FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
LARPy
Autor Wiadomość
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-13, 01:03   LARPy

LARP (Live Action Role Play) jest to RPG na żywo. Jest to najprostsza definicja. Gracze przebierają się za odgrywane postacie i idą w teren, gdzie przeżywają kolejne przygody. Już nie tylko mówią co robi ich postać, ale muszą odegrać daną sytuację np. walczyć, uciekać itp. Można zaangażować większą liczbę osób, z których część będzie członkami drużyny, a reszta będzie odgrywała napotkane przez drużynę postacie. Istnieje również możliwość, że każdy z uczestników zabawy ma jedną role i odgrywa ją od początku do końca zabawy. Każdy dostaje zadania i cel jaki jego postać musi osiągnąć. Gracze mogą łączyć się w grupy, zakładać gildie itp.

Co sądzicie na temat tej formy rozrywki? Braliście kiedyś udział w takiej sesji bądź chcielibyście wziąć?
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
bartold


Posty: 71
Skąd: Miasto Drzwi
Wysłany: 2007-11-14, 00:59   

Jako obserwator z boku pochwaliłbym mocno Sorrontara, za organizację. Całkiem ładnie rozwija im się wioska (mimo najazdu hordy dresów :D), kombinują nieźle ze strojami (jasne, to nie to samo co historyczne, ale zawsze coś :D) i dbają nawet o klimat. Szkoda tylko że do Głogówka tak daleko :D

Ale w kwestii broni - grube drewno albo stal, inaczej nie ma frajdy :D
_________________
Flame over all...
  
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2007-11-14, 09:38   

Miałam być kiedyś członkinią LARPa Tolkienowskiego- nie wyszło. Na Anurina i LARPa Naruto też się jakoś nie mogłam wybrać, ale nie dam za wygraną i w końcu się na jakimś pojawię.
Godna pochwały jest inwencja uczestników w kwestii strojów xD. Peleryna ze starego dywanu, buzdygan z rurki PCV i tak dalej :mrgreen: .
Uważam, że jeśli ktoś ma czas i jest jako tako obeznany w świecie, którego realia wykorzystuje LARP, to jest to świetna zabawa ^^.
 
 
Lesij 
Paladyn Tajgi


Posty: 329
Skąd: z Rzeczypospolitej
Wysłany: 2008-03-01, 11:35   

Taka zabawa jest na pewno bardzo oryginalna, ale na pewno bywa też trochę wymuszona O_O
Czasami konwencja narzuca patos i niektórzy będą się nim kierować- inni nie. Mogę z tego wyniknąć niezłe paranoje i absurdy kompletne.
Szczerze mówiąć, chętnie bym kiedyś w cos takiego zagrał, ale nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie tam się pojawia MG...
Co jakiś czas przed graczami pojawia się wróżka i mówi jakieś pierdolety??? O_O
_________________
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-03-02, 10:24   

Ja nie grałem nigdy w LARPa - nigdy nie miałem czasu, okazji ani chętnych osób z okolicy na taką zabawę lub wyjazd gdzieś gdzie to się organizuje, ale chętnie bym to wytestował na żywca ;)

Lesij napisał/a:
Co jakiś czas przed graczami pojawia się wróżka i mówi jakieś pierdolety??? O_O


Nie - MG na LARPie zapewne pilnuje żeby gracze nie pozabijali się nawzajem replikami broni. ;)
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2011-01-18, 14:12   

ja to bym strasznie chciała wziąć udział w jakimś LARPie, choćby jako element scenografii, np. staruszka nr 3, sprzedawca nocników, drzewo nr 6 ;) .
Jedno z moich niespełnionych marzeń, a czasu coraz mniej...
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
Nasim 

Posty: 59
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-03-15, 22:04   

Grałem w to i naprawdę, zabawa jest przednia :) Polecam firmę Kortunal
Cytat:
www.kortunal.com
, oni naprawdę wiedzą, co to jest LARP!
_________________
 
 
Kvothe 
bard


Posty: 321
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-18, 12:33   

Grałem jak dotąd trzy razy, zawsze w grupie około dwudziestoosobowej, zabawa przednia, scenariusze wcześniej były wypróbowane na innych ludziach. Po raz pierwszy byłem jeszcze nieśmiałym chłopcem. Rozgrywaliśmy to w noc sylwestrową, scenariusz dotyczył grupy dwudziestoparolatków, którzy utknęli w domku w górach i muszą sobie poradzić z problemami rozdzierającymi ich grupę, a osoba prowadząca kazała mi grać krzykacza & pieniacza. No ale nie ma takich umiejętności aktorskich, których nie mogę nabyć poprzez wypicie odpowiedniej ilości alkoholu.

W każdym razie fun. Niedługo wybieram się ze znajomymi w Bieszczady na kilka dni, ale będzie nas raptem czwórka i choć myśleliśmy nad jakimś LARP-em, to nie wiem czy sesja nie będzie lepszym pomysłem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13