FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ars Machina
Autor Wiadomość
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-01-18, 16:54   

ASX76 napisał/a:
Szkoda, że Ars Machina nie zadebiutuje na rynku "Rozgwiazdą". Wydaje mi się, że byłoby to zdecydowanie mocniejsze/głośniejsze wejście niż "Steampunk", przy całym szacunku dla tej drugiej książki.

Początkowy plan był taki, żeby obie książki trafiły na rynek w tym samym momencie, jednak różne czynniki (w tym stopień skomplikowania przekładu) sprawiły, że premierę trzeba było odłożyć o miesiąc. Tak czy inaczej spinamy się jak możemy, żeby "Rozgwiazda" trafiła do czytelników tak szybko, jak to możliwe. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-01-18, 17:24   

A ten to zawsze musi swoje trzy grosze wtrącić :) Pomyśl tak - "Steampunk" przetrze szlaki dystrybucji etc. więc "Rozgwiazda" będzie dostępna bez najmniejszych problemów od razu :)

A szkice faktycznie ładne.
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-19, 08:24   

Shadowmage napisał/a:
A ten to zawsze musi swoje trzy grosze wtrącić :)

Pomyśl tak - "Steampunk" przetrze szlaki dystrybucji etc. więc "Rozgwiazda" będzie dostępna bez najmniejszych problemów od razu :)

A szkice faktycznie ładne.



1. Nic nie poradzę, żem rozrzutny... Jam jest zainteresowany, jako żywo, to i dorzucam... ;)

2. Będę przy nadziei, że takoż się stanie. ;)

3. O, znowu się ze mną zgodziłeś... Chyba wreszcie zacząłeś się przyzwyczajać, bo obeszło się bez zaczepnego wtrętu typu: "niestety, ale muszę..." czy "z (ciężkim) bólem serca, ale zgodzę się z...". ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-01-19, 09:40   

Tym razem nie zauważyłem, że wyraziłeś swoją aprobatę :)
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-19, 09:59   

Shadowmage napisał/a:
Tym razem nie zauważyłem, że wyraziłeś swoją aprobatę :)


Dlaczego mnie to nie dziwi? ;)
A później piszesz, iż rzadko się ze mną zgadzasz. Ewidentny dowód na niedostrzeganie tego co łączy. Przy wynajdywaniu różnic nie masz żadnych problemów i rzadkich przykładów pod nos podtykać Ci nie muszę. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-01-19, 15:19   

ASX76 napisał/a:
Będę przy nadziei, że takoż się stanie. ;)

"Jesteś przy nadziei" (w odmiennym stanie? ) czy będziesz? I co ci stanie? Takoż? Hmm... :roll:
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-19, 15:27   

AdamB napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Będę przy nadziei, że takoż się stanie. ;)

"Jesteś przy nadziei" (w odmiennym stanie? ) czy będziesz? I co ci stanie? Takoż? Hmm... :roll:


Należy to rozumieć jako: "mam nadzieję, że tak będzie", czyli że ""Steampunk" przetrze szlaki dystrybucji etc. więc "Rozgwiazda" będzie dostępna bez najmniejszych problemów od razu". Jedna uwaga - zwracaj uwagę na emotikonki. Odgrywają ważną rolę w moich postach. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-27, 01:23   

Wcześniej ta informacja się tu nie znalazła, więc podaję ją teraz. Antologia Steampunk będzie objęta naszym patronatem :)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2011-02-02, 15:57   

Mam nadzieję, że nie jest tak źle, jak na to wygląda i pozory mylą? Nie chodzi mi bynajmniej o dobór książek i szatę graficzną...
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-02, 16:01   

AM napisał/a:
Mam nadzieję, że nie jest tak źle, jak na to wygląda i pozory mylą? Nie chodzi mi bynajmniej o dobór książek i szatę graficzną...


A o co chodzi?
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2011-02-02, 16:09   

AMWiesz coś czego my nie wiemy ??
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2011-02-02, 16:10   

Dabliu napisał/a:
AM napisał/a:
Mam nadzieję, że nie jest tak źle, jak na to wygląda i pozory mylą? Nie chodzi mi bynajmniej o dobór książek i szatę graficzną...


A o co chodzi?


