FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Muzeum książki sf i fantasy wydanych w Polsce
Autor Wiadomość
m10 
muzeum sf i fantasy

Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-15, 22:26   Muzeum książki sf i fantasy wydanych w Polsce

Chciałbym zorganizować coś w rodzaju Muzeum - pokazać wszystkie książki jakie wyszły w Polsce przynajmniej od roku 1947.
Książki są (przynajmniej 80%) Poszukuję pomysłu jak to zorganizować. Na razie, na początek bedzie to jedna wystawa 1947- 80(pierwsza z cyklu) + antykwariat SF.
Jeśli projekt wypali to postaram się o wsparcie ministerstwa.
Problem w tym, że oprócz książek, które mam, nie mam pomysłu na to jak taki projekt zrealizować. Wstępnie dysponuje lokalem o ok 45mkw. Ale każdy nawet szalony pomysł jest mile widziany.
Co byś chciał / chciała mieć w takim muzeum?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-01-16, 10:00   

Podstawowe pytanie. Jakie masz na to środki?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
m10 
muzeum sf i fantasy

Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-16, 19:57   

Mam lokal przy Andersa zrobiłem tam na razie jedną wystawę + antykwariat i mam obiecaną pozytywna opinię z min kultury na czynne poparcie dalszej działalności. Nie mam pomysłu na ekspozycję 16 tys książek. Na razie można się napic kawy posiedzieć i poczytać na miejscu i kupić tanio książki sf. Jest internet i kablówka. Mogę wystąpić o przydział większego lokalu ale na dotację większą niż połowa oplat nie ma co liczyć. To musi na siebie zarabiać.
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2013-01-18, 14:27   

Myślę, że w takim miejscu warto byłoby postarać się o odpowiedni podkład muzyczny. Sugerowałbym jakiś ambient, albo elektronikę w stylu ''Solar Fields'', ''Carbon Based Lifeforms'', ''Psyfactor'', ''Asura'' czy ''Biosphere''. Btw. Jeśli mógłbyś wrzycić spis książek które zamierzasz tam wyeksponować, byłoby miło.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Romek P.

Posty: 27
Wysłany: 2013-01-18, 15:08   

Musisz z tego zrobić miejsce, gdzie się będzie dużo działo: spotkania autorskie, premiery książek, sam nie wiem co jeszcze. Imprezy biletowane oraz takie, które dają możliwość brania pieniędzy za reklamy.
Bo inaczej to ja nie widzę możliwości zarabiania na siebie takiego muzeum.

A propos podkładu muzycznego i kablówki, to świetne pomysły, tylko że odpowiednie instytucje (np. ZaiKS) to też odpowiednio wycenią, warto o tym pamiętać :)
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2013-01-18, 15:30   

Romek P. napisał/a:
tylko że odpowiednie instytucje (np. ZaiKS) to też odpowiednio wycenią


Wystarczy dogadać się z jakimś niszowym artystą robiącym dobrą muzykę, w kwestiach komercyjnego wykorzystania twórczości.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-01-18, 15:37   

Jest jakaś alternatywa do ZAiKS, za free. Ale nie pamiętam nazwy.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2013-01-18, 15:47   

Jamendo? Jeśli tak, to próbowałem z tego korzystać i nie polecam.
Za free do komercyjnego używania, to sobie można ściągnąć co najwyżej kilkusekundowe loops'y z neta. No chyba, że jest coś o czym nie wiem.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
m10 
muzeum sf i fantasy

Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-18, 20:39   

Pomysł z muzyką jest fajny. Bardziej mi chodzi o pomysł na ekspozycję. Od 1947 wyszło tego ponad 15 tys. Składając propozycję musze mieć jakąś wizję - inaczej będzie ciężko coś wynegocjować. Na Andersa 25 jestem w stanie pokazać tylko ok 2-3 tys w profilowanych wystawach. Nie jest to wygodne, choć budzi wspomnienia. Inne pomysły mam (antykwariat, nowości, spotkania, gry jest nawet stolik dla dzieci i oczywiście można czytać na miejscu)(kawa, ciastka)
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2013-01-23, 16:41   

1. ad muzyki - radio internetowe nadające ambient czzy inną klimatyczną muzykę... i z bani ;)
2. wystawić nie wystawisz... możesz poupychać latami na regałach i na specjalnych pulpitach na widoku poustawiać białe kruki. Albo- poupychać na regałach, na widoku ustawić 1 rocznik/ jednego autora i co tydzień zmieniać ekspozycję.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Anna Sobol 
Annas

Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-13, 13:32   

Minęło sporo czasu - czy powstało to muzeum i gdzie się znajduje? Na Andersa 25 jest jakiś sklep z butami - co się stało z tym antykwariatem? Bardzo proszę o odpowiedź na sobolart@gmail.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13