FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Katastrofa Lotnicza
Autor Wiadomość
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-01-24, 19:44   Katastrofa Lotnicza

Wszyscy wiedzą już o tym co się wydarzyło w północnej Polsce. 20 "asów" lotnictwa robiło się samolotem, przyczyny katastrofy pozostają niejasne, wczoraj większość ekspertów zapewniała że nie była to raczej wina maszyny, dziś już mowa jest o tym że mogły zawieść stery, które zostały oblodzone.

A mnie zastanawiają dwie rzeczy:

- czy po każdym - choćby nie wiem jak spektakularnym wypadku transportowym, musimy ogłaszać żałobę narodową? I to na 3 dni? Ostatni raz taki cyrk był jak pielgrzymi we Francji rozwalili się autokarem z mostu. Teraz jeszcze mniej osób zginęło niż wtedy, a pomimo tego też ogłoszono żałobę. Czy to nie powoduje, że ogłaszanie żałoby - zarezerwowanej wszak na jakieś wyjątkowo paskudne wydarzenia w dziejach narodu - będzie skutkowało zdewaluowaniem się tej instytucji? Może przyszły rząd będzie ogłaszał żałobę po każdym większym karambolu na autostradzie? Z całym szacunkiem dla rodzin ofiar tego wypadku lotniczego - ale czym niby taki wypadek różni się od innych wypadków komunikacyjnych? Co z tego że zginęli generałowie i wysocy rangą oficerowie? To oni są w jakiś sposób lepsi, bardziej uprzywilejowani w obliczu śmierci od zwykłych, "szarych" ofiar wypadków komunikacyjnych? Nie przypominam sobie byśmy ogłaszali żałobę narodową po świetnym kierowcy rajdowym śp. Januszu Kuligu, gdy ten zginął na przejeździe kolejowym (i to nie ze swojej winy). A Kulig na pewno dla rzesz polaków więcej znaczył niż jakiś tam 20 bliżej nikomu nie znanych szefów polskiego lotnictwa wojskowego...

- czy po każdym takim wypadku rząd będzie na lewo i prawo rozdawał pieniądze podatników na zapomogi dla WSZYSTKICH rodzin cierpiących z powodu takiej tragedii? Bo ja rozumiem i popieram wypłacenie zapomogi jakiejś rodzinie która z powodu tragedii nie będzie mogła nawet opłacić pogrzebu członka rodziny (bo np. w tragedii zginął jedyny żywiciel), no ale sorry - zginęła wierchuszka kadry oficerskiej - i choć w WP płace wysokie nie są, to generałowie, pułkowniki i inni panowie oficyjerowie wyżsi rangą to na wojskowych ciepłych posadkach nigdy biedy nie cierpieli, rodzinom ich przysługiwać będą wojskowe emerytury po zmarłych mężach, ojcach itp. - i my mamy jeszcze dokładać do nich jakimiś ekstra-zapomogami? A z jakiej racji niby? Pogrzeb na koszt państwa no to wiadomo - no ale jeszcze kasa? Przecież na biednych nie trafiło? Czemu ma to służyć poza PR efektom na konto rządu...
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-24, 19:52   

Shadowrunner napisał/a:
- czy po każdym - choćby nie wiem jak spektakularnym wypadku transportowym, musimy ogłaszać żałobę narodową? I to na 3 dni? Ostatni raz taki

Czy po kazdym wypadku mamy zakładać temat ?
Nie rozumiem ni w żąb całej tej afery z katastrofą a teraz żałobą narodową. Nagle tych ludzi się awansuje. Robi się z nich bohaterów nie wiem tylko z jakiego powodu. Ciągle ludzie zabijają się na drogach i co z tego ? czy ktoś ogłasza żałobę po kazdym kowalskim ?
Shadowrunner napisał/a:
. 20 "asów" lotnictwa robiło się samolotem,

Bodaj 6 czy 7 było pilotami. Reszta to sztabowcy, biurokracji itp. Więc Asami lotnictwa to oni raczej nie byli.
Shadowrunner napisał/a:
, które zostały oblodzone.

Oj nie wydaje mi się. Tak maszyna jest na to przygotowana. Może jak w przypadki Mi8 załoga nie włączyła odpowiedniego sprzętu
Shadowrunner napisał/a:
czy po każdym takim wypadku rząd będzie na lewo i prawo rozdawał pieniądze podatników na zapomogi dla WSZYSTKICH rodzin cierpiących z powodu takiej tragedii?

Ale to tak łądnie wygląda w TV :-?
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-01-24, 19:55   

Ironia losu, że wracali z konferencji poświęconej bezpieczeństwu latania.

Druga sprawa... ciekawe kto wymyślił, żeby tyle ważnych osób zapakować do jednego samolotu...

Shadowrunner napisał/a:
Czy to nie powoduje, że ogłaszanie żałoby - zarezerwowanej wszak na jakieś wyjątkowo paskudne wydarzenia w dziejach narodu - będzie skutkowało zdewaluowaniem się tej instytucji?

