FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze postrzeganie krajów i narodów.
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-06-24, 21:56   

BG napisał/a:
(choć urodzoną w Szczecinie)


choć ?

BG napisał/a:
gdyby cesarzem został Franciszek Ferdynand, a nie Karol, to Austro-Węgry by przetrwały?

Wątpcie. Można było grać na narody słowiańskie lub na Węgrów tak czy siak dosłżo by do rozpadu bo Węgrzy Słowian nienawidzą ( co nie przeszkadza im lubić polaków O.o )
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-06-24, 22:07   

Toudisław napisał/a:
choć ?
Skrót od chociaż? :roll:
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2082
Wysłany: 2009-06-24, 22:13   

Toudisław napisał/a:
choć ?

Tak, "choć", ponieważ Szczecin do 1713 r. należał do Szwecji, a wcześniej (do 1630 r.) był miastem w państwie Gryfitów. Katarzyna II urodziła się zaledwie 16 lat po przejściu Szczecina pod panowanie państwa niemieckiego - Prus. Jej rodzice musieli niedawno przed jej urodzeniem zamieszkać w Szczecinie. Dlatego "choć".
Toudisław napisał/a:
Węgrzy Słowian nienawidzą

Z tego co wiem, to tylko ze Słowakami się nie lubią. Ale poza tym - nie wiem. Czy np. tak samo (albo bardziej) nie lubią Chorwatów i w ogóle jugo-słowian, czyli Słowian południowych (od jug - południe). (wiadomo, że już w średniowieczu Węgrzy opanowali Belgrad i dużą część dzisiejszej Chorwacji i Serbii - zdobytych m.in. na Bizancjum) Ale może faktycznie i tak by się rozpadły.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-06-27, 20:06   

BG napisał/a:
Toudisław napisał/a:

Toudisław napisał/a:
Węgrzy Słowian nienawidzą

Z tego co wiem, to tylko ze Słowakami się nie lubią. Ale poza tym - nie wiem. Czy np. tak samo (albo bardziej) nie lubią Chorwatów i w ogóle jugo-słowian, czyli Słowian południowych (od jug - południe)

Żeby zrozumieć sytuacje węgrów spójrz na na mape królestwa Węgier z roku 1914 i zobacz jakie ziemie zamieszkane przez słowian obejnowało - węgrzy w swojej częsci cesartwa uprawiali dośc nacjonalistyczną politykę. Polacy i Czesi mieli szczęscie że znalezieli się w strefie wpływów Wiednia - Słowacy już nie. Nastepnie rok 1918 i przegrana I wś. Następnie rok 1920 i rewolucja komunistyczna która sprawiła że traktatu z Trianon miał maksymalnie niekorzystane dla węgier brzmienie. No i rok 1945 czyli kolejny epic fail który wszystkie zdobycze węgier z drugiej wś znowu cofnoł do granic traktatu z Trianon. W rezultacie dzisaj wszystkie ziemie nad którymi kiedyś władali węgrowie są suwerennymi krajami które w dodatku zajmują niektóre rdziennie węgierskie ziemie. W rezultacie ok. 1/3 mieszkańców węgra mieszka na około węgier. Co przekłada się na wielki KOMPLEKS i nielubienie właściwie każdego sąsiada nieważne czy to naród słowiański czy Rumunia (no może oprócz Czech, bo po rozpadzie Czechsłowacji, większośc mniejszości węgierskiej pozostała w granicach Słowacji).
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-29, 22:38   

Ostatnio polubiłem Czechów :-D Szczególnie za transparent dot. Jana Husa z okazji wizyty PapaRatziego w Czechach.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2009-09-29, 23:23   

Wulf napisał/a:
Ostatnio polubiłem Czechów :-D Szczególnie za transparent dot. Jana Husa z okazji wizyty PapaRatziego w Czechach.

A cóż to dzielni Czesi odważyli się napisać? Żeby Kościół przeprosił za Husa? To się pewnie kardynałowie uśmiali :mrgreen:
A poza tym mają niekiepskie piwo, to jest ich duży atut.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-30, 08:30   

Romulus napisał/a:
A cóż to dzielni Czesi odważyli się napisać? Żeby Kościół przeprosił za Husa? To się pewnie kardynałowie uśmiali
Ano :-) Eh... żeby u nas tak z dystansem do rzeczywistości podchodzić :-/
Romulus napisał/a:
A poza tym mają niekiepskie piwo, to jest ich duży atut.
Polacy mają akurat równie dobre, tylko mniej "renomowane" :-D
 
 
Alrauna 
DON'T BLINK


Posty: 62
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-09-07, 23:05   

Będąc w Wielkiej Brytanii natknęłam się na różne narodowości, więc teraz to mogę sobie uogólniać, nie to co kiedyś. Pracowałam głównie z Litwinami i Litwinkami i dzięki temu polubiłam tą narodowość. Byli bardzo mili, ale przyznam, że stereotyp Litwina-lenia jest prawdziwy ;) Zauważyłam, że większość Litwinów bardzo dobrze zna różne języki, rozmawiałam z nimi po angielsku, polsku oraz łamanym rosyjskim ;) Niestety tutaj Polacy nie lubią Litwinów. Ja z nimi pracowałam od początku, przez 6 tygodni i ani razu nie zaleźli mi za skórę, przeciwnie, śmialiśmy się i żartowaliśmy mimo tej bariery narodowościowej.

