FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Antysemityzm
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-02-27, 10:46   

Asuryan napisał/a:
http://www.bibula.com/?p=31265 - w sumie stare, bo sprzed ponad roku, jednak dopiero teraz to znalazłem. Najbardziej rozwalił mnie ten fragment:
Cytat:
Z okazji ONZ-owskiego Dnia Pamięci o Holocauście, którym ustanowiono 27 stycznia, w Brukseli odbyła się konferencja Europejskiego Kongresu Żydów. Była ona okazją do przypomnienia Europejczykom, iż każdy z nich jest w jakimś stopniu winny holocaustu – Żydzi kolejny raz przypomnieli, że „antysemityzm” ma się dobrze w każdym zakątku Europy.

Dobrze, żeby ktoś im przypomniał, jak bardzo żydzi są "winni". Szczególnie ci z Brooklyńskiej Rady Żydów :) Książka "Ameryka wobec Holokaustu" żydowskiego historyka z Centrum im. Szymona Wiesenthala pokazuje jak bardzo Żydom z USA nie paliło się pomagać swoim pobratymcom z Europy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-06-05, 07:15   

W sumie nic nowego: http://www.rp.pl/artykul/...bije-Zydow.html Ale do głowy pewnych osobników z pewnych mediów i tak się nie przebije. Zresztą oni mają już ustalony pogląd na Tradycyjny Polski Antysemityzm (i rasizm) i Polski Problem Braku Rozliczenia się z Holokaustem i Winą Polaków za Niego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-06-05, 08:45   

+ krótka piłka od Marka Magierowskiego: http://blog.rp.pl/magiero...antysemityzmem/

Cytat:
We Francji do aktów antysemityzmu dochodzi co i rusz, a policja nie radzi sobie z hordami agresywnych imigrantów z państw arabskich. Fakt, iż Francuzi mają swój problem z antysemityzmem, nie wymazuje rzecz jasna naszego problemu. Ale nie mam wątpliwości, że izraelscy kibice woleliby oglądać mecze swojej drużyny na telebimie przed Pałacem Kultury i Nauki niż pod wieżą Eiffla.

Albo muzułmanie przekroczą jakiś krytyczny punkt asymilacji i zaczną mięknąć, albo jeszcze trochę i Żydzi będą musieli uciekać do USA lub... Polski :DD Kiedyś już było tak w historii, że umykali prześladowaniom z zachodu do nas. A historia kołem się toczy...
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-06-05, 22:11   

Oglądam głośny film BBC i zastanawiam się kogo on oburzył. Chyba tylko tych, którzy odwracają głowę podczas tego co dzieje, myślą, że to nic takiego. Jeśli nic takiego to czym się oburzać?
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-06-06, 06:34   

Nie, tu chodzi o przykładanie właściwej miary do takich incydentów. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kwestionuje antysemityzmu i rasizmu na stadionach.

Ale jakie jest prawdopodobieństwo, że takie zachowania będą miały miejsce na stadionach Euro 2012 w trakcie mistrzostw? Śmiem twierdzić, że zerowe. Burdy pewnie jakieś będą w strefach kibica, ale wywołane alkoholem i również z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością będą to incydentalne wypadki, nie podszyte ani antysemityzmem ani rasizmem.

Większym zagrożeniem niż stadionowy i poza stadionowy rasizm czy antysemityzm jest w Polsce plaga pijanych kierowców, czy plaga po prostu tępych kierowców. To oni mają większe szanse zabić w Polsce jakiegoś europejskiego kibica niż podgolony debil z trzema aktywnymi szarymi komórkami i pseudopatriotycznym rzygiem na gębie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-06-06, 09:12   

A zaraz, powiedzcie mi, ile kosztuje bodaj najtańszy bilet na Euro, a ile na zwykłe rozgrywki międzyklubowe. Sądzę, że cena może dobrze odfiltrowywać chuliganów.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-06-06, 10:08   

Bilety na takie turnieje są reglamentowane z losowań, więc większe grupy nazich odpadają. W drugim obiegu barierę stanowi niewielka ilość i bardzo wysoka cena biletów.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-06-07, 17:36   

Kolejna niedouczona dziennikara:
http://natemat.pl/17825,i...ka-w-tarapatach
Chętnie przyłączyłem się do zabawy :mrgreen: Jestem urodzonym hejterem antysemitą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-06-07, 17:49   

Nie niedouczona, a zindoktrynowana przez rodzinę, która przeżyła dramat na wojnie. W żadnym razie nie zamierzam jej bronić, ale puste hejtowanie wynikające z niezrozumienia jeszcze bardziej mnie drażni.
Jeśli jakaś rodzina żydowska została zdziesiątkowana przez zbydlęconych Polaków, to co ci którzy przetrwali mieli sobie myśleć? Jest szereg efektów psychologicznych, które mogły tylko pogłębiać ich negatywną opinię, choćby efekt potwierdzenia. I to szło przez pokolenia, aż do tej dziennikarki. Oczywiście zakuty łeb i niechęć do rewidowania swojego światopoglądu też mają znaczenie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-06-07, 18:58   

