FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prometeusz
Autor Wiadomość
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-07-20, 13:19   

Zaliczyłem dzisiaj nocny premierowy seans Prometeusza.
Ładny film, wizualnie - perełka - to lubię :) , fajnie z rozmachem zrobiony prequel Obcego, napięcie umiarkowane ale jest, jednak zdecydowanie mniej mroczny niż poprzednik, za to bardziej wysublimowany artystycznie.
Wybieram się jeszcze raz ale do Imax'u - żeby zobaczyć toto więęększe i głośniejsze :)
Polecam.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-20, 22:19   

Nie napisałeś nic o scenariuszu. Czyżby go w tym filmie nie było? A może jest tak denny, że nie warto o nim wspominać? ;)
Czy jest w tym filmie cokolwiek ciekawego poza kolorowymi obrazkami? :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-20, 23:53   

Jutro obejrzę, to Ci opowiem.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-07-21, 01:56   

ASX76 napisał/a:
Nie napisałeś nic o scenariuszu. Czyżby go w tym filmie nie było? A może jest tak denny, że nie warto o nim wspominać? ;)
Nie powiedziałbym, mam mieszane uczucia, pierwsze wrażenie było inne niż obecne, i szczególnie mnie irytują kretyńskie komentarze mądrali wszelakiej maści np. na filmwebie... Tym niemniej sądzę, że mogłoby być ciut fajniej.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-07-21, 15:12   

Obejrzałem "Prometeusza" i bardzo mi się podobał. Mógł mi się podobać jeszcze bardziej, gdyby nie zakończenie.

1. Porównywanie go z "Obcym" jest mało istotne. To jest - są pewne elementy wspólne, ale tak naprawdę fabuła bardzo luźno nawiązuje do "Obcego", nie jest to jej najważniejszym celem. A i sam Obcy nie jest jej bohaterem.

2. Z pewnością nie jest to dzieło nadające się do poszukiwania w nim głębszych treści. Ale w sumie i Ridley Scott jakimś intelektualistą wyrażającym głębsze treści poprzez swoje dzieła nigdy nie był.

3. Świetne zdjęcia. Szkoda tylko że film był w 3D. W wersji full hd, czyli w jakości jaką można uzyskać z nośników blu-ray film byłby znacznie lepszy.

4. Doskonała obsada. Szczególnie ujmujące było to, że bohater grany przez Idrisa Elbę ma na imię Janek i nawet wymawiają to jako Janek :) Mogę się przyczepić, że nie starczyło miejsca i czasu na lepsze poznanie bohaterów. Gdyby film był z godzinkę dłuższy, wcale bym się nie nudził :)

5. Fabuła, jak wspomniałem nieco mnie rozczarowała w finale. Nie wiem, czy takie zakończenie można uznać za punkt wyjścia do kontynuacji. Wszystko jest możliwe, ale nie wydaje mi się.

6. Jaki jest sens kręcenia prequela "Obcego"? Nadal nie wiem. "Prometeusz" jest, jak wspomniałem, luźno związany z tamtymi fabułami. Porównywać można pewne elementy wspólne, ale nie tworzą one jakiegoś szczególnego łącznika, "mostu" z "Obcym". SPOILEREK Ot, w pewnym momencie pojawił się młody osobnik :) KONIEC SPOILERKA

Polecam film, ale pewnie nawet nie muszę tego robić. Ja się, generalnie, nie rozczarowałem. Na kolana nie rzuca. Ale i nie daje ciała. Porządne kino fantastyczne, w każdym niemal calu. Czego chcieć więcej? Sukcesu "Obcego" nie powtórzy. Zapewne też nie stanie się "kultowy". Ale dla mnie to bez znaczenia.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-21, 15:22   

Romulus napisał/a:


2. Z pewnością nie jest to dzieło nadające się do poszukiwania w nim głębszych treści. Ale w sumie i Ridley Scott jakimś intelektualistą wyrażającym głębsze treści poprzez swoje dzieła nigdy nie był.



Ale to nie Ridley Scott napisał do "Prometeusza" scenariusz...
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-07-21, 15:50   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:


2. Z pewnością nie jest to dzieło nadające się do poszukiwania w nim głębszych treści. Ale w sumie i Ridley Scott jakimś intelektualistą wyrażającym głębsze treści poprzez swoje dzieła nigdy nie był.



