Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Inne Sfery 2010
Autor Wiadomość
Darkhan 


Posty: 14
Wysłany: 2010-01-25, 01:03   Inne Sfery 2010

Nowy rok już się zaczął, a my z radością informujemy że znamy już termin Innych Sfer 2010.

Inne Sfery to Konwent - Festiwal Fantastyczny, nastawiony na różnorodność.

W zeszłym roku, prócz prelekcji, LARPów, spotkań z pisarzami i innych standardowych atrakcji konwentowych, uczestnicy Innych Sfer mogli również wybierać wśród rożnego rodzaju pokazów, przedstawień teatralnych, wystaw czy też warsztatów z wielu różnych dziedzin.

W tym roku Inne Sfery będą trwać nie 2, a 3 dni. Rezerwujcie więc ostatni weekend września, czyli 24- 26 i przyjeżdżajcie do Wrocławia. Zapraszamy serdecznie. Satysfakcja gwarantowana albo zwrot brykietów!

Nasza strona Konwent - Wrocław - Inne Sfery
_________________
Konwent Inne Sfery Wrocław 2010
 
 
Darkhan 


Posty: 14
Wysłany: 2010-03-29, 19:28   

Znamy już dokładne położenie Innych Sfer – nowe miejsce to Ośrodek Działań Twórczych "Światowid" przy ul. Stefanii Sempołowskiej 54 w dzielnicy Biskupin, położnej w okolicy Wrocławskiego miasteczka studenckiego. Lokal ten ma bardzo dobry dojazd z Dworca Głównego i jest blisko centrum. Poza tym da nam znacznie więcej miejsca na zapełnienie atrakcjami. Dlatego też zapraszamy do Wrocławia na ostatni weekend Września 24 – 26 na Festiwal Fantastyczny Inne Sfery 2010. Do tego czasu zachęcamy do czytania Innosferowej powieści w odcinkach pt. Biały Kruk. Satysfakcja gwarantowana, albo zwrot brykietów!


Nasza strona Konwent - Wrocław - Inne Sfery
_________________
Konwent Inne Sfery Wrocław 2010
 
 
Darkhan 


Posty: 14
Wysłany: 2010-06-15, 16:56   

Do Innych Sfer zostały już tylko 4 miesiące. Praca wre, abyście mogli spędzić ostatni weekend września jak najlepiej.

- Na naszej stronie pojawił się szczegółowy opis pierwszych dwóch głównych bloków programowych :

* Naukowego
* RPGowego- Jest już możliwość zgłaszania punktów programu do danych bloków:

* Naukowego
* Literackiego
* RPGowego
* LARPowego
* Wystawy, Koncerty i Pokazy

- Opłata akredytacyjna w tym roku wynosii 15 zł (na miejscu konwentu) lub 10 zł (w przedpłacie), jednakże przewidzieliśmy zniżki dla twórców programu. Opłata za nocleg nie uległa zmianie od poprzedniej edycji i wynosi 10 złotych. Tu szczegółowo o opłatach i zniżkach

- Zapraszamy do lektury powieści w odcinkach pt. "Biały Kruk" Jak i również opowiadania autorstwa Agnieszki "Plusz" Rogowskiej O tym, dlaczego Inne Sfery mają w godle KRUKA.

- Bądźcie Czujni! na różnych konwentach jak i na naszej stronie pojawiać się będą nowe edycje gazetki Inno Sferowej - czyli Aperiodyku niepoprawnego fantastycznie!

- Można usłyszeć o nas w Eterze! W Akademickim Radiu Luz będą pojawiać się informacje o Innych Sferach. Zachęcamy również do odwiedzania stron naszych patronów!

- W tegorocznej edycji Innych Sfer kontynuujemy współpracę z Wrocławskim Fanklubem Gwiezdnych Wojen. Liczymy na to że i w tym roku żaden fan Star Wars nie będzie mógł narzekać na brak rozrywek na poziomie!

- Można nas znaleźć i śledzić na serwisach społecznościowych, takich jak: Facebook, Twitter, BLIP, Nasza - Klasa, Flaker.pl - Obserwujcie nas!