Gdyby była bezpośrednią ofiarą jakichś zbydlęconych Polaków, to bym po prostu to przemilczał, bo ma prawo do bycia w traumie - nawet 67 lat po wojnie. Ale jako "potomka" już jej to nie tłumaczy. Chyba że rodzina oszczędzała na jej studiach i puścili ją do jakiegoś koledżu, gdzie panny uczono tylko szydełkowania i nie przemęczania się myśleniem. Nic jej nie tłumaczy. Co więcej - jeśli to nie jest wszystko ściema, to własnie tak trzeba postępować z takimi jak ona. Bo jej głupota jest obezwładniająca tym bardziej im silniejszy jest jej upór przed przyjmowaniem faktów. Co ją kompromituje i dziwne, że redakcje gazet współpracują z taką kobietą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-06-07, 19:04   

Wychowanie to bodaj najlepsza indoktrynacja. Nie posądzam jej o kłamstwo i nieznajomość faktów, tylko o czystą głupotę.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-06-07, 19:12   

Wychowaj ją zatem :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-06-08, 07:10   

Co mnie jednak zastanawia, to fakt braku reakcji tytułów, z kórymi tak biedna kobita (rzekomo) współpracuje: http://natemat.pl/17883,k...-grozba-smierci
Gdyby negowała Holokaust, to poszłaby w dziennikarski niebyt, albo skończyłaby jako marna blogerka dla białej hołoty. A tak, nabija sobie popularność. Cisną się na usta słowa bardzo pogardliwe i obraźliwe dla tej idiotki. Ale szkoda na nią śliny.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2012-06-08, 13:37   

Po zapoznaniu się z aferą stwierdzam, że dziewczyna zrobiła w parę dni więcej dla rozwoju antysemityzmu w Polsce niż ugrupowania neonazistowskie robią od 20 lat. Uczta się, chłopy. --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2013-03-25, 10:06   

Ech, wy, Polaczki, was się powinno sądzić na równi z niemieckimi oprawcami w Norymberdze:
http://wyborcza.pl/1,7547...Gazeta_Wyborcza
:mrgreen:
Cholera, może rzeczywiście to Franek Dolas rozpętał II wojnę światową :shock:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-03-25, 10:13   

Romulus, złe akcenty ale kłamstwo niewielkie. Zasadniczo chłop polski cieszył się jak Niemcy Żydów dusili i częściej pomagali w tym procederze niż przeszkadzali.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-25, 10:16   

Jakkolwiek... dyskusyjnym źródłem wiedzy by Newsweek nie był, artykuł jest bardzo ciekawy:
http://spoleczenstwo.news...102292,1,1.html
_________________
life. is a state. of mind.

  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2013-03-25, 10:36   

Toteż piszę, trzeba nas było sądzić jak Niemców. I jeszcze za podżeganie do wojny i jej sprowokowanie. Naprawdę, gdyby nie Wujaszek Stalin to byśmy mieli przechlapane :mrgreen: Czekam na artykuł w którym okaże się, że kwestię Holokaustu też Polacy podsunęli Niemcom.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2013-03-25, 10:42   

Ty się, Romulusie, ironią nie zasłaniaj. I uważaj. Jak uczy polskie kino, żydoluby idą na krzyż.
  
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2013-03-25, 12:54   

Łojezu, znów Polaków szkalują? Toć to taki dobry naród, i jeszcze żydom (niewdzięcznikom jednym!) cebule dawał.

Dobrze, że czuwasz Romulusie ze Stalinem na podorędziu, a wiedząc że w obwodach znajduje się jeszcze porucznik Dworkin mogę spokojnie iść do roboty.


btw. nie wiem czy zdaliście sobie trud, żeby przeczytać ten artykuł przed skomentowaniem, powątpiewam.
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2013-03-25, 13:26   

Hłe, hłe hłe. A po co czytać? :mrgreen: Jako potomek polskich chłopów mordujących Żydów na masową skalę, sprzeciwiam się szufladkowaniu mnie i etykietowaniu jako intelektualistę. Intelektualista to człowiek, który czyta i boi się wyjechać z Warsiawy, żeby go na drzwiach stodoły nie ukrzyzowano za lubienie Żydów. Gdzie mi tam, panie, do nich :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dziki
człowiek

Posty: 168
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-03-25, 14:15   

Jezebel napisał/a:
Jakkolwiek... dyskusyjnym źródłem wiedzy by Newsweek nie był, artykuł jest bardzo ciekawy:
http://spoleczenstwo.news...102292,1,1.html


Ładna inicjatywa :) Lewacy mogą se zazdrościć, że ma w niej udział ksiądz katolicki, ale kto by się lewakami przejmował :mrgreen:

Romulus napisał/a:
Toteż piszę, trzeba nas było sądzić jak Niemców.