O aspekt trafiania na rynek. Nawet ważniejszy od doboru tytułów. Jeśli to przedsięwzięcie ma się udać, kluczowi dystrybutorzy muszą wiedzieć na kilka tygodni przed premierą książki o jej istnieniu i nowym wydawcy. W tym tygodniu upływa na przykład termin zgłaszania marcowych tytułów do EMPIKU, a tam nikt o niczym nie słyszał.
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-02, 19:44   

AM napisał/a:
Dabliu napisał/a:
AM napisał/a:
Mam nadzieję, że nie jest tak źle, jak na to wygląda i pozory mylą? Nie chodzi mi bynajmniej o dobór książek i szatę graficzną...


A o co chodzi?


O aspekt trafiania na rynek. Nawet ważniejszy od doboru tytułów. Jeśli to przedsięwzięcie ma się udać, kluczowi dystrybutorzy muszą wiedzieć na kilka tygodni przed premierą książki o jej istnieniu i nowym wydawcy. W tym tygodniu upływa na przykład termin zgłaszania marcowych tytułów do EMPIKU, a tam nikt o niczym nie słyszał.

Panie Andrzeju, uprzejmie prosimy o nieuprawianie względem nas czarnego PR.

Wszystkich zainteresowanych przepraszamy za przedłużające się milczenie, które związane jest z faktem, iż natrafiliśmy na kłopot natury technicznej (poważna choroba programisty przygotowującego naszą stronę internetową) i mamy kilka dni opóźnienia. Dzięki szybkiej reakcji sytuacja jest już pod kontrolą, a witryna ruszy w ciągu najbliższych dni. Wtedy też dużo rzeczy powinno się wyjaśnić, a my będziemy mogli odpowiedzieć na nurtujące pytania.
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-02-02, 20:06   

ArsMachina napisał/a:
AM napisał/a:


O aspekt trafiania na rynek. Nawet ważniejszy od doboru tytułów. Jeśli to przedsięwzięcie ma się udać, kluczowi dystrybutorzy muszą wiedzieć na kilka tygodni przed premierą książki o jej istnieniu i nowym wydawcy. W tym tygodniu upływa na przykład termin zgłaszania marcowych tytułów do EMPIKU, a tam nikt o niczym nie słyszał.

Panie Andrzeju, uprzejmie prosimy o nieuprawianie względem nas czarnego PR.



Ja tu widzę raczej troskę bardziej doświadczonego kolegi po fachu, który w odpowiedzi na pytania forumowiczów odpowiedział/poruszył ważny aspekt, bez złych intencji, wszakże.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2011-02-02, 20:13   

ASX76 napisał/a:
Ja tu widzę raczej troskę bardziej doświadczonego kolegi po fachu, który w odpowiedzi na pytania forumowiczów odpowiedział/poruszył ważny aspekt, bez złych intencji, wszakże.

Podohbnie. OLbawiam się że to co pisze AM jest po prostu logiczne i spójne. Myślę, że nie życzy wam upadku ;)
A dystrybucja to podstawa
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-02, 20:31   

Ponownie proszę o jeszcze odrobinkę cierpliwości i nie wyciąganie pochopnych wniosków. Czujemy, że większość obaw rodzi pewien przestój informacyjny związany z opóźnieniem pojawienia się strony internetowej, czemu nie zdołaliśmy zapobiec wcześniej, gdyż było to wydarzenie zupełnie niespodziewane i od nas niezależne.

Ze swojej strony zapewniam, że wszystkie nasze posunięcia są częścią przemyślanego planu. Chciałbym móc powiedzieć odrobinę więcej, ale obawiam się, że muszę poczekać z tym jeszcze tych kilka dni.
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-02-02, 20:48   

Niecierpliwie czekam na dobre wieści i życzę powodzenia! :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2011-02-02, 21:05   

ArsMachina napisał/a:
Panie Andrzeju, uprzejmie prosimy o nieuprawianie względem nas czarnego PR.


To nie ma nic wspólnego z czarnym PR. Nie mam nic przeciwko nowym wydawcom, tym bardziej, że wydających bardziej wymagające książki jest jak na lekarstwo. Zastanawiam się w ogóle skąd taki pomysł. Nie wiem jak idą wam rozmowy handlowe, ale są teraz ważniejsze od repertuaru i strony. Nie wiem czy zdecydowaliście już, kto wprowadzi wasze książki do EMPIKU (który dystrybutor), ale jego wybranie i dogadanie się będzie kluczową decyzją. Tak jak ogarnięcie całej dystrybucji. Mam nadzieję, że nie chcecie olać EMPIKU, bo to tak jakbyście strzelili sobie w stopę na samym początku (mam nadzieję, że nie wpadliście na pomysł sprzedaży książek przez wybrane księgarnie z pominięciem dystrybutorów). W każdym razie już wkrótce, jeśli tego jeszcze nie zrobiliście (na początku napisałem o tym, że pozory mogą mylić) wprowadzenie Steampunku do dystrybucji w lutym z udziałem EMPIKU nie będzie możliwe; z czysto proceduralnych powodów. Tak jak i zrobienie tego samego z Wattsem w marcu. I przy okazji życzę jak najwięcej sukcesów i powodzenia.
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-02, 21:48   