Ale to nie Ridley Scott napisał do "Prometeusza" scenariusz...

Nieważne. Nie jest to reżyser, który kręci filmy pod dyktando producentów i jego wizja nie ma znaczenia. Ma. Tyle, że ta wizja do szczególnie głębokich nie należy.

Tak naprędce czepiając się fabuły mógłbym ją skrytykować za pewne niedociągnięcia. Na przykład: geolodzy, którzy po kilku godzinach przebywania na planecie, która była celem ich podróży nagle poczuli się zniechęceni i generalnie "mamusiu, my chcemy do domu" :) Postać Vickers i jej motywacja - są dosyć mętne. Irytująca może być doktor Shaw. Motywacja Davida również nieco mętna, zwłaszcza w związku z pewnym posunięciem. Na zimno gdy będę go oglądał pewnie bardziej rzucą mi się na odbiór tego filmu te niedociągnięcia. Ale, generalnie, jakoś w trakcie seansu mi to nie przeszkadzało. Nie należę zresztą do tego typu widzów, którzy chodzą na seanse i mierzą z Licznikiem Prawdopodobieństwa - Logiczności - Realizmu poziom filmu.

"Prometeusz", jak się spodziewałem, to doskonałe kino fantastyczne. Ale nie genialne, nie kultowe, nie intelektualne. Spodziewam się, że będę w mniejszości widzów, którym to nie przeszkadzało. Wiekszość będzie należała do obozu Zjebujących :)

Szczerze mówiąc, bardziej ślinię się na nowego "Batmana".

EDIT: szkoda mi Seana Harrisa w roli Fifielda. W "The Borgias" jako Micheletto jest jedną z najjaśniejszych gwiazd tej produkcji. W "Prometeuszu" się nieco zmarnował. Zresztą to efekt tego, o czym pisałem powyżej - brak dobrej charakterystyki postaci.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-21, 17:59   

Romulus napisał/a:


Nieważne. Nie jest to reżyser, który kręci filmy pod dyktando producentów i jego wizja nie ma znaczenia. Ma. Tyle, że ta wizja do szczególnie głębokich nie należy.

Nie należę zresztą do tego typu widzów, którzy chodzą na seanse i mierzą z Licznikiem Prawdopodobieństwa - Logiczności - Realizmu poziom filmu.

"Prometeusz", jak się spodziewałem, to doskonałe kino fantastyczne. Ale nie genialne, nie kultowe, nie intelektualne. Spodziewam się, że będę w mniejszości widzów, którym to nie przeszkadzało. Wiekszość będzie należała do obozu Zjebujących :)

Szczerze mówiąc, bardziej ślinię się na nowego "Batmana".


1. Ważne o tyle, że robił film pod scenariusz, którego nie napisał ani nawet nie współtworzył. To ogranicza swobodę działania. Ponadto, Scott chciał więcej kasy na realizację, niż dostał. Podejrzewam, że na jego "wizję" przyjdzie poczekać do wersji reżyserskiej. ;)

2. Abstrahując od jakości "Prometeusza" - jeśli w danym filmie mają miejsca różnistego rodzaju głupoty czy przegięcia urągające nawet zawieszeniu koła niewiary i przymknięciu jednego oka, to nie sposób nie wziąć tego pod uwagę w ocenie filmu.

3. Ale czegóż się spodziewałeś/oczekiwałeś od kina rozrywkowego? Szczególnych doznań intelektualnych? Sorry, nie ten adres. A tak przy okazji/na marginesie: nieco kłóci się to z Twoim wpisem odnośnie "Licznika Prawdopodobieństwa". ;)

4. Zapowiada się znacznie ciekawiej. Ekranizacje komiksów w natarciu! :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-07-21, 18:36   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:


Nieważne. Nie jest to reżyser, który kręci filmy pod dyktando producentów i jego wizja nie ma znaczenia. Ma. Tyle, że ta wizja do szczególnie głębokich nie należy.

Nie należę zresztą do tego typu widzów, którzy chodzą na seanse i mierzą z Licznikiem Prawdopodobieństwa - Logiczności - Realizmu poziom filmu.

