FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ars Machina
Autor Wiadomość
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-01-05, 18:57   

Jander napisał/a:
Planujecie wydawać książki w formie e-booków?
Jest możliwość wydania antologii Engineering Infinity? :)

Być może i nie wiem. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-01-05, 20:47   

Wejdźcie z taką ofertą w ebooki z rozsądnymi cenami i macie we mnie stałego klienta. Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia :)
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-05, 20:58   

We mnie znajdą i bez tego :mrgreen:

Czytelnika taka propozycja wydawnicza nie może nie cieszyć. Tylko czekać z niecierpliwością na premiery i trzymać kciuki, żeby wszystko było ok.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-05, 20:59   

Na miejscu nowego, choć jakże pożądanego wydawcy, skupiłbym się przede wszystkim na wypuszczaniu książek w tradycyjnej formie. Obawiam się, iż experymenty z e-bookami to nie jest dobry pomysł/wybór biorąc pod uwagę polskie uwarunkowania rynkowe.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-01-05, 21:08   

Wstępnie też wyrażę swe zainteresowanie. Watts :mrgreen:
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2011-01-05, 21:08   

ASX76 napisał/a:
skupiłbym się przede wszystkim na wypuszczaniu książek w tradycyjnej formie

Zgadzam się, dlatego prosimy o książki w paperbacku. :mrgreen:
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-01-05, 21:33   

Pierwszy raz od 2 lat zgadzam się Maglem. To znak dla wydawnictwa!
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-01-05, 21:43   

Co za problem równorzędnie wydawać, po prostu większy rynek. Popyt jest, tylko z podażą kiepsko, wszyscy się boją.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-01-05, 22:13   

Temat e-booków jest do ogarnięcia w przyszłości. Na razie skupiamy się na wydaniach papierowych.

A tymczasem zapraszamy na naszą stronę fejsbukową, gdzie można śledzić najświeższe wieści (na pewno do czasu uruchomienia strony).
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-01-06, 09:32   

ArsMachina napisał/a:
Na razie skupiamy się na wydaniach papierowych.


I bardzo dobrze. Walczmy o tradycję kupowania zwykłych książek. Jedyna rzecz jaką postuluję to wydania w twardych okładkach, nie w jakimś większym formacie itd, ale coś takiego jak np. UW Maga.
No i już się deklaruję kupić obie książki, o których dotąd mowa w dniu w którym się pojawią w moim mieście w księgarniach. I namówić na to przynajmniej dwie inne osoby. :)
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
mrtobi 

Posty: 182
Skąd: Snukraina
Wysłany: 2011-01-06, 10:10   

Cytat:
Zgadzam się, dlatego prosimy o książki w paperbacku.
Ja również dołączam się do głosów po stronie paperbacków ;)
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2011-01-06, 12:32   

Aż z ciekawości sprawdziłem Fantastę:

Andrzej Jakubiec
Dominika Rycerz-Jakubiec (pewnie spóźnione, ale gratulacje ;) )

Tyle z tłumaczeń fantastyki, przynajmniej w bazie - ta może być jednak niepełna.

Mam nadzieję, że Rozgwiazda dobrze wam pójdzie. Trzymam kciuki i inne części ciała, że tak będzie. ;)
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-01-06, 13:07   

Proszę, nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Cóż, baza danych rzeczywiście jest bardzo niepełna. Radzę się nią nie sugerować. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2011-01-06, 14:33   

A no, nikt nie powinien. Czasem nie ma podanych tłumaczeń konkretnych opowiadań w zbiorach, itp. Książek też jeszcze wszystkich w bazie nie ma.
Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby ją uzupełnić. ;)
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2011-01-06, 16:12   

Pewnie dlatego takie skąpe wyniki, że wyd. Copernicus w przeciwieństwie do innych nigdzie nie dzieliła się informacjami kto co tłumaczył, a czytelnicy bądź posiadacze tychże książek nie uzupełniali bazy.
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-07, 11:21   

Tomasz napisał/a:

No i już się deklaruję kupić obie książki, o których dotąd mowa w dniu w którym się pojawią w moim mieście w księgarniach. (...) :)


Ja deklaruję się kupić tylko jeden tytuł - "Rozgwiazda", ale za to dwa egzemplarze, najchętniej w twardych okładkach. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-01-07, 11:24   

ASX76 napisał/a:
Ja deklaruję się kupić tylko jeden tytuł - "Rozgwiazda", ale za to dwa egzemplarze, najchętniej w twardych okładkach. :-)
Ty podły spekulancie. Pewnie liczysz, że za 10 lat kupisz za jedną z nich nowe mieszkanie. ;)
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-07, 11:39   

toto napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Ja deklaruję się kupić tylko jeden tytuł - "Rozgwiazda", ale za to dwa egzemplarze, najchętniej w twardych okładkach. :-)
Ty podły spekulancie. Pewnie liczysz, że za 10 lat kupisz za jedną z nich nowe mieszkanie. ;)


Chybiony zarzut, ponieważ akurat w tym przypadku mam kryształowo czyste intencje. Chodzi mi przede wszystkim o przyczynienie się do zwiększenia sprzedaży i tym samym zachęcenia wydawcy do jak najszybszego wypuszczenia kolejnej części cyklu Maestro Wattsa!
Pańska zniewaga nie znajduje zatem potwierdzenia w rzeczywistości, niecny fantazjuszu. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2011-01-07, 12:19   

To powinieneś też kupić jeden egzemplarz antologii, bo jak będzie się tylko Watts sprzedawał to możesz się nie doczekać kolejnych tomów.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-07, 21:12   

Maeg napisał/a:
To powinieneś też kupić jeden egzemplarz antologii, bo jak będzie się tylko Watts sprzedawał to możesz się nie doczekać kolejnych tomów.


Gdyby nowy wydawca wypuścił od razu np. sześć książek, to czy napisałbyś: "to powinieneś też kupić wszystkie pozycje, bo jak będzie się tylko Watts sprzedawał, to możesz się nie doczekać kolejnych tomów"? :-P ;)

Nie widzę sensu w zakupie książki, która mnie raczej nie (za)interesuje, choć nie piszę - nie. Poczekam na fragmenty i recenzje i dopiero wówczas podejmę decyzję. Mam delikatną awersję do "randek w ciemno", tudzież kupowania "kotów w worku". ;)

Kupując dwa egzemplarze "Rozgwiazdy" (gdyby była w twardej oprawie, to może i trzy...) daje tym samym sygnał zacnemu wydawcy, na czym naprawdę mi zależy. "Kapiszi"? :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-01-07, 21:21   

ASX76 napisał/a:
Nie widzę sensu w zakupie książki, która mnie raczej nie (za)interesuje, choć nie piszę - nie. Poczekam na fragmenty i recenzje i dopiero wówczas podejmę decyzję. Mam delikatną awersję do "randek w ciemno", tudzież kupowania "kotów w worku".

Kup mi jako prezent. ASX, wydawca i Tixon zadowoleni.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-07, 22:12   

Tixon napisał/a:

Kup mi jako prezent. ASX, wydawca i Tixon zadowoleni.


Nie daję prezentów dla samczyków, choćby i smoczków. Sam se kup, zamiast dziadować. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
mec 
Stwórca Wdów


Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-08, 22:41   

ArsMachina napisał/a:
Temat e-booków jest do ogarnięcia w przyszłości. Na razie skupiamy się na wydaniach papierowych.

A tymczasem zapraszamy na naszą stronę fejsbukową, gdzie można śledzić najświeższe wieści (na pewno do czasu uruchomienia strony).


Co ostatnio wszyscy z tym fejsbookiem, ja nie mam, jak ktoś nie daje zwłasnej woli dostępu ''różnym służbom'' do swoich danych osobowych to ma być odcięty od informacji ?

//pisowcy
_________________
"Tych, którzy umierają zdrowo, wypycha się i wystawia na widok publiczny w szklanych skrzyniach jako przykłady właściwego życia."
Steven Erikson, "Zdrowe zwłoki"
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-08, 22:58   

mec napisał/a:


Co ostatnio wszyscy z tym fejsbookiem, ja nie mam, jak ktoś nie daje zwłasnej woli dostępu ''różnym służbom'' do swoich danych osobowych to ma być odcięty od informacji ?

//pisowcy



Wydawca jeszcze nie ma (sprawnej) strony internetowej, dlatego fb jest w chwili obecnej wygodnym miejscem do przedstawienia swoich planów.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2011-01-08, 23:08   

Poza tym fanpage na FB jest dostępny dla każdego, nie trzeba mieć konta w serwisie. :roll:
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2011-01-08, 23:09   

ASX76 napisał/a:
mec napisał/a:


Co ostatnio wszyscy z tym fejsbookiem, ja nie mam, jak ktoś nie daje zwłasnej woli dostępu ''różnym służbom'' do swoich danych osobowych to ma być odcięty od informacji ?

//pisowcy



Wydawca jeszcze nie ma (sprawnej) strony internetowej, dlatego fb jest w chwili obecnej wygodnym miejscem do przedstawienia swoich planów.

Pewnie nawet lepszym, niż strona internetowa :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-01-18, 11:56   

Na stronie fanowskiej Ars Machiny pojawiła się dzisiaj ciekawostka - proces tworzenia ilustracji na okładkę antologii "Steampunk", począwszy od szkiców do gotowej grafiki, wraz z komentarzami.
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-18, 12:02   

Bardzo ładna, klimatyczna ilustracja. W sam raz na okładkę. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shicho 

Posty: 36
Wysłany: 2011-01-18, 14:37   

Bardzo interesujące szkice. Fajnie, że wszystkie są opisane - ciekawie jest widzieć, jak to się zmieniało. Sama okładka - ładna i zachęcająca. Nie wiem, czy kupię (choć gdy spoglądam na nazwiska autorów, jest to bardzo prawdopodobne), bo przede wszystkim czekam na "Rozgwiazdę", ale na pewno się bliżej przyjrzę.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-18, 15:39   

Szkoda, że Ars Machina nie zadebiutuje na rynku "Rozgwiazdą". Wydaje mi się, że byłoby to zdecydowanie mocniejsze/głośniejsze wejście niż "Steampunk", przy całym szacunku dla tej drugiej książki.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14