Też odnoszę takie wrażenie.

Toudisław napisał/a:
Bodaj 6 czy 7 było pilotami. Reszta to sztabowcy, biurokracji itp. Więc Asami lotnictwa to oni raczej nie byli.

Myślę, że wszyscy oni wcześniej latali. Ten generał, to jeszcze parę lat temu.

Pewnie okaże się, że to była wina pilotów...
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-01-24, 19:55   

Przerzucę swój post z FiR, a co tam. :P

Mam kurwa dość tego prezydenta.
To już chyba PIĄTA ŻAŁOBA od czasu objęcia przez niego urzędu:
-górnicy
-to dziewczę co się zabiło
-autokar
-hala w Katowicach
-obecna

Żenujące jest, jak ten mały człowiek urządza pokazówki [w których wtórują media - brawa], by podnieść nikłe poparcie dla niego. Żenujące jest to, że od 1918 roku kiedy żałoba została wprowadzona [jeśli dobrze pamiętam datę], była ona ogłaszana 16 razy, z czego 1/3 za kadencji obecnego prezydenta. Pogratulować głupoty oraz znieczulania Polaków, którzy już w tej chwili na słowa 'żałoba narodowa' reagują uśmiechem: krzywym lub wyrażającym po prostu rozbawienie.
Lech Kaczyński po raz kolejny pokazał, że nie nadaje się na prezydenta.

Poza tym za prezydentem: "rodzinom ofiar życzymy współczucia". Złośliwiec z niego. :P
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-24, 19:57   

Elektra napisał/a:
Myślę, że wszyscy oni wcześniej latali. Ten generał, to jeszcze parę lat temu.

Nie. Tylko kilu miało stopień pilota. W lotnictwie nie tylko piloci są potrzebni. Wielu to biurokraci. wiec to nie zginął kwiat polskiego lotnictwa
Elektra napisał/a:
Druga sprawa... ciekawe kto wymyślił, żeby tyle ważnych osób zapakować do jednego samolotu...

Ponoć to norma
Gand napisał/a:
Przerzucę swój post z FiR, a co tam. :P

I ja o co tam




II Rzeczpospolita

* 12 maja 1935 - po śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego.
* 4 - 18 października 1944 - po upadku powstania warszawskiego

Polska Rzeczpospolita Ludowa

* 9 marca 1953 - po śmierci Józefa Stalina
* 13 marca - 18 marca 1956 - po śmierci prezydenta Bolesława Bieruta
* 8 sierpnia - 11 sierpnia 1964 - po śmierci przewodniczącego Rady Państwa Aleksandra Zawadzkiego

* 28 maja - 31 maja 1981 - po śmierci prymasa Stefana Wyszyńskiego
Też mi towarzystwo --_-
III Rzeczpospolita

* 18 lipca 1997 - dla uczczenia pamięci ofiar powodzi tysiąclecia (55 ofiar śmiertelnych).
* 12-14 września 2001 - w związku z zamachami na World Trade Center i Pentagon w Nowym Jorku i Waszyngtonie (2752 ofiary śmiertelne, w tym pięciu Polaków).
* 12-13 marca 2004 - dla uczczenia pamięci ofiar zamachu w Madrycie (191 ofiar śmiertelnych, w tym czworo Polaków).
* 5 stycznia 2005 - dla uczczenia pamięci ofiar tsunami w Azji Południowo-Wschodniej (294 tys. ofiar śmiertelnych).
* 3-8 kwietnia 2005 - po śmierci papieża Jana Pawła II.
* 14 lipca 2005 - opuszczenie flagi państwowej dla upamiętnienia ofiar zamachu w Londynie 7 lipca 2005 (52 ofiary śmiertelne, w tym trzy Polki)
* 29 stycznia-1 lutego 2006 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy budowlanej na Śląsku (65 ofiar śmiertelnych - większość ofiar to Polacy).
* 23-25 listopada 2006 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy górniczej w kopalni Halemba (23 ofiary śmiertelne - wszystkie ofiary to Polacy).
* 23-25 lipca 2007 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy autokarowej we francuskim Vizille koło Grenoble (26 ofiar śmiertelnych - wszystkie ofiary to Polacy).
* 24-26 stycznia 2008 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Mirosławcem (20 ofiar śmiertelnych - wszyscy Polacy)[3].



 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2008-01-24, 20:18   

Toudisław napisał/a:
Ciągle ludzie zabijają się na drogach i co z tego ? czy ktoś ogłasza żałobę po każdym Kowalskim ?


Właśnie. --_- Obawiam się, że w ciągu jednego weekendu na polskich drogach ginie więcej osób niż w tym samolocie.


Shadowrunner napisał/a:
Czy to nie powoduje, że ogłaszanie żałoby - zarezerwowanej wszak na jakieś wyjątkowo paskudne wydarzenia w dziejach narodu - będzie skutkowało zdewaluowaniem się tej instytucji?