"Prometeusz", jak się spodziewałem, to doskonałe kino fantastyczne. Ale nie genialne, nie kultowe, nie intelektualne. Spodziewam się, że będę w mniejszości widzów, którym to nie przeszkadzało. Wiekszość będzie należała do obozu Zjebujących :)

Szczerze mówiąc, bardziej ślinię się na nowego "Batmana".


1. Ważne o tyle, że robił film pod scenariusz, którego nie napisał ani nawet nie współtworzył. To ogranicza swobodę działania. Ponadto, Scott chciał więcej kasy na realizację, niż dostał. Podejrzewam, że na jego "wizję" przyjdzie poczekać do wersji reżyserskiej. ;)

2. Abstrahując od jakości "Prometeusza" - jeśli w danym filmie mają miejsca różnistego rodzaju głupoty czy przegięcia urągające nawet zawieszeniu koła niewiary i przymknięciu jednego oka, to nie sposób nie wziąć tego pod uwagę w ocenie filmu.

3. Ale czegóż się spodziewałeś/oczekiwałeś od kina rozrywkowego? Szczególnych doznań intelektualnych? Sorry, nie ten adres. A tak przy okazji/na marginesie: nieco kłóci się to z Twoim wpisem odnośnie "Licznika Prawdopodobieństwa". ;)

4. Zapowiada się znacznie ciekawiej. Ekranizacje komiksów w natarciu! :-P


1. Ridley Scott - skoro wziął się za reżyserię, zatem scenariusz musiał odpowiadać jego wizji. Z tego, co o nim czytałem, nie jest to koleś, który służy jako popychadło dla wytwórni filmowych. Zatem fakt, że scenariusz nie jest jego autorstwa jest BEZ znaczenia.

2 i 3. Owszem. Ale wybierając się na "Prometeusza" oczekiwałem tego, co otrzymałem. Nie szedłem na dzieło Bergmana Science Fiction ;)

4. No ba :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-07-21, 20:11   

ASX76 napisał/a:

3. Ale czegóż się spodziewałeś/oczekiwałeś od kina rozrywkowego? Szczególnych doznań intelektualnych? Sorry, nie ten adres.

Tak zupełnie abstrahując od tematu - tak, czasami można od filmów rozrywkowych oczekiwać niezwykłych doznań intelektualnych :P .
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-21, 20:39   

Młodzik napisał/a:

Tak zupełnie abstrahując od tematu - tak, czasami można od filmów rozrywkowych oczekiwać niezwykłych doznań intelektualnych :P .


Między "oczekiwać" a "dostać" nader często zionie głęboka przepaść. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2012-07-21, 21:02   

Byłąm na "Prometeuszu". Tak się on ma do "Ósmego pasażera Nostromo" (pod względem napięcia, zaskoczenia, przestraszania, fajności postaci, sensu scenariusza i te pe) jak bułka pszenna do pizzy z ośmioma składnikami ;) ;) ... czyli da się skonsumować, ale szału nie ma ;)

Mówiąc szczerze nawet "Gwiezdne wrota" były bardziej wciągające i miały lepsze zakończenie ;) Ale jak na film 3d nie było takie złe (zwłaszcza w porównaniu z takim Thorem :mrgreen: )

Oglądałam też "Epokę Lodowcową 4". I pytam: Gdzież są niegdysiejsze śniegi???
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-07-21, 21:03   

Toteż twierdzę wciąż, że nie ma sensu porównywać "Prometeusza" z "Obcym". Choć twórcy, niestety, w kilku momentach sami się pchali z tymi porównaniami. Ale, jeśli je zignorować, film był niezły.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2012-07-21, 21:11   

Dokładnie - twórcy sugerują w kilku miejscach wyraźne analogie. No, ale rzeczywiście - nie nudziłam się... jednak zakończenie mnie rozczarowało... "Rzecz cała w wielkim skrócie - zabili go i uciekł..." Jeśli nakręcą kolejny film o pielgrzymce dziewczyny i głowy, to plizzzz - nie idę na to.
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-22, 08:31   

Mój wpis na FB:

Cytat:
Byłem na Prometeuszu, chała na resorach.

Pytanie: Dlaczego Ridley Scott zrobił tak słaby film?
Odpowiedź: Bo mógł.