Zapraszamy na Inne Sfery 2010 - nie może tam Ciebie zabraknąć! Satysfakcja gwarantowana, albo zwrot brykietów!
_________________
Konwent Inne Sfery Wrocław 2010
 
 
Darkhan 


Posty: 14
Wysłany: 2010-07-06, 18:05   

Zostały już niecałe 3 miesiące do Innych Sfer. Warto odwiedzać naszą stronę, gdyż ciągle pojawiają się nowe, ciekawe informacje odnośnie naszego Festiwalu. Z ostatnich wieści:

* Pojawił się opis kolejnych 3 bloków programowych: Bloku LARPowego, Bloku Literackiego. oraz Bloku Gier Komputerowych

* Polecamy odsłuchanie audycji o innych sferach, która niedawno został nadana w Akademickim Radiu LUZ , dużo nowych, ciekawych rzeczy i kilka niespodzianek!

* Zapraszamy do zapoznania się z naszym Fotostory Dojazd na Inne Sfery cz. 1 – Tramwaj zwany podążaniem, czyli jak nie zgubić się w drodze na Inne Sfery!

* Na naszej stronie pojawił się opis ośrodka "Światowid". Dodatkowo informujemy, ze ośrodek jest całkowicie przystosowany dla niepełnosprawnych ruchowo i osób na wózkach.

* Inne Sfery zapraszają na Avangardę, gdzie stowarzyszenie Wielosfer będzie z wieloma ciekawymi punktami programu!

* Pojawiła się informacja o pierwszym gościu na Innych Sferach - będzie nim Jakub Ćwiek - o którym więcej można się dowiedzieć w zakładce Goście, warto tam często zaglądać, gdyż to dopiero początek !

*Pojawił się jeden formularz zgłoszeniowy punktów programu dla wszystkich bloków, zapraszamy do zgłaszania. Warto tez zapoznać się ze zniżkami dla twórców programu.

Inne Sfery - Nie może cię tam zabraknąć! Satysfakcja gwarantowana, albo zwrot brykietów!

Chcesz być na bieżąco? Strona IS, Facebook, Twitter, BLIP, Śledzik, Flaker.pl
_________________
Konwent Inne Sfery Wrocław 2010
 
 
Darkhan 


Posty: 14
Wysłany: 2010-07-27, 19:15   

Zostały niecałe 2 miesiące do Innych Sfer, a mamy jeszcze sporo niespodzianek w zanadrzu. Informacje o festiwalu będą pojawiać się znacznie częściej, wiec warto trzymać rękę na pulsie, będziemy się starć również w miarę na bieżąco informować was na tym forum :)
A teraz kilka konkretów:

* Na stronie pojawił się nowy dział "Gadżety" z którego będzie można ściągnąć różne multimedialne pliki związane z Innymi Sferami, jak i obejrzeć projekty Koszulek ISów. Na pierwszy ogień dajemy wam dzwonek na komórkę związany z Innymi Sferami: Niech was telefon zakracze !

* Pojawił się opis dwóch kolejnych bloków na Innych Sferach
- Blok Teatralny
- Koncert, Pokazy, Wystawy

* Wspominając o Bloku Teatralnym, z radością informujemy, że pojawił się opis jednego z przedstawień, które będzie wystawiane na Innych Sferach. Spektakl pt: Chitra na podstawie dramatu indyjskiego noblisty Rabindranatha Tagora

* Czy chcielibyście usłyszeć śpiew Arnolda Szwarzengera? My też nie. Dlatego w naszym barbarzyńskim musicalu wystąpią inni aktorzy. W takt pięknej muzyki Conan zatańczy dla spragnionej emocji widowni od dnia swoich narodzin na polu bitwy po tron Aquilloni. Nie myślcie, że to żart! Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju Conan the Barbarian: Musical.

* Zapraszamy do czytania Inno Sferowej Gazetki. W tym wydaniu - krzyżówka z nagrodami! Do wygrania 50% zniżka akredytacyjna na konwent.

* Warto zaglądać również na specjalne forum Innych Sfer, gdzie między innymi można umówić się na wspólny wyjazd, lub tez po prostu zadać nam jakieś pytania związane z festiwalem.