Za to tutaj naprawdę można stać się rasistą. Pakistańce i Ciapole (czyli Pakistańczycy i... Indyjczycy? Cholera wie jak to się mówi, nie Indianie przecież) są porypani, naprawdę. I wcale się nie dziwię, że inne narodowości tak ich nie lubią. Tylko gapią się na dziewczyny, niekoniecznie ładne, a jak która się nabierze to ma //mur I to jeszcze domagają się jakichś własnych praw, a spróbuj popatrzeć na żonę ciapola, która ma całą głowę zakrytą tak, że widać jej tylko oczy - to ci da wpier*!


A Murzyny to niewychowane chamy, no naprawdę. Jasne, że są wyjątki, nie wszyscy są tacy. Ale gdzie nie spojrzysz, np. w centrum, na tą narodowość, tak WSZYSCY mężczyźni mają tak opuszczone spodnie, że majtki widać do połowy, aż chce się podbiec i zrobić numer z Maski :/

No, to się wyżyłam.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2010-09-08, 02:46   

Mówi się hindusi ;)
------
I nie ma się co dziwić, że Pakistańczycy tak się na kobiety gapią.
W domu tego nie mają ;)
Tam tylko piasek i bydło...
Szok kulturowy, ot co.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-08, 08:35   

MORT napisał/a:
W domu tego nie mają

No nie mów, że mają jeszcze gorzej niż Niemcy...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7121
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-09-08, 09:23   

W Ząbkach łazi taki czarnobrewy Aman zdaje się. Nie pracuje, cały czas robi maślane oczy do różnych pań, stara się umawiać z nimi na wspólne wyjazdy np. nad morze. W tym czasie jego śliczna polska żona wpatrzona w niego jak w obraz tyra by go utrzymać. Ani on ani ona nie widzą w tym nic niezwykłego więc chyba powoli zaczynam go nie lubić. Mam nadzieje że to nei jest cecha tej nacji.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2010-09-08, 09:45   

MORT napisał/a:
I nie ma się co dziwić, że Pakistańczycy tak się na kobiety gapią.
W domu tego nie mają ;)


To raczej ciężko stwierdzić, skoro one takie pozawijane chodzą, że tylko oczy widać. Poza wszystkim odradzam spacerowanie w letniej sukience w tłumie, gdzie trafiają się takowi osobnicy :-/

MrSpellu napisał/a:
No nie mów, że mają jeszcze gorzej niż Niemcy...


Niemożliwe, nikt nie ma gorzej :mrgreen: Ichniejsze kobiety są tak wielkie, że ja wyglądam przy nich jak jamnik przy słoniu :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7121
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-09-08, 10:22   

Jak to spiewał Daukszewicz o wizycie w niemieckim burdelu:
Cytat:
A tam siedzą same grube.
Ludzie jakie one strasznie grube
Tak nalane spasione jak nasze [piwo] z czubem

Cytat z pamięci więc niedokładny ale coś w tym pewnie jest aczkolwiek
Cytat:
Niemki czyste, oczywiste, dobre są na żonę, Miałbyś zawsze wysprzątane mieszkanie z balkonem,
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Alrauna 
DON'T BLINK


Posty: 62
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-09-08, 13:20   

MORT napisał/a:
Mówi się hindusi ;)



Człowiek wkurzony nie myśli ;)

Aha, spotkałam także kilku Słowaków, niektórzy z nich są większymi kombinatorami niż Polacy, ale ogólnie są w porządku.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2010-09-08, 14:22   

Sabetha napisał/a:
MORT napisał/a:
I nie ma się co dziwić, że Pakistańczycy tak się na kobiety gapią.
W domu tego nie mają ;)


To raczej ciężko stwierdzić, skoro one takie pozawijane chodzą, że tylko oczy widać. Poza wszystkim odradzam spacerowanie w letniej sukience w tłumie, gdzie trafiają się takowi osobnicy :-/


No właśnie dla tego nie mają tego w domu - na ulicy, nawet w upał, laski rozebrane nie chodzą ;)
Więc ląduje taki w Europie i widzi gołe nogi, głęboki biust, widzi twarze... i go to obezwładnia, biedaka. ;)

A tam, póki żony sobie nie załatwią, nie mogą nawet ręki użyć.
Pozostaje więc bydło, z którym mogą, ale to przecież nie to samo, co kobieta. :P
I ubić je potem trzeba będzie.

W porównaniu z ichnimi kobietami, europejki są 'łatwe'. ;)

utrivv napisał/a:
Jak to spiewał Daukszewicz o wizycie w niemieckim burdelu:
Cytat:
A tam siedzą same grube.
Ludzie jakie one strasznie grube
Tak nalane spasione jak nasze [piwo] z czubem

Ach, uwielbiam tę piosenkę.
To było tak:

Ludzie.... Jakie.... One....
Wszystkie gruuuuube.
Takie pełne, nalane, jak dobre,
kuflowe z czubem.
//spell
  
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-09-08, 14:58   

MORT napisał/a:
głęboki biust
rozwiniesz :mrgreen:
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2010-09-08, 15:05   

ech, o dekolt chodziło
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13