To Niemców sądzi się inaczej niż innych ludzi? :shock: A lepiej czy gorzej? Od odpowiedzi na to pytanie zależy moja deklaracja: czy chcę, by sądzili mnie jak Niemca, czy jednak inaczej //mysli
_________________
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2013-03-25, 15:31   

dziki napisał/a:
Romulus napisał/a:
Toteż piszę, trzeba nas było sądzić jak Niemców.


To Niemców sądzi się inaczej niż innych ludzi? :shock: A lepiej czy gorzej? Od odpowiedzi na to pytanie zależy moja deklaracja: czy chcę, by sądzili mnie jak Niemca, czy jednak inaczej //mysli

Jak Niemców w Norymberdze. Bo co nas od nich różni? Pewnie, gdyby piłsudczycy skumali się z Hitlerem, to jak nic byśmy mordowali z nimi ręka w rękę, zamiast kryć się po lasach i walkę z Niemcami zastępować zabijaniem Żydów. Zresztą, w Powstaniu Warszawskim, większość wysiłków AK szła przecież na zabijanie Żydów. Swego czasu można to było wnosić z głośnego artykułu Michnika i Cichego. Pan Cichy 10 lat po tym artykule wprawdzie przeprosił za niego, ale to już szczegół :mrgreen: My Polaki to antysemity z dziada pradziada bo wysysamy antysemityzm z bladych piersi naszych matek, z ich zatrutym mlekiem :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dziki
człowiek

Posty: 168
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-03-25, 15:53   

Jeśli masz rację, to się z Tobą zgadzam :)
_________________
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-03-25, 16:01   

Romulus, dzięki w końcu przetarłem kaprawe oczy i ujrzałem prawdę. Przecież to oczywiste, że Niemcy to były skurwysyny a my niewinne lelije, od chłopa poczynając a na wierchuszce AK kończąc. I każdy chłop trzech Żydów najmniej uratował, a każdy AK-wiec dziarski był, szarmancki był i ładnie uczesany i zajmował się wyłącznie strzelaniem do niemieckich generałów i odbijaniem swoich z Pawiaka. I każden jeden bez sądu po prawicy Pana Naszego Amen zasiadać powinien.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2013-03-25, 16:15   

Trzeba się umówić... Albo przyznajemy, żeśmy antysemici, a żydożerstwo było w czasie wojny zwyczajem statystycznego Polaka. Albo negujemy zbrodnie przeciw Żydom, które faktycznie miały miejsce. Nie ma stanów pośrednich.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-03-25, 16:18   

dworkin, przecież to ewidentne
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dziki
człowiek

Posty: 168
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-03-25, 16:28   

Eee? dworkin, Twoja ironia jest bardzo dobrze zakamuflowana

Wklejam linka do pewnej wystawy, jest też książka. Osobiście nie odczytuję tego jako przejawu antysemityzmu (może w złym temacie go daję). Raczej smutnego świadectwa, że dwie duże grupy ludzi mieszkało nie ze sobą, a obok siebie. I gdy jednych zabrakło, ich nagrobki były dla drugich tylko kamieniem. Mam skojarzenia z Szostakiem i bębnami z kart Tory.

http://csw.art.pl/index.p...2=1&id=288&lang
_________________
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2013-03-25, 16:30   

Romulusie, dajże spokój, naprawdę wierzysz, że Polacy jak jeden mąż narażali życie, by pomagać Żydom? Albo chociaż wstrzymywali się od zarabiania na ich śmierci? A skoro rzecz się miała, jak się miała (czasem miała się bardzo paskudnie, z tego co relacjonowała drzewiej moja babcia staruszeczka i jej znajomi), to dlaczego o tym nie mówić? Że niby my, Polacy, to świętość i od obrażania nas niedelikatnym słowem zachowaj Pambu?
Co do mnie, lubię nazywanie rzeczy po imieniu i nic mnie bardziej nie wnerwia, niż zamiatanie pod dywan niewygodnych faktów.

dziki napisał/a:
I gdy jednych zabrakło, ich nagrobki były dla drugich tylko kamieniem.


W miejscowości, gdzie pracuję, w miejscu przedwojennego kirkutu jest teraz boisko. Nazywane właśnie Kirkutem, żeby było zabawniej.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-03-25, 16:34   

dziki, znam osobiście przypadki różnego zastosowania macew w wiejskich gospodarstwach. Taka to niestety smutna prawda.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14