AM napisał/a:
I przy okazji życzę jak najwięcej sukcesów i powodzenia.

Dziękujemy i życzymy tego samego.
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-13, 18:54   

Po dłuższym okresie milczenia prezentujemy naszą filozofię, którą mamy nadzieję, że czytelnicy przetrawią sobie na spokojnie w domowym zaciszu przed rozpoczęciem sprzedaży.

"Nasza filozofia jest bardzo prosta: dostarczenie czytelnikom DOBREJ LITERATURY w NISKIEJ CENIE, przy zachowaniu WYSOKIEJ JAKOŚCI. Kluczem do tego będzie kanał dystrybucji – sieć. Dystrybucja książek przez Internet niesie ze sobą szereg korzyści: niższą cenę oraz dostępność przy zachowaniu tej samej, wysokiej jakości.

Niższa cena i darmowa przesyłka
Oba te założenia realizujemy dzięki rezygnacji z pośredników. Wielu czytelników nie zdaje sobie sprawy z faktu, że hurtownicy i dystrybutorzy żądają od wydawców dużych zniżek sięgających nawet 50-60% ceny okładkowej. Dla wielkich wydawnictw sprzedających po kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy poczytnych autorów nie jest to kłopot, ale co z pozostałymi? Problem ten postanowiliśmy rozwiązać dzięki zaproponowaniu takiego systemu sprzedaży, by każdy krok na drodze Wydawnictwo -> Książka -> Klient był dla tego ostatniego jak najmniej uciążliwy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, ceny wydawanych przez nas książek spadną z poziomu standardowych jak na dzień dzisiejszych 35-45 złotych do pułapu około 30 złotych i mniej, bez dodatkowych opłat. Podstawowe koszty wysyłki (ekonomiczną przesyłkę Pocztą Polską, za priorytet dopłacicie tylko 2 zł) bierzemy na siebie. Mówiąc w skrócie – będzie można korzystać z darmowej wysyłki. I to nie tylko w przedsprzedaży. Co więcej, namawiając tych samych przyjaciół, z którymi kiedyś wspólnie zamawialiście książki, żeby podzielić się kosztami wysyłki, nie tylko nie będziecie zmuszeni dokładać do zakupów, ale jeszcze otrzymacie od nas rabat!

Dostępność
Druga kwestia – dostępność. Czy zdarzyło się Wam kiedyś udać do księgarni lub Empiku w poszukiwaniu upragnionej pozycji, tylko żeby odkryć, że książki nie ma na półce? U nas taki problem nie występuje. Zamówiona książka zostanie natychmiast przygotowana do wysyłki i wysłana w ciągu następnych 24 godzin. Oszczędzi to Wam czasu, nerwów, a dodatkowo zaoszczędzi pieniądze za transport.

Jakość
A co z jakością? Wszystkie nasze książki drukujemy w dużych, uznanych drukarniach, gdzie dbałość o książki jest sprawą pierwszorzędną. Wszystkie paperbacki zostaną wydane na wysokiej jakości papierze ekologicznym, natomiast hardbacki będą olśniewać bielą stronic, niczym nie odstając od obecnych pozycji na rynku. Jakość wydań jest dla nas kwestią równie istotną, co cena, gdyż chcemy, by nasi klienci byli tak samo zadowoleni z otrzymanej pozycji, co ich portfele z niedużego ubytku.

Co to oznacza dla czytelników?
Co powiecie na to, żeby „Steampunk”, 350 stron w formacie A5 napakowanych tekstem do granic możliwości, kosztował w przedsprzedaży 29,90 PLN? A na „Rozgwiazdę” w cenie 27,90 zł? Bez żadnych haczyków i ukrytych kosztów. Z dostawą prosto do domu. A co jeśli powiemy, że wszystkie nasze książki będą wydawane w równie przystępnych cenach?