Chcesz być na bieżąco? Strona IS, Facebook, Twitter, BLIP, Śledzik, Flaker.pl

Zapraszamy na Inne Sfery 2010 - nie może tam Ciebie zabraknąć! Satysfakcja gwarantowana, albo zwrot brykietów!
_________________
Konwent Inne Sfery Wrocław 2010
 
 
Darkhan 


Posty: 14
Wysłany: 2010-08-12, 16:58   

Do Innych Sfer zostało odrobinę ponad miesiąc, a my ciągle mamy jeszcze wiele atrakcji do zaprezentowania wam. Nie tracimy więc czasu i przechodzimy do konkretów:

* W trakcie Innych Sfer odbywać się będzie akcja "Cmentarzysko Książek", miejsce w którym będzie można wymienić się, zostawić, lub po prostu wziąć jakąś książkę zupełnie za darmo, więcej szczegółów wkrótce!

* Czy słyszeliście kiedyś o "Jeep Formach"? Jeep Form to stosunkowo świeża w Polsce forma LARPów, która będziemy prezentować na Innych Sferach. Wspomogą nas goście z krajów skandynawskich, gdzie ten rodzaj gry na stałe zadomowił się, nie tylko na scenie RPGowej. Specjalnie dla was zaprezentują dwa scenariusze: Upgrade - telewizyjny show, w którym możesz zmienić partnerów i wygrać wycieczkę do egzotycznego kurortu i Previous Occupants opowieść o miłości, morderstwie i duchach w amerykański motelu . Poprowadzą oni również warsztaty dla Mistrzów Gry i twórców Jeep Form.

* Zapewne większość z Was słyszała o Laser tag (jeśli nie na prawdę zalecam zapoznanie się z tym linikiem)! Na tak niesamowitym wydarzeniu jak Inne Sfery nie może zabraknąć tak niesamowitej rzeczy jak Laser tag! Dzięki Kwaterze Głównej - wrocławskim centrum Laser Tag będziecie mogli oddać się najbardziej "Awesome" rozrywce na tej planecie !

* Na stronie Innych Sfer pojawiła się 4 część opowiadania "Biały Kruk" oraz Komiks :)

* Zapraszam do odwiedzania naszego kanału na YouTubie

* Pojawiła się pełna lista organizatorów Innych Sfer, jeśli macie jakieś pytania lub propozycje odnośnie Innych Sfer tu możecie znaleźć kontakt do osób odpowiedzialnych za Inne Sfery :)

* Przypominamy o możliwości zgłaszania punktów programu na Inne Sfery, oraz o przedpłatach w akredytacji.

* Inne Sfery zapraszają na Falkon !


Chcesz być na bieżąco? Strona IS, Facebook, Twitter, BLIP, Śledzik, Flaker.pl

Zapraszamy na Inne Sfery 2010 - nie może tam Ciebie zabraknąć! Satysfakcja gwarantowana, albo zwrot brykietów!
_________________
Konwent Inne Sfery Wrocław 2010
 
 
Darkhan 


Posty: 14
Wysłany: 2010-09-01, 13:02   Akredytacja, noclegi i nomad!

Ostatni weekend września zbliża się wielkimi krokami, czas dostarczyć trochę konkretów o noclegach i akredytacji.

Na Innych Sferach oferujemy możliwość wyboru noclegu. Miejsce w salach sypialnych, przez cały czas trwania konwentu, kosztuje 10 złotych. Na terenie obiektu znajdą się prysznice i łazienki. Bardziej wymagającym proponujemy 2 i 3-osobowy pokoje w Akademiku Arka wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Pokoje znajdują w się modułach 10-osobowych (dwie dwójki, dwie trójki) z łazienką i toaletą. Cena za dobę wynosi 34 zł + 7% VAT dla osób bez legitymacji studenckiej oraz 30 zł dla osób posiadających legitymację studencką.

Akademik mieści się 2 przystanki tramwajowe/autobusowe od Ośrodka Działań Twórczych Światowid. Na piechotę ta droga zajmuje około 15 min.

Miejsca w akademiku należy zarezerwować do 14 września. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres rezerwacja.is@gmail.com.Ponadto przypominamy o możliwości przedpłat za akredytację. Promocyjna cena trzydniowej wejściówki wynosi 10 złotych. Przedpłat można dokonywać do 17 września na konto:

Stowarzyszenie “Wielosfer”
ul. Rogowska 138/27 54-440 Wrocław
Konto Bankowe: Lucas Bank
12 1940 1076 3008 6643 0000 0000

Mamy również przyjemnośc poinformować, że na Innych Sferach odbywać się będą testy systemu rejestracji uczestników, leżącego u podstaw Nomad Club – inicjatywy mającej przenieść konwenty w XXI wiek. Zachęcamy do odwiedzenia nomadclub.pl
_________________
Konwent Inne Sfery Wrocław 2010
 
 
Darkhan 


Posty: 14
Wysłany: 2010-09-14, 19:20   

Inne Sfery już za niecałe 2 tygodnie!