Gand napisał/a:
Mam kurwa dość tego prezydenta.
To już chyba PIĄTA ŻAŁOBA od czasu objęcia przez niego urzędu:


Zgadzam się w całej rozciągłości. Może i cierpię na znieczulicę i bardziej mnie obchodzą ptaszki i motylki niż ludzie, ale moją pierwszą myślą po usłyszeniu komunikatu na temat żałoby było Znowu, do diabła?.
Lesiu bardzo, bardzo, bardzo lubi robić pokazówkę i podkreślać swoje zrozumienie i cały ogrom miłosierdzia dla prostego, pracującego ludu. To się robi niesmaczne i żałosne...
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-01-24, 20:20   

Toudisław napisał/a:
Bodaj 6 czy 7 było pilotami. Reszta to sztabowcy, biurokracji itp. Więc Asami lotnictwa to oni raczej nie byli.


Dlatego słowo asy ująłem w cudzysłów :-)

Elektra napisał/a:
Ironia losu, że wracali z konferencji poświęconej bezpieczeństwu latania.

Dziękuję ci Elektro za poruszenie tego wątku, też miałem napisać ale z powodu całej mej bulwersacji tą sytuacją wyleciało mi to z głowy :-) .
Tak - to zaiste jest ironia losu. A zauważyliście że serwisy informacyjne jakoś dyskretnie pomijają tą kwestię - w każdym razie w dzisiejszych blokach wieczornych już tego nie poruszali.
Toudisław napisał/a:

Oj nie wydaje mi się. Tak maszyna jest na to przygotowana. Może jak w przypadki Mi8 załoga nie włączyła odpowiedniego sprzętu

To są informacje podawane przez media. Co prawda tylko półoficjalnie, no ale jednak. Też wydaje mi się dziwne żeby taka dobra maszyna jak ten hiszpański transportowiec mogła zawieść sama z siebie. Mój stary to to tak skomentował, że jak 20 specjalistów lotniczych na nowiutkiej maszynie rozbija się na śmierć to z trzeźwością u nich musiałobyć coś nie tak ;)
Cytat:

Czy po kazdym wypadku mamy zakładać temat ?

Za każdą - w naszym mniemaniu - niepotrzebnie ogłoszoną żałobę będziemy zakładać osobny temat celem wyrażenia naszej ostrej wobec tego zjawiska dezaprobaty ;)
I będziemy tak czynić aż do usranej śmierci - ich lub naszej :mrgreen:
Przy czym po przedostanim zgonie któregoś z nas ta ostania osoba też ogłosi żałobę narodową z tego powodu. A w przypadku ostatniego zgodnu kogoś z nich - święto państwowe i kościelne naraz ;) :badgrin:
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-24, 22:53   Re: Katastrofa Lotnicza

Shadowrunner napisał/a:
Czy to nie powoduje, że ogłaszanie żałoby - zarezerwowanej wszak na jakieś wyjątkowo paskudne wydarzenia w dziejach narodu - będzie skutkowało zdewaluowaniem się tej instytucji?

Nie. Nie można zdewaluować czegoś, co już zostało zdewaluowane. O ile rozumiem ogłoszenie żałoby narodowej w przypadku powodzi stulecia, śmierci papieża (choć uważam że w tym przypadku trwała za długo), czy zawalenia dachu hali - o tyle w reszcie przypadków uważam za całkowicie bezzasadne. Prawdę powiedziawszy nie ma już dla mnie żadnego znaczenia ogłoszenie żałoby narodowej - gdybyście nie poruszyli tego tematu na forum, to nawet nie wiedziałbym że teraz ogłoszono następną :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-01-25, 12:41   

I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia:

Dlaczego media używają sformułowań: "Cała Polska", "wszyscy Polacy" w odniesieniu do tej pseudożałoby? Kto im - ja się pytam - dał prawo do takiego nadużycia i generalizacji - skonie NIE CAŁA POLSKA ma ochotę w tej medialno-piarowskiej hucpie uczestniczyć?
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-25, 15:11   

Shadowrunner napisał/a:
Dlaczego media używają sformułowań: "Cała Polska", "wszyscy Polacy" w odniesieniu do tej pseudożałoby? Kto im - ja się pytam - dał prawo do takiego nadużycia i generalizacji - skonie NIE CAŁA POLSKA ma ochotę w tej medialno-piarowskiej hucpie uczestniczyć?

Uprawnienia Prezydenta RP do ogłaszania żałoby w imieniu całego narodu. Czy nam się to podoba, czy też nie, L. Kaczyński choć fatalnym, to jednak jest prezydentem wszystkich Polaków - choć nie wszyscy muszą go za takiego uważać.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-02-01, 19:58   

Ale ja nie mówię o uprawnieniach pseudoprezydenta RP, bo to jest oczywiste. Mnie bardziej chodziło o to - jak tą całą sprawę media eksploatują - bo to one głównie używają tych uogólnień. Kłamiąc nierzadko w żywe oczy.
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-12-05, 08:51   

wow, ale temacicho :)
i skończył się przed exegi monumentum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 14