Mamy nadzieję, że zwróciło to waszą uwagę i zachęciło do tego, żeby dalej śledzić nasze poczynania."
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-02-13, 19:05   

Proste pytanie. Jedynym miejscem gdzie kupię wasze książki będzie sklep internetowy wydawnictwa Ars Machina?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2011-02-13, 19:10   

Z tej notki, zamieszczonej na stronie wydawnictwa, wynika, że w przyszłości - tak. A Steampunk być może przez aledrogo.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-13, 19:24   

toto napisał/a:
Proste pytanie. Jedynym miejscem gdzie kupię wasze książki będzie sklep internetowy wydawnictwa Ars Machina?

Aboslutnie nie. Powolutku nawiązujemy kolejne kontakty z księgarniami, gdzie również będzie można zakupić nasze książki. Zdajemy sobie sprawę, że przecieranie szlaków na zupełnie nowym gruncie nie będzie łatwe, ale docelowo nasze książki każdy będzie mógł nabyć w swoich ulubionych księgarniach (zarówno internetowych, jak i stacjonarnych, jeśli takowe będą zainteresowane współpracą). Jedyne czego chcieliśmy uniknąć w takiej sytuacji to wikłania się w długoterminowe umowy z hurtownikami, które w ogólnym rozrachunku są niekorzystne dla czytelników. Posługując się cyferkami - chcieliśmy uniknąć cen na poziomie: "Steampunk" 42+ PLN, "Rozgwiazda" 35+ PLN itd.
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-02-13, 20:25   

Wasza Filozofia bardzo mi się podoba. Będę trzymał kciuki, żeby wszystko się udało! :)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-02-13, 20:55   

Wreszcie ktoś się na serio odważył! Życzę powodzenia! Czekam na szczegóły i możliwość zamawiania. Macie we mnie już klienta :)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-02-14, 18:47   

Solaris też chciał i się przymierzał, ale się wystraszyli w ostatniej chwili.

Ja tam takie coś popieram, jakieś niestandardowe podejście wreszcie.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2011-02-14, 18:53   

To w Solarisie nie było tak, że to ludzie się buntowali, że nie będą mogli kupować w sklepach?
It tak ta książka była dostępna w ich sklepie internetowym dużo taniej niż w zwykłych sklepach.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4626
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-02-14, 18:58   

Ars Machino ja was popieram ale nie wierzę w to że znajdziecie przez neta tylu kupców, że wam się to wydawanie opłaci. Musielibyście też mieć potężną reklamę żeby ludzie o tym wiedzieli. Masa osób, myślę że większość kupujących książki dowiaduje się o ukazaniu jakiejś pozycji gdy zobaczy ją na półce w księgarni.
Piszą tu niektórzy o Solarisie. Solaris miał teoretycznie łatwiej, bo miał sporą grupę kupujących w swojej księgarni, a jednak się na to nie zdecydowali. To o czymś świadczy.
Serii książek Zwrotnice czasu się w księgarniach nie uświadczy, empiki o nich nie słyszały. Wiadomo jaka jest sprzedaż tych tytułów? One nie muszą zarabiać bo wydanie jest dofinansowane. Wy zarobić musicie.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-02-14, 19:06   

MORT napisał/a:
It tak ta książka była dostępna w ich sklepie internetowym dużo taniej niż w zwykłych sklepach.

Egan? Poza Empikiem (bo tam nie bywam) to był wszędzie, a na allegro taniej niż na Solarisnet.

Ja nie będę oceniał czy to dobrze, czy źle z punktu ekonomicznego, bo nie mam wszystkich informacji o całym przedsięwzięciu. Może być tak, że przy dystrybucji tylko sieciowej wystarczy np. wynik sprzedaży w granicach jakiś 30-40% poziomu klasycznego dystrybuowania.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-14, 19:37   

Tomasz napisał/a:
Wy zarobić musicie.

Musicie, nie musicie. To nie tak, ze jesli nam sie nie sprzeda w ciagu kilku miesiecy, to bedziemy musieli zdrapywac tynk ze scian do jedzenia. ;) Ciężko pracujemy, żeby nie musieć się z tym projektem nadmiernie spieszyć i móc wyzbyć się pesymistycznych myśli.

A odnośnie pozostałych... Będziemy trąbić o tym, gdzie tylko się da; odwiedzać z naszym sklepikiem konwenty; udzielać się, przekonywać, dyskutować i walczyć do ostatniego czytelnika. Innego wyjścia nie ma. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13