Program festiwalu mamy już właściwie domknięty. Na naszej stronie znajdziecie wiele informacji, w tym rozkład panelu wydawnictwa Portal oraz blok organizowany przez Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen. Wśród ponad 150 godzin programu znajdzie się kilka prawdziwych pereł.

Należy do nich niewątpliwie pokaz kalari - południowoindyjskiej sztuki walki. Prowadzący - Studio Kalari - jest pierwszym ośrodkiem promującym tę sztukę walki w Polsce! Na Innych Sferach Sankar Lal Sivasankaran Nair i Justyna Rodzińska-Nair poprowadzą prelekcję oraz otwarte warsztaty. Również zza oceanu przybyło do Wrocławia Lacrose. Sport nazywany przez Indian "młodszym bratem wojny", narodowa dyscyplina Kanady i pierwowzór hokeja na lodzie, w Polsce obecny jest zaledwie od 2007 roku. Drużyna Kosynierów Wrocław, najliczniej reprezentowanego klubu w kadrze narodowej, poprowadzi dwie godzinne prelekcje oraz warsztaty. Zapraszamy!

Z ponurej, szarej rzeczywistości 13 grudnia 1989 roku czerpał za to Jacek Dukaj we "Wrońcu". Na Innych Sferach na podstawie powieści odbędzie się larp, w którym uczestnicy wcielają się w role szarego obywatela, milicjantów, sklepowe, cingciarzy i opozycjonistów. W czasie larpa mija tydzień z ich życia - stania w kolejce po reglamentowane jedzenie, donoszenia na sąsiadów i ochrony własnego życia przed wszechobecną bezpieką. To wszystko w ironicznej, baśniowej konwencji znanej z książki. I pamiętaj! Nie wychodź z domu w kruczej godzinie.
Dzięki Audiotece dla uczestników gry na festiwalu przygotowaliśmy nagrody - zniżki na audiobooki. Relację z samego larpa można przeczytać na stronie www.wroniec.pl.

Do zobaczenia na Innych Sferach.
_________________
Konwent Inne Sfery Wrocław 2010
 
 
Darkhan 


Posty: 14
Wysłany: 2010-09-20, 23:36   

Do Innych Sfer zostało zaledwie 5 dni!

Pracujemy dzień i noc aby dostarczyć Wam jak najlepszej rozrywki w ten weekend.

* Na stronie Innych Sfer ukazała się rozpiska programowa, zachęcamy do zapoznania się z nią, gdyż znajduje się tam sporo ciekawych rzeczy i każdy znajdzie dla siebie jakieś perełki (o czym dalej)
Koniecznie zajrzyjcie na zakładkę „Goście” na naszej stronie, odwiedza nas m.in.: Anna Brzezińska, Marek S. Huberath, Jakub Ćwiek, Rafał W. Orkan. Pełna rozpiska Gości znajduje się u nas na stronie wraz z krótki biogramami.

* Inne Sfery to konwent również RPGowy, tutaj możecie znaleźć pełen opis punktów programu. Znaleźć można w nim na przykład Panel polskich wydawców RPG – zapowiada się na prawdę ciekawa dyskusja! Nię obędzie się też bez takich atrakcji jak „Orient Express”

* Uczestnicy chcący wziąć udział w LARPach będą mieli naprawdę spory i różny wybór na Innych sferach odbędą się m.in.: Wroniec na podstawie książki Jacka Dukaja (z nagrodami w postaci audiobooków!), Cztery Pokoje – wystawiany zaledwie dwukrotnie w ciągu dwóch lat zdobył świetne recenzje oraz drugie miejsce na konkursie "Złota Brama". Miłośnicy Fae, Alicji z Krainy Czarów, Changelinga czy po prostu świetnej zabawy muszą w niego zagrać!, Dimmuborgir – LARP w klimatach kabały i okultyzmu w którym każda liczba ma znaczenie, Midnight Inn Hotel – LARP nagrodzonego Złotymi Maskami za LARP „Pogodna 44” Ziemowita „ZviR'a” Żwirblińskiego i uznanej Mistrzyni LARPowej: Hanny „Alfar” Bielerzewskiej o miłości samotności i tęsknocie.

