany) uwagi?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-12-13, 22:00   

utrivv napisał/a:
cie też o innych magazynach a nie tylko cda.
sam napisz o innych, i o Teletygodniu napisz
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2010-12-14, 10:54   

Eee tam. Ogólnie to chyba nie ma lepszego i większego czasopisma o grach :P Po za tym czy jaka kol wiek inna gazetka dała by np. Lokiego dość szybko po premierze?? Swego czasu kupywałem Clika! , ale to ich ciągłe podwyższanie ceny mnie tylko zniechęciło. Czasopisma o tematyce konsolowej mnie zbytnio nie interesują, a już by najmniej taki komputer świat :P
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-12-14, 11:06   

Ja tam przygodę z takimi gazetami zakończyłem na Gamblerze i SService (to były czasy!).
Później okazjonalnie dwa lub trzy numery CD Action. <kręci nosem>

Za stary jestem na to...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-12-14, 12:25   

Fidel-F2 napisał/a:
utrivv napisał/a:
cie też o innych magazynach a nie tylko cda.
pisz o innych, i o Teletygodniu napisz

Specjalnie dla ciebie.
"Top Secret" donosi o Kopalnym w Warszawie a Gambler dołącza płytę CD
Jesteś jedynym znanym mi człowiekiem który z taką niecierpliwością czeka na Teletydzień. Sam niestety nie kupuję (bo nie oglądam telewizji)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-03-08, 21:34   

W najnowszym CDA będzie kod bonusowy do World of Tanks. Gdyby ktoś kupił czasopismo, nie grał w WOTa i chciałby mi go odstąpić, z radością go przyjmę :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14