Aborcję kałamarnicy ledwo zdzierżyliśmy, ale po Micheletto Zombiaku wyszliśmy z sali. Tak czy inaczej, wieczór uratowaliśmy frytkami ;)


Plusy:
:arrow: Oprawa audiowizualna - cymes, zwłaszcza zdjęcia. Dariusz Wolski to geniusz i tyle.
:arrow: Android David, jedyna dobrze napisana (i zagrana) postać w tym filmie.
:arrow: Naprawdę przyzwoita obsada...

Minusy:
:arrow: ...tylko co z tego, skoro jej potencjał został całkowicie zmarnowany?
:arrow: scenariusz napisany chyba przez dwóch gimnazjalistów zafascynowanych Zmierzchem. Romulusie (czy też ASXie, nie pamiętam poprzedniej dyskusji), Scott ten film nie tylko wyreżyserował, ale też sobie wyprodukował. Ergo: scenariusz sam wybierał.
:arrow: fabuła dziurawa jak rzeszoto.
:arrow: postacie napisane idiotycznie. Ja wiem, że Romulus nie lubi siedzieć z linijką i mierzyć, ale... na Boga //facepalm Ze złości troszkę spojleruję:

... Däniken kiedyś powiedział... dobra, dobra, mam bilion dolarów, lecicie tam! //facepalm
... można oddychać, ściągamy kaski! //facepalm
... wracamy na statek, nie wchodzę tam bo się boję. Biolog, idziesz ze mną? Idę. No to super, powiedział geolog od urządzeń skanujących, takich, które robią mapy, po czym obaj zgubili się w jaskini //facepalm
... ojej, jaka śliczna nowa forma życia, a jaka piękna! Pobawmy się z nią!!! (powiedział Biolog, po czym...) //facepalm
... ciekawe co się stanie jak nacisnę te gotowane jajka na konsoli? O, świeci się! Pyk, pyk, jaki śliczny hologram! Na szczęście to nie był mechanizm startu/autodestrukcji/rutynowej dekontaminacji! Na szczęście jestem androidem i mam to w dupie! O, i by odpalić ten złom, trzeba zagrać na flecie prostym! //facepalm
... przepraszam komputrze medyczny, chciałabym zrobić sobie aborcję obcej formy życia, strasznie mnie boli, czy mogę? Nie, nie może Pani, bo urządzenie jest skonfigurowane tylko do obsługi mężczyzn (wychodząc z kina kątem oka widziałem kto się też statkiem zabrał, więc to akurat odrobinkę robi się sensowne... jednakże...). No to może usunięcie ciała obcego z vulnus ictum s. punctatum? Hmm... ok! //facepalm
... Hej! Skafander Micheletta się przyczołgał pod statek, hmm... dziwna perspektywa i nie odpowiada, weźcie mu otwórzcie! //facepalm
... Micheletto Zombiaku... to Ty?! //facepalm
... Przed chwila zrobiłam sobie aborcję kałamarnicy, ale znajdę chwilkę, by z Panem porozmawiać o celu tej wyprawy... //facepalm

Romulusie, mylisz kino rozrywkowe z kinem rozrywkawym. Kino rozrywkowe też musi mieć jakiś poziom, a ten film, poza naprawdę ładną oprawą audio-wideo nie reprezentuje sobą nic. Jest słaby. Nie widziałem zakończenia, ale zakładam, że wszyscy spalili się ze wstydu.

Mam tylko nadzieję, że Scott za rok, dwa wypuści godzinę dłuższą Director's Cut. Bo szczerze mówiąc, kilka scen sugeruje, że zostały mocno okrojone, a tak się zazwyczaj dzieje, kiedy tnie się film na potrzeby komercyjne.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4469
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-07-22, 09:26   

Spellu, ale czy to nie jest kontynuowanie tradycji? http://www.film.org.pl/prace/50_prawd_obcy.html

Ps.
MrSpellu napisał/a:

Gwyneth Paltrow w roli Pepper Potts jest jak drewniane drzwi

Trzaskałbyś? //spell
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2012-07-22, 09:57   

Ha,ha - MrSpellu - podoba mi się Twoja recenzja! :mrgreen: :mrgreen:
Jeszcze kilka takich sarkastycznych spojlerków możnaby dodać, widać, że nie obejrzałeś do końca ;) ;) Właściwie, gdy tak o tym myślę, to widzę, że wiele straciłeś zważywszy na Twoje sarkastyczne poczucie humoru ;)

btw: myślę, że film wiele by zyskał, gdyby było mniej dialogów.

Ale zdjęcia rzeczywiście bez zarzutu, jak i efekty spec.
_________________
jakbym z planety była innej
  
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-07-22, 10:04   

Prometeusz może i jest miejscami durny, ale ogląda się go bardzo dobrze i przynajmniej mnie trzymał cały czas w napięciu (oprócz nieco rozciągniętego wstępu). W każdym razie wrażenia mam lepsze niż z powszechnie chwalonych Avengers.
A co do nawiązań do Obcego - mogli sobie odpuścić, szczególnie 2-3 bardzo nachalne. Ogólnie jednak drobne smaczki nawet fajne były.
_________________
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-22, 18:08   

Ł napisał/a:
Trzaskałbyś?

Pukałbym :DD

Shadowmage napisał/a:
Prometeusz może i jest miejscami durny, ale ogląda się go bardzo dobrze i przynajmniej mnie trzymał cały czas w napięciu (oprócz nieco rozciągniętego wstępu).

Pisywałem lepsze i ciekawsze scenariusze do RPG.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-07-22, 18:41   

A ja słyszałem lepsze historie przy piwie. I co z tego?
_________________
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-22, 19:30   

Nic. Wybacz, ale nie mogłem się trzymać w napięciu ze względu na irytację :) No i długo nie będę mógł tknąć kalmarów w knajpie.
Hmm... może powinienem pozwać Scotta //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-07-29, 21:30   

Gały moje widziały dzisiaj "Prometeusza". Szkoda, że na to poszedłem do kina. Normalnie kaca mam. Beznadzieja. Głupie to, kupy się nie trzyma, nie ma fabuły, posklejane z jakiś okruchów, efekty też ledwo ledwo, a do tego postacie, których nawet zapamiętać nie można. Głupi film po prostu.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-29, 22:39   

Pisałem, to mi nikt nie wierzył --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-29, 22:46   

MrSpellu napisał/a:
Pisałem, to mi nikt nie wierzył --_-


Jak to nikt? Toż sam, jeszcze zanim obejrzałeś film, wysyłałem czytelne sygnały wyrażające poważne wątpliwości co do poziomu fabuły/scenariusza/historii... :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-29, 22:48   

No ale ja ten film widziałem, a zrozumiałem, że Ty nie... i tak sobie gdybałeś.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-07-29, 23:28   

A ja widziałem i mi się podobał. Mam tylko cichą nadzieję, że za jakiś czas wyjdzie wersja 3 godzinna dla maniaków Obcego
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-29, 23:41   

MrSpellu napisał/a:
No ale ja ten film widziałem, a zrozumiałem, że Ty nie... i tak sobie gdybałeś.


Ależ nie, przeczytałem "trochę" opinii/recenzji, stąd nabrałem złych przeczuć. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-30, 06:14   

wred napisał/a:
A ja widziałem i mi się podobał.

Nie tylko Tobie. Dyrektor pewnej instytucji kultury też był tym filmem zachwycony. Zachęcał moją koleżankę by na to poszła, a ona ze stoickim spokojem powiedziała, że jej znajomi wyszli w połowie filmu z kina :mrgreen: Żałuję, że nie widziałem jego miny //spell

ASX76 napisał/a:
Ależ nie, przeczytałem "trochę" opinii/recenzji, stąd nabrałem złych przeczuć.

Niemniej ostrzegałem. Ostrzegaliśmy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-07-30, 07:10   

MrSpellu napisał/a:
Niemniej ostrzegałem. Ostrzegaliśmy.

Najlepiej się samemu przekonać. Nie sądziłem, że Scott może nakręcić aż tak słaby film.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-30, 09:18   

Tomasz napisał/a:

Najlepiej się samemu przekonać.

Nie sądziłem, że Scott może nakręcić aż tak słaby film.



1. Może lepiej nie... A jeśli nawet, to za darmo. :-P

2. Zapomniałeś o: "Królestwie niebieskim" i "Robin Hoodzie"? --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14