* To jeszcze nie koniec LARPowych rarytasów – prosto ze Skandynawii przybędą do nas Mistrzowie Gry, aby poprowadzić dwa Jeeepformy swojego autorstwa. W ich karach ta rozrywka już na stałe wpisała się nie tylko w środowiska fanowskie, ale też sprawdza się doskonale również poza nim. Wieciej o Jeepformach na naszej stronie

* Inne Sfery starają się stawiać również mocno na sztukę i kulturę. Warto zerknąć na zakładkę „ Koncerty, Pokazy, Wystawy” gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Muzycznie: od bluesa poprzez muzykę dawną aż po heavy metal. Zapraszam gorąco na pokaz fireshow grupy GaBaJaGa – naprawdę warto. Jeśli zaś przerażą was wikingowie ze swego namiotu z przyjemnością obejrzycie takie wystawy jak „Człowiek w Miejskiej Dżungli”, czy „Cinema Strangers”.

* Blok Naukowy z całą pewnością zadowoli każdego miłośnika ciekawostek, anegdot, teorii. Warto zwrócić uwagę chociażby na Panel Komonautyczny tworzony przez serwis Kosmonauta.net

* Na Innych Sferach jak w zeszłym roku będzie możliwość obejrzenia różnorakich [url]przedstawień teatralnych[/url]. Do najciekawszych z nich należy m.in.: Chitra, która powstała na podstawie dramatu noblisty Rabindranatha Tagora. Wyjątkowy nastój tego widowiska, którego miejscem akcji są Indie, tworzy przede wszystkim muzyka w wykonaniu Jacka Tabisza na tradycyjnych instrumentach oraz barwne stroje przywiezione wprost z tego odległego kraju. Całość wieńczą skromne dekoracje – prawdziwą ozdobą i bogactwem tej sztuki są bowiem wypowiadane ustami aktorów słowa.

* Zapraszamy do zapoznania się z programem Bloku Gwiezdnych Wojen – szturmowcy też potrafią grać w kalambury!

* Wydawnictwo Portal przygotowało wam specjalny panel z którego programem możecie zapoznać się tutaj

* Dla najbardziej wytrwałych przedstawiamy Noc Filmów Plugawych! Czy wzruszy cię historia Rick'yego? Myślisz ze widziałeś najgorsze filmy jakie nosiła ta planeta – zweryfikujemy twój pogląd!

* Warto zapoznać się z inicjatywą Cmentarzyska Książek, przygarnij samotną książkę i jeśli chcesz postaw komuś inną (taka książkowa wersja swingers club ;) ).

* Już wkrótce: Games Room i Blok Gier Komputerowych a w nim mnóstwo ciekawych rzeczy !!!

(do poprzedniej notki wkradł się błąd - oczywiście stan woenny był w 1981 roku , a nie w 1989)

Inne Sfery - Nie może cię tam zabraknąć! Satysfakcja gwarantowana, albo zwrot brykietów!

Chcesz być na bieżąco? Strona IS, Facebook, Twitter, BLIP, Śledzik, Flaker.pl
_________________
Konwent Inne Sfery Wrocław 2010
 
 
Darkhan 


Posty: 14
Wysłany: 2010-09-23, 14:16   

Inne Sfery już jutro!

* Zajrzyjcie koniecznie do naszego małego niezbędnika konwentowicza, są tam wszystkie potrzebne informacje przed wyjazdem!

* Wszystkich fanów gier komputerowych zapraszamy do zapoznania się z programem bloku GK, z ciekawych rzeczy zapraszamy wszystkich na panel dyskusyjny z udziałem m.in. polskiego developera gier – firmy Techland o polskim rynku gier komputerowych – naprawdę warto !

* Warto zajrzeć do oferty naszego games roomu (uwaga ilość gier ulegnie znacznemu powiększeniu w trakcie konwentu)

* Na naszej stronie można już oglądać informator konwentowy Innych Sfer w wersji PDF

Do zobaczenia na Innych Sferach!
_________________
Konwent Inne Sfery Wrocław 2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13