FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ernst Jünger
Autor Wiadomość
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-12-27, 21:37   Ernst Jünger

Ktokolwiek czytał, ktokolwiek wie coś o autorze którego postać Szczepan Twardoch wykorzystał w "Wiecznym Grunwaldzie". A jak ktoś nic nie wie to może przeczytać co nieco nie co w moim omówieniu na Katedrze: http://katedra.nast.pl/ar...Wieczny-Jünger/ - zapraszam do lektury i dyskusji.

tagi: Hitler, LSD, fandom, wojna, cyberpunk, anarchia, Sterling, szklane pszczoły, dystopia,
 
 
Caesar 
Batman


Posty: 119
Wysłany: 2010-12-30, 14:26   

Czytałem "Sturm" i to była całkiem niezła nowelka, zawierająca wiele ciekawych spostrzeżeń na temat wojny i społeczeństwa jako takiego - chociaż sama akcja była nudnawa i właściwie nie stanowiła niczego oprócz fasady dla tych przemyśleń. Miałem się zabrać za jego publicystykę, ale w sumie nie miałem czasu.
Nie czytałem żaden z wymienionych w artykule książek, ale mnie zainteresowałeś.
Co do Twardocha, to czytałem fragment "Wiecznego Grunwaldu" w NF i trochę to dla mnie ciężkie do strawienia.
_________________
"Nieszczęścia innych są nam obojętne, chyba że sprawiają nam przyjemność" Jules Renard
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-12-30, 20:27   

Caesar napisał/a:
Czytałem "Sturm" i to była całkiem niezła nowelka, zawierająca wiele ciekawych spostrzeżeń na temat wojny i społeczeństwa jako takiego - chociaż sama akcja była nudnawa i właściwie nie stanowiła niczego oprócz fasady dla tych przemyśleń.

To cecha wszystkich książek Jungera z jakimi miałem styczność. Sturm czytałem i jest to taka wersja demo W stalowych Burzach (szczególna paralelenośc z pierwszymi edycjami tej powieści). Samego Sturma chyba Junger nie trasktował na serio, chyba w posłowiu całkiem sporo o tym pisze tłumacz, że to tylko wprawka miała być, a odnaleziono ją po latach wydrukowaną w jakieś gazecie. W każdym razie taki rodzynek.

Caesar napisał/a:
Co do Twardocha, to czytałem fragment "Wiecznego Grunwaldu" w NF i trochę to dla mnie ciężkie do strawienia.

Ja wciaż podtrzymuje zdanie że to najlepsze co polskiego wyszło w 2010 roku z tego co czytałem. Zresztą pod względem nieskomplikowania samego scenariusza podobne do twórczości